Budowa kamienicy

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Budowa kamienicy

Post autor: J.R. »

Ciołem laserowo zarówno karton jak i plexi - powiem jedno - karton jest idealny a plexi dziękuje i nie wrócę do tego materiału.
Plexi po pierwsze nadtapia się na krawędziach, po drugie pod wpływem temperatury drobne elementy wyginają się i po trzecie jest krucha - zwłaszcza gdy model wykonany jest z cienkiej pleksi nawet słabe uderzenie może spowodować pęknięcie na całości.
Natomiast karton jest po prostu rewelacyjny. Nie ma tych problemów co z plexi, wbrew pozorom doskonale daje się grawerować a z malowaniem i klejeniem jest dużo łatwiej.

Owszem - trochę to dziwne bo logika też wskazywała mi na plexi, że się lepiej sprawdzi no ale doświadczenie zdecydowanie zweryfikowało ten pogląd.

Co do tego, że model jest przeźroczysty to znaczenia nie ma natomiast co do malowania plexi to musisz mieć próbkę i przetestować - nie wiem czy nie lepiej było by powlec ściany samoprzylepnym papierem i dopiero malować - uzyskasz efekt tynku pozatym wzmocnisz trochę plexi.
Awatar użytkownika
wactt
Posty: 259
Rejestracja: 22 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Budowa kamienicy

Post autor: wactt »

Nie rozumiem - przecież to tylko materiał jak każdy inny - trzeba pomalować - jak każdy inny; potem dodać detale ( okna , drzwi, ramy zewnętrzne - do środka folia na okna i oczywiście maskownica z dekoracja okien). Problem tkwi ( być może) w malowaniu plexi - takie jest pytanie !
Awatar użytkownika
hugwa
Posty: 160
Rejestracja: 26 kwie 2007, 15:38
Lokalizacja: mentalne zadupie
Kontakt:

Re: Budowa kamienicy

Post autor: hugwa »

Objaśnij mi proszę sens cięcia ścian budynku z przezroczystego tworzywa.
Wygląda to słabo....
Awatar użytkownika
wactt
Posty: 259
Rejestracja: 22 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Budowa kamienicy

Post autor: wactt »

Witam !
Korzystając z możliwości laserowego wycięcia ścian kamienicy (www.siezrobi.pl), a nie jak dotychczas ręcznego natrafiłem na pewien problem. Nie wiem jak zachowają się ściany z plexi- (dotychczas poliuretan) przy malowaniu. Czy przez przypadek nie nastąpi jakaś reakcja chemiczna? Ponieważ nie mam elementów zapasowych nie mam na czym próbować. Proszę powiedzcie czy macie z plexi jakieś doświadczenia w tym względzie.
Przy okazji chciałem podzielić się kilkoma uwagami na temat owego cięcia laserowego.
Generalnie wycięte elementy są wykonane perfekcyjnie. Istnieje możliwość wykonania dwóch czynności tzn. cięcia i frezowania. Nie wiem dokładnie czy wymienię wszystkie dostępne materiały, ale otrzymałem próbki cięcia w plexi, sklejce 2,5 i 1mm oraz kartonie. We wszystkich przypadkach zarówno cięcie jak i frezowanie jest doskonale zaakcentowane. Są też minusy - w moim przypadku przydałoby się ciąć materiał pod kątem do płaszczyzny ( załamania ścian), ale to jest niemożliwe! Projekty należy przygotowywać w programie autocad lub COREL DRAW. Wachlarz możliwości zastosowania tej technologii jest zatem bardzo duży.
Oto jak to wygląda:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na pierwszym zdjęciu ściany szczytowe są jeszcze zabezpieczone obustronną folią zabezpieczającą

PS: Nie jestem przedstawicielem tej firmy; podaję tylko informację będąc bardzo zadowolonym klientem !

pozdrawiam wactt
Ostatnio zmieniony 12 lis 2007, 20:42 przez wactt, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości