Mur ceglasty

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mur ceglasty

Post autor: merry »

Jest kilka metod.

Teoretycznie najprostsza: to zapuszczenie "cementu" czyli farby w kolorze cementu lub wapna w fugi. Rozwiązanie to ma dwie wady: 1 jest to operacja Syzyf, 2. cegły pozostaną plastikowe

Druga metoda polega na pomalowaniu całości w kolorze wapna lub cementu, a następnie wycieniowanie suchym pędzlem cegieł na odpowiedni kolor. W wariancie ambitnym (o ile rysunek cegły jest niepłaski) można cegły utrójwymiarowić zaczynając od koloru ciemnobordowego lub wręcz czarnego, i przechodzić kolejno do co raz jaśniejszych odcieni.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Mur ceglasty

Post autor: FASLER »

Witam

Mam małe pytanie ponieważ nie chcę niczego zepsuć. Kupiłem kilka budynków m.in. budynek nastawni oraz dworzec. Zarówno jeden jak i drugi posiada mury ceglaste. Wprawdzie modele te mają dość dokładnie odwzorowaną fakturę cegły, jednak jest to tylko plastikowy odlew koloru ceglastego, zastanawiam się w jaki sposób wydobyć fugi pomiędzy cegłami (czym to pomalować i jakiej techniki użyć) zastanawiałem się po prostu nad farbami plakatowymi - kolor biały, lub bardzo rzadki gips nanoszony pędzlem, którego nadmiar można usunąć ścierką pozostawiając jedynie te ilości znajdujące się w zagłębieniach fug. Jeśli ktoś z Was robił coś podobnego proszę o radę.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości