Zapomniana trasa

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Zapomniana trasa

Postautor: T_Domagalski » 03 lis 2017, 13:53

Za to będziemy mieli CPK, który pozbawi Warszawę jej jedynego lotniska. :evil: Modlin to przecież nie Warszawa...

Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Postautor: oelka » 03 lis 2017, 12:17

Radom właśnie stracił swojego jedynego przewoźnika.
Ciora
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Postautor: Ciora » 03 lis 2017, 08:32

Kolejny przykład gigantomanii. Powstanie następne lotnisko, z którego nic nie będzie latać lub jeden samolot tygodniowo. Już takich parę w PL jest.
Awatar użytkownika
JarUs
Has thanked: 11 times
Been thanked: 12 times

Postautor: JarUs » 30 paź 2017, 21:58

Awatar użytkownika
JarUs

Postautor: JarUs » 23 paź 2017, 17:32

Awatar użytkownika
JarUs

Postautor: JarUs » 07 lip 2017, 16:04

W związku z http://www.poranny.pl/porannytv/a/bomba ... ,12249529/
w sobotę i w niedzielę na tej trasie pociągi zostaną zastąpione autobusową komunikacją zastępczą.
.... w następny weekend ma być już normalnie:
Obrazek
Obrazek
... bilet za rower: 7zł/szt
Awatar użytkownika
Domiss
Been thanked: 2 times

Postautor: Domiss » 21 cze 2017, 07:49

womo pisze:A ten co bułkę chleba wziął to skąd on?
Przecież wystarczy słuchać ze zrozumieniem: Marszałek. A powitanie jak powitanie, im więcej zależy od witanego, tym bardziej uroczyste. Dla mnie dziwne jest tylko to, że witany mówi z sensem i bez zbytniego patosu...
Awatar użytkownika
Bobbik
Has thanked: 3 times

Postautor: Bobbik » 20 cze 2017, 13:32

Mnie uderzył fakt, że "mój" świat już odszedł do lamusa, gdy w TV młody Chajzer pytał "co to?" pokazując dzieciakom kasetę magnetofonową. Znakomita większość nie miała pojęcia cóż to. A ja pamiętam tę radość, gdy mogłem porzucić szpulowego ZRK145, na rzecz prezentu od ciotki zza granicy: tajwańskiego, monofonicznego radiobudzika "KEIKO" z magnetofonem kasetowym. I tłukłem Boba Marleya, bo tę jedną jedyną kasetę otrzymałem....
Wracając do tematu, to co dzisiaj zacofane i obciachowe, będzie poszukiwane i trendy. VIde polowanie na zdjęcia EN57 z klasycznym frontem na sąsiednim forum.
Awatar użytkownika
Borczy
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times

Postautor: Borczy » 20 cze 2017, 08:16

JarUs pisze:Spokojnie panowie.
Już kilka matrixów przeżyliśmy i te wcześniejsze muszą nas śmieszyć, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się w obecnym matrixie. ;)
Sami przekonacie się, o oddziaływaniu jednego świata na drugi, gdy na jakieś imprezie modelarskiej, jak jakieś dziecko wskazując palcem na parowóz, zapyta: "mamo, co to jest". A wtedy mama zwróci się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadki, bo "młoda" i sama nie wie.
Nie wiem, czy to zdarzenie jest śmieszne, czy nie śmieszne, ale takim pytaniem na pewno przypomni wam o waszym peselu i to, że bawicie się czymś, co w ich świecie w ogóle nie było. ;)

Oj prawda ;) .... i mam tą świadomość ,że w pewnym sensie przy okazji pełnimy ważną misję kulturalną i historyczną.
Awatar użytkownika
JarUs

Postautor: JarUs » 19 cze 2017, 22:47

Spokojnie panowie.
Już kilka matrixów przeżyliśmy i te wcześniejsze muszą nas śmieszyć, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się w obecnym matrixie. ;)
Sami przekonacie się, o oddziaływaniu jednego świata na drugi, gdy na jakieś imprezie modelarskiej, jak jakieś dziecko wskazując palcem na parowóz, zapyta: "mamo, co to jest". A wtedy mama zwróci się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadki, bo "młoda" i sama nie wie.
Nie wiem, czy to zdarzenie jest śmieszne, czy nie śmieszne, ale takim pytaniem na pewno przypomni wam o waszym peselu i to, że bawicie się czymś, co w ich świecie w ogóle nie było. ;)
Awatar użytkownika
Borczy

Postautor: Borczy » 19 cze 2017, 21:49

Bobbik pisze:Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.

Jarek, przylączam się do słów Bobbika.... Poza tym w tym roku po raz pierwszy byłem w Łapach i jestem zachwycony klimatem.
Co mamy napisać? Jako naród wstydzimy się korzeni na przestrzeni lat ale osobiście uważam , że nie mamy czego. Może to i wiocha , że gość paraduje z chlebem....takie czasy nastały. Myślę,że nasze pseudo prześmiewcze komentarze kryją nostalgię za latami naszego dzieciństwa i młodzieńczych lat kiedy wszystko działało :cry:

Added in 2 minutes 28 seconds:
Borczy pisze:
Bobbik pisze:Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.

Jarek, przylączam się do słów Bobbika.... Poza tym w tym roku po raz pierwszy byłem w Łapach i jestem zachwycony klimatem.
Co mamy napisać? Jako naród wstydzimy się korzeni na przestrzeni lat ale osobiście uważam , że nie mamy czego. Może to i wiocha , że gość paraduje z chlebem....takie czasy nastały. Myślę,że nasze pseudo prześmiewcze komentarze kryją nostalgię za latami naszego dzieciństwa i młodzieńczych lat kiedy wszystko działało :cry:

Ale z drugiej strony cieszę się, że jest jeszcze "KOLESI" dla których ma to jeszcze jakąś wartość... ;)

Added in 1 minute 9 seconds:
Borczy pisze:

Added in 2 minutes 28 seconds:
Borczy pisze:

Ale z drugiej strony cieszę się, że jest jeszcze paru "KOLESI" dla których ma to jeszcze jakąś wartość... ;)
Awatar użytkownika
Bobbik
Has thanked: 3 times

Postautor: Bobbik » 19 cze 2017, 18:45

Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.
womo
Has thanked: 17 times
Been thanked: 28 times

Postautor: womo » 19 cze 2017, 17:12

No niestety podlasie wymiera (I nie tylko podlasie). I nic nie wskazuje na odwrócenie tej tendencji ...
U mnie na wsi z ponad 300 osób które mieszkały jeszcze w roku 2002 w dniu dzisiejszym na stałe mieszka 7 :cry:

Ja tam lubie te klimaty. Nigdzie indziej nie ma takich ludzi jak na podlasiu :P Czym chata bogata, chleba i wódki nie może zabraknąć ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
JarUs

Postautor: JarUs » 19 cze 2017, 16:31

Może to i śmieszne, ale to taka staropolska tradycja, powitania gości chlebem i solą ....
Wiedziałem, że tak zareagujecie, a mimo to wstawiłem ten link. Chciałem pokazać, jak bardzo ten region jest związany z koleją. Czym kolej jest dla tego regionu. Coś co było stałe i związane z ich całym życiem, nagle zniknęło. Jeszcze 2000r tuż po zamknięciu linii 37 mieszkało tam blisko 50 tyś. ludzi. Dziś może pozostało, optymistycznie licząc, około 5 tyś i to przeważnie ludzi w wieku emerytalnym, ale ciągle mają nadzieję, że będzie tak jak dawniej, po torach będą jeździły pociągi.
Jednym słowem - powitali jak umieli.
A waszym zdaniem, jak powinni to zrobić ?
.
Awatar użytkownika
Borczy

Postautor: Borczy » 19 cze 2017, 11:48

Bobbik pisze:Uśmialiśmy się w warsztacie z tego filmu, normalnie jak u Barei
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Brakowało dwóch karzełków jak w scenie przy odbiorze paszportów w Misiu :D

Wróć do „Galeria”