Malowanie modeli kartonowych

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Malowanie modeli kartonowych

Post autor: ArturSchŁ »

Modele kartonowe malowane lakierem bezbarwnym zawsze poznać. Zmienia się faktura kartonu oraz odcień.
Zamiast stosować lakier bezbarwny, moim zdaniem lepiej karton pomalować lakierem o kolorze i ew. fakturze tynku, wtedy malowanie mniej rzuca się w oczy.
Gorzej np z dachem z dachówek, warto tu użyć plastikowych materiałów na dach odpowiednio patynując.

Rozumiem, że Twoje pytanie dotyczy wsiąkania lakieru w materiał i ew deformacji. Aby uniknąć takiego efektu w mocno wchłaniającym materiale (przychodzi mi na myśl tylko bibuła i serwetka papierowa) trzeba ścianę zagruntować psikając lekko, rozcieńczonym lakierem/farbą, a dopiero po wyschnięciu podkładu malować docelowo.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Malowanie modeli kartonowych

Post autor: FASLER »

Witam

Mam kilka modeli budynków do zrobienia z kartonu, jeden już złożyłem i mam pytanie odnośnie farb jakimi malować kartonówki, o ile z szczegółami nie ma problemu ponieważ takowe maluję jeszcze przed wklejeniem, to boję się malowania całości np lakierem bezbarwnym, mam obawy że model ulegnie deformacji. Jeśli robicie podobne modele proszę o radę odnośnie rodzaju farby i techniki nakładania.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 17:13 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości