Dom w skali TT

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Matio321
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: Matio321 »

ja polecam darmowe modele chyba ze chcesz cos profesjonalnego... :P
britie
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:06
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: britie »

miki pisze:tu sobie popatrz
najlepszy tutorial jaki w życiu widziałem - chałupa od podstaw z PCW itp
Prawda to! Domek wyglada swietnie, a sam tutorial tez fajnie opracowany. Zabierając sie do pracy zawsze zastanawiam się czego zapomniałem kupic,/ przygotować, a tu proszę, cały zestaw przydatnych narzedzi pod sam nos podsunięty :mrgreen: Szczególnie wazne dla kogoś tak zielonego w majsterkowaniu jak ja.
DBv pisze:Da się i efekty moga być całkiem niezłe. polecam tu akcesoria oferowane przez Auhagena w serii Selbstbau. Dostępne elementy (okna, drzwi, rynny, kominy itp) i plastikowe płytki o różnej fakturze (cegła, dachówka, drewno itp).
Fakt, znalazłem trochę takich elementów w sklepach internetowych, zobacze jeszcze co mają w tych dla plastyków/ architektów.
DBv pisze: Ja zbudowałem sobie budynek dworca (jeszcze niedoskonałego..), jak będę miał możliwość zrobienia zdjęć to wrzucę.
Byłoby super, chetnie rzucę okiem na efekty takiej samodzielnej pracy, zanim sam się za to zabiorę.


Miki, DBv - dzieki za info!
Ostatnio zmieniony 05 lip 2007, 08:45 przez britie, łącznie zmieniany 1 raz.
K4ULTRA
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, 18:50
Lokalizacja: Małęczyn Nowy
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: K4ULTRA »

Po przeczytaniu wiadomości na temat budownictwa w skali N na stronie http://www.entraker.pl/intro.htm doszedłem do wniosku że niektóre budynki ze skali N patrząc na ich wymiary będą pasowały do naszej skali TT Bo jeśli są one za duże dla skali N to dla TT powinny być w sam raz .
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: DBv »

Da się i efekty moga być całkiem niezłe. polecam tu akcesoria oferowane przez Auhagena w serii Selbstbau. Dostępne elementy (okna, drzwi, rynny, kominy itp) i plastikowe płytki o różnej fakturze (cegła, dachówka, drewno itp). Ja zbudowałem sobie budynek dworca (jeszcze niedoskonałego..), jak będę miał możliwość zrobienia zdjęć to wrzucę.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: miki »

tu sobie popatrz

najlepszy tutorial jaki w życiu widziałem - chałupa od podstaw z PCW itp
britie
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:06
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: britie »

A czy ktoś z Was próbował zmajstrować jakieś budynki z plastiku tak zupełnie od podstaw, czyli nie zestaw, tylko projekt, arkusz/płyta plastikowa cięcie itd?

Zamierzam poskładac budyki według realnie istniejących pierwowzorów, więc zestawy auhagenów i innych odpadają, karton prostszy ale jakos nie wygląda moim zdaniem, więc chciałbym spróbować z budową z plastiku, moze drewna, ale od podstaw...
Namierzyłem w Warszawie sklep dla architektów z takimi materiałami, w koncu przecież budują prototypy budynków, więc teoretycznie da się to zrobić :)
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: DBv »

Ale który magazyn Auhagena?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: Marcin »

Dokładnie. Niektóre modele domów z napisem TT są za duże w stosunku do inych tego samego producenta. Mam "Lokleitung" Auhagena i magazyn Auhagena, wystarczy na wymiary drzwi wejściowych popatrzeć.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: DBv »

Nie, najczęściej to były modele HO z lat 70-tych, dosyć stare, które ówcześnie często produkowano w nieco pomniejszonej skali 1:100. Teraz do HO mało kto to kupuje (toż to starocie nieziemskie), więc zmieniają pudełko, na takie z napisem TT i wrzucają na rynek.
luk0987
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2006, 13:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: luk0987 »

Może to były modele tt/ho tylko teraz piszą tt. A co domków wszystkie na mojej makiecie są kartonowe. Narobiłem się ale jest spoko. 8) Jednak karton to nie plastik :( .
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: DBv »

K4ULTRA pisze:A może pogadajmy o domkach budynkach które są podawane przez producentów jako skala TT i nie ważne czy to karton czy plastik a po złożeniu okazuje się że parterowy domek jednorodzinny z mieszkalnym poddaszem ma taką samą wysokość co trzy kondygnacyjny dworzec .
Czyli normalny stan rzeczy u Fallera i Vollmera (który to postanowił chyba iść śladami Fallera i też wypuszcza stare modele HO z opisem TT).
K4ULTRA
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, 18:50
Lokalizacja: Małęczyn Nowy
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: K4ULTRA »

A może pogadajmy o domkach budynkach które są podawane przez producentów jako skala TT i nie ważne czy to karton czy plastik a po złożeniu okazuje się że parterowy domek jednorodzinny z mieszkalnym poddaszem ma taką samą wysokość co trzy kondygnacyjny dworzec .
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: Maciej »

luk0987 pisze:Dzięki ale mój ojciec jest budowlańcem i ma na pęczki takich projektów. Myślałem o projektach już przeskalowanych i z szablonami do budowy.
I jak wygrzebałeś te projekty? Może faktycznie warto je przeksalować. Zapodaj co tam masz. :D
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: drlukasz »

luk0987 pisze:Dzięki ale mój ojciec jest budowlańcem i ma na pęczki takich projektów. Myślałem o projektach już przeskalowanych i z szablonami do budowy.
Jeśli posiada projekty domów, to kosztem jednego do kilku popołudni/wieczorów projekty takie można przeskalować do odpowiednich rozmiarów, wydrukować i skleić.

A jeśli projekty są w ACadzie, to wystarczy przy wydruku (arkusze elewacji) ustawić skalę wydruku na odpowiednią. I to wszystko.

Mając taką skarbnicę jak gotowe projekty, nie wiem nad czym się zastanawiasz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10305
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Dom w skali TT

Post autor: ArturSchŁ »

drlukasz pisze:Projekty domów
I jeszcze parę pomysłów, ale zupełnie innych....
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 cze 2006, 10:56 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości