Żuraw wodny

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Żuraw wodny

Post autor: tete »

drlukasz pisze:Zazwyczaj ramię było skierowane w stronę od której podjeżdżała maszyna (...)
Dzięki!
Ostatnio zmieniony 15 cze 2009, 15:17 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Żuraw wodny

Post autor: drlukasz »

tete pisze:W każdym razie... co parowóz to skrzynie wodne gdzie indziej.
I w czym problem?
Wskaźnik W4 ustawiany był w takiej odległości, żeby nie przeciągając za niego można się było podstawić pod żuraw najdłuższą maszyną która pojawiała się na danej stacji... Pociągi biorące wodę dociągały pod żurawie - wot i cała tajemnica :D

Zazwyczaj ramię było skierowane w stronę od której podjeżdżała maszyna. Przy kolumnie obowiązkowo zawór i miejsce na koksownik, pod rurą spustową odpowiednia zlewnia dla wyciekającej wody.

Na żurawiach umieszczano latarnię z sygnałem Z1z/Z2z, a pozycja "spoczynkowa" nie oznaczała spustu wody w linii z kolumną żurawia ;) Odpowiedź czemu nie powinna - np. w E1
Ostatnio zmieniony 15 cze 2009, 15:18 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Żuraw wodny

Post autor: tete »

W każdym razie... co parowóz to skrzynie wodne gdzie indziej. W Tr5 wodę leje się z tyłu tendra, w innych z boku tendra, a tędrzaki, to wiadomo - z boku parowozu (Tkt48). Chyba jednak nie ma to znaczenia poza tym co napisałeś powyżej kolego. Dzięki.
fox
Posty: 215
Rejestracja: 20 sie 2006, 12:06
Lokalizacja: Rokiciny Podhalańskie
Kontakt:

Re: Żuraw wodny

Post autor: fox »

OIDP to powinien być umieszczony w takim miejscu by pociąg z parowozem nie musiał pod niego dodatkowo podjeżdżać po zatrzymaniu i wymianie pasażerów.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Żuraw wodny

Post autor: tete »

Witam. Mam takie pytanie dot. żurawia wodnego. Obserwuję i tak do końca to już nie wiem - są jakieś wytyczne dot. umieszczenia tego urządzenia na stacji? Nie chodzi mi o odległość od toru - ta wiem, że musi się mieścić w skrajni. Chodzi mi o to, czy ramię żurawia wodnego (w spoczynku) winno być skierowane do głowicy stacji od której żuraw jest umieszczony, czy może odwrotnie, czy też wszystko jedno?

Przykładowa fotka:
Obrazek
źródło: www.kolej.one.pl (PISZ)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2009, 10:52 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości