Droga

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: ArturSchŁ »

maciej_kolej pisze:To ja po Pomorsku wytłumaczę....
Przetłumasz jeszcze na Kaszëbsczi !!
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: Maciej »

To ja po Pomorsku wytłumaczę : Białą emulsę do ścian we wiaderku 5l przygotować, najlepiej zleżałą by gęsta była :D . Gęstą do 1/2 szklanki wlewać i patrzeć by grudy były czasami, czarnego pigmentu dodać kapinkę i mieszać ciągle, przeto piasku przesianego można dodać bardzo drobnego, ale niekoniecznie :idea: Mieszając doprowadzić do gęstęj masy strukturę remedium na przyszłe drogi. Blaszką/szpachtlem nakładać na pasek grubego kartonu lub paska z tworzywa sztucznego, zgodnego z wymiarami zarysu drogi. Pasek wcześniej przykleić na trasie. Szarą masę równomiernie niczym asfalt kłaść. Na brzegach drobnym piaskiem sypać można imitujac przyszłe pobocze. Można po wyschnięciu pędzlem przeciągnąć maczając go w tej samej masie i tym samym niwelując pęknięcia, które mogą podczas grubej warstwy i szybkiego schnięcia powstać. Jeżeli potrzeba znaków poziomych jest !! , szablon trzeba wykonać z grubego kartonu. Gąbkę maczając w białej emulscji, półsuchą w szablon wklepywać.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2006, 20:28 przez Maciej, łącznie zmieniany 3 razy.
K4ULTRA
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, 18:50
Lokalizacja: Małęczyn Nowy
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: K4ULTRA »

Może glinka wędkarska by się do tego nadawała jest to dodatek do zanęt i wygląda jak pyłek :)
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: TT-maniak »

To też jest pomysł i wydaje mi się łatwiejszy chodzi mi dokładnie o droge na tym modulektóry robie jak ktoś chce zobaczyć to prosze na makiete modułowa i manieta TT-maniak
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: DBv »

A może na początek to spróbuj po prostu z zaprawą klejową do glazury. Bierzesz taki np ATLAS mieszasz z wodą i nakładasz.
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: TT-maniak »

Dzięki za pomoc.
Więc jak wiem mniej więcej jak sie to robi to zaczne.
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: gemol »

Warto też wymieszać glinę np. ze sproszkowanym węglem /węgiel rysunkowy starty na papierze ściernym - żmudna robota; można też utłuc w moździerzu - jeśli ktoś jeszcze posiada taki sprzęt lub spróbować zmielić w młynku/. Drogi szutrowe można wykonać z węgla i gipsu. Technologia nakładania, jak podał charakterek.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Droga

Post autor: Charakterek »

Takie rady dawali mi i ja się tu nimi dzielę:

MarcinT:

Przede wszystkim piach albo lepiej glina musi być przesiana nie przez sitko do herbaty tylko jeszcze drobniejsze, bo po tym pierwszym to uzyskamy kamieniołom w skali 1:87.
Jacku, kiedy położysz warstwę wikolu zasyp ją pyłem a następnie uklep palcem nie zważając na to, że się trochę zniekształci. Po tej operacji, kiedy pył się spoci jak pisze Łukasz posyp to natychmiast drugi raz i znowu uklep tyle, że delikatniej. Miejsca, w których ponownie wyjdzie wilgoć posyp ponownie i znowu uklep. Takie coś pozostaw aż klej wyschnie a następnie pędzlem zbierz nadmiar pyłu. Po pędzlowaniu mogą wyjść białe plamy, ale tylko tam gdzie za słabo wklepałeś pył do wikulu, popraw to klejąc i ponownie zasypując.
Jeżeli na poboczu dróżki ma znaleźć się trawsko to wklejasz kawałeczki natychmiast po wikolowaniu ścieżki, trzeba to robić dość szybko gdyż wikol szybko odparowuje z cienkiej warstwy i pył się potem nie trzyma jak należy. Po naklejeniu placków trawy zasypuj jak w instrukcji powyżej nie przejmując się tym, że trawa się brudzi
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Droga

Post autor: TT-maniak »

Witam.
Na moim module mam zamiar mieć droge szukałem na forum sposobu zrobienia takiej ale nie znalazłem.
Dokładnie chodzi mi o drogę z błota , piasku, żwirku inaczej mówiąc wiejską .Może ktoś wie jak zrobić i mógłby mi pokazać.
Z góry bardzo dziękuje. :D
Ostatnio zmieniony 11 lis 2006, 10:52 przez TT-maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości