Metody wykonania budowli z kamienia

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
Tomas Rejl
Posty: 1146
Rejestracja: 12 kwie 2006, 11:29
Lokalizacja: Hradec Kralowe / Mieroszów
Kontakt:

Re: Metody wykonania budowli z kamienia

Post autor: Tomas Rejl »

Jestem uprzejmie ciekawy jak sie bedzie portal prezentowac. Najbardziej podobal mi sie na ruinach material NOCH no teraz widze, ze natura jest natura... BRAWO !! :shock:
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Metody wykonania budowli z kamienia

Post autor: Karol »

Dzieki, niebawem pojawią sie tam turysci a sciany bedą podswietlone diodami imitującymi reflektory. Własnie kończe portal tunelowy z tychże łupkow i chyba bedzie ładniejszy niz jego odpowiednik Faller. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tomas Rejl
Posty: 1146
Rejestracja: 12 kwie 2006, 11:29
Lokalizacja: Hradec Kralowe / Mieroszów
Kontakt:

Re: Metody wykonania budowli z kamienia

Post autor: Tomas Rejl »

Niezwykle ladnie sie prezentuja te ruiny. Jest to kawal pracy modelarskiej. SUPER REAL !! :shock:
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Metody wykonania budowli z kamienia

Post autor: Karol »

Jak zrobić w miarę realistyczne ruiny zamku?
Zmagałem się z tym tematem od prawie pół roku. Na samym początku chciałem kupić gotowy zamek tak na przykład jaki jest w ofercie fallera i go spatynować. Jednak po głębszym namyśle stwierdziłem ze jednak to nie to o co mi chodzi. Robiąc murki oporowe do drogi prowadzącej do planowanego zamku wpadłem na pomysł a dlaczego by nie zrobić go z materiału z jakiego jest zrobiony orginał. Wydawałoby się ze zadanie jest karkołomne ale ku mojemu zaskoczeniu wcale nie było większych trudności.
Jedyne co potrzebujemy to kamień zwany łupek i klej polimerowy. Aby kamien nadawał się do obróbki musimy go namoczyć w wodzie przez parę godzin pozostawić go na mrozie, który właśnie zrobi za nas większość pracy. Po dwóch albo trzech dniach nasz kamień powinien być na tyle kruchy by się rozwarstwiać na płaty o grubości od 1mm do 5mm.
Za pomocą obcinacza do paznokci ale kombinerek formujemy podłużne kamienie i kleimy.
W moje ruiny weszło około 1000 takich drobnych kamyków, jak wszystko w modelarstwie metoda ta jest bardzo pracochłonna ale zapewniam efekt rewelacyjny

Zdjęcie z wczesnej fazy budowy
Obrazek
Niebawem zamieszcze zdjęcia gotowego zamku.

Serdecznie dzieki za objasnienie techniki budowy tego barakowozu.

A propo ruin zamku to zaje sobie sprawie ze to nie detal tylko " takie tam" posklejane jak by nie bylo z 1001 drobiazgow.
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lis 2007, 15:08 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości