Nawierzchnie dróg w DDR

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nawierzchnie dróg w DDR

Post autor: krzysztof »

pamiętam, że jeszcze w 2000 roku, na trasie Kołbaskowo - Rostock via Neubrandenburg wymieniano tą kostkę, a także coś a`la "kocie łby" na asfalt (a to wcale nie taka boczna droga!) puszczając ruch wahadłowo na bardzo długich odcinkach. jeździliy tam służbowo dwa razy w roku i prace postępowały błyskawicznie.
to samo, tyle że z betonowymi płytami, robiono na autostradzie do Berlina.
ogólnie DeDeRon przełomu XX/XXI wieku był dla mnie wielkim placem budowy i miejscem kontrastów: kocie łby i asfalt cichy i gładki jak stół, bajzel w ichnich PGRach (był kiedys objazd przez podwórze takiego kombinatu) i takie miasteczko takie jak Wolfhagen (piękne, czyściutkie, domy z kamienia i cegły).
to moje impresje z tych lat.

dopisano:
a tytułem dowcipu (prawdziwego zdarzenia) powiem, że tak często były na drodze żółte tablice "UMLEITUNG" (objazd) że pewnego razu jeden z jadących stwierdził że ten "umleitung" to musi być duże miasto bo co chwila widzi jego nazwę na tablicy :lol:
Ostatnio zmieniony 14 sie 2011, 18:00 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
kolejkowicz
Posty: 262
Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nawierzchnie dróg w DDR

Post autor: kolejkowicz »

Witam
Proszę o pomoc w temacie nawierzchni dróg pomiędzy i w małych miejscowościach w DDR epoka IV. Z tego co pamiętam na terenach przygranicznych po obu stronach dominuje kostka granitowa. z uwagi na kręte drogi na makiecie nie widzę możliwości jest jej zastosowanie. Czy mogą to być drogi o nawierzchni asfaltowej, betonowej lub innej ?.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości