Auhagen nr 13323

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Auhagen nr 13323

Post autor: Zbyszek Zajner »

DBv napisał:

Szkoda, bo tak naprawdę to na ilu makietach takie coś może się przydać. Przecie to jedynie w niektórych, największych lokomotywowniach montowano.

Ja szczerze mówiąc bardzo się ucieszyłem, jak ten model ujrzałem. Mi się to przyda. Choć muszę się zgodzić z przedmówcą, że nie jest to komplet. Rothe na ebayu kosztuje 98 do 120 €, w sklepie około 140 €. Masz rację, ciężko będzie coś dobrać choć światełko jest. Z korespondencji z Heico wynika, że mieli w tym roku przywrócić produkcję dżwigu bramowego na konstrukcji kratownicowej. Szkoda, bo w Zbąszynku był dżwig portalowy ale o konstrukcji blachownicowej. Ale to zawsze coś. Czekam na ten model z "utęsknieniem" :lol: Ale jestem w mniejszości. To też masz rację DBv. Pozdrawiam
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Auhagen nr 13323

Post autor: Paweł Basiński »

No właśnie kwestia tego żurawia - a właściwie jego brak :( .

Dlatego nie byłem pewien czy to jest stanowisko do nawęglania :) W innych tego typach konstrukcji zwykle w zestawie coś podobnego się znajduje i po kłopocie - tutaj albo wypadnie poczekać ( może w przyszłym roku ) albo zaimplementować coś innego do obsługi tego stanowiska.

Jak napisałeś jest to połówka stanowiska do nawęglania - jednak mimo wszystko jest to wreszcie jakiś nowy element na makiecie, którego do tej pory brakowało.

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Auhagen nr 13323

Post autor: DBv »

Jeżeli chodzi o TO to jest to stanowisko do nawęglania.
Opis:
Oryginał tego model znajduje sie w Chemnitz (ex K-M Stadt) Hilbersdorf i jest wariantem znormalizowanej konstrukcji DR/DRG. Taki rodzaj stanowisk do nawęglania budowany byl od lat 30-tych w wielu miejscach NRD. Konstrukcja stalowa została odzwierciedlona bardzo dokładnie i jest wykonana delikatna.

W zasadzie to jedyna nowość TT z oferty Auhagena na ten rok. Szkoda, bo tak naprawdę to na ilu makietach takie coś może się przydać. Przecie to jedynie w niektórych, największych lokomotywowniach montowano. Dla mnie lipa, chociaż pewnie znajac możliwości Auhagena zrobione będzie super. Przede wszystkim jednak to problem polega na tym, jak takie coś "załadować". Przydałby sie do tego żuraw, a takiego najpewniej w zestawie nie bedzie (bo w opisie nie ma na ten temat słowa). Tak więc w zasadzie otrzymuje się "pół model", bo bez żurawia to sie troche mija z celem. Co, każdy ma sobie TAKRAF-a Rothe do tego dokupić? Dla mnie bez sensu.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2007, 18:46 przez DBv, łącznie zmieniany 3 razy.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Auhagen nr 13323

Post autor: Paweł Basiński »

Siemka!

Przeglądając neta znalazłem coś co brakowało w infrastrukturze przy lokomotywowni ( chociaż mogę się mylić i chodzi o obsługę zakładów chemicznych )

http://www.lokshop.de/ - nowości Auhagen - nr 13323 - strona nr 5

Może ktoś to przetłumaczyć :) ?

Pozdrawiam
Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości