Peron

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: miki »

Ostatnio zmieniony 01 sie 2006, 08:24 przez miki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: ArturSchŁ »

Grzegorz TT pisze:Trochę sobie posiedziałem w necie ale opłaciło się:
Nie wiem czy tylko u mnie, ale mam: Brak pliku do wyświetlenia. Może fotki są tylko dla zalogowanych ??
:(
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: Kilkujadek »

Trochę sobie posiedziałem w necie ale opłaciło się:

Linki usunięto z powodu zmian na stronie macierzystej.
12.01.2007. Grzegorz TT
Ostatnio zmieniony 12 sty 2007, 20:03 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 4 razy.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: Kilkujadek »

Witek M. pisze:Jeśli się nie mylę, to w Ciechanowie jeszcze jest kolej (a trasa Warszawa-Gdańsk, oprócz elektryfikacji, nie doznała żadnej modernizacji od lat 60-tych ub. wieku)... to po co ci foty? Lepiej obejrzeć w naturze...
Oj bardzo się mylisz. Przed elektryfikacją zorano stację i mocno przebudowano perony oraz torowiska. O ile pamiętam to było w latach 1985-1986. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2006, 22:13 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: Witek M. »

Jeśli się nie mylę, to w Ciechanowie jeszcze jest kolej (a trasa Warszawa-Gdańsk, oprócz elektryfikacji, nie doznała żadnej modernizacji od lat 60-tych ub. wieku)... to po co ci foty? Lepiej obejrzeć w naturze...
Ostatnio zmieniony 30 lip 2006, 22:00 przez Witek M., łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: Kilkujadek »

Problem wymiarów rozwiązany. Teraz - może ktoś ma foty peronów?? Szczególnie interesują mnie takie z III epoki ale ponieważ temat jest rozwojowy i wielu naszych kolegów będzie robiło perony w różnych więc - każda fota na wagę złota :mrgreen: .
Awatar użytkownika
WM-MODEL
Posty: 274
Rejestracja: 09 kwie 2006, 06:22
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: WM-MODEL »

Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Peron

Post autor: oelka »

Grzegorz TT pisze:Na mojej makiecie przyszedł czas na peron i pojawiły się problemy z wymiarami.
Jakiej ma być wysokości i jaki powinien być odstęp pomiędzy krawędzią peronu a wagonem ?? Dodam że peron będzie budowany przy torach prostych. Wstępne przymiarki z wagonem typu Y - wysokość od główki szyny - 4mm, odstęp krawędzi od wagonu 2mm.
Proszę o uwagi :P .
Skrajnie dla TT i innych wielkosci opisuje norma NEM 102.
Jesli chodzi o wysokosc peronu to w oryginale, w Polsce przyjeto kiedys wysokosci liczone od powierzchni glowki szyny: dla peronu niskiego 300mm (TT 2,5mm), peronu wysokiego 760mm (TT 6,3mm). Na terenie Warszawskiego Wezla Kolejowego Spotyka sie tez perony o wysokosci 860mm (TT 7,1mm), lub 960mm (TT 8mm). W praktyce jednak wysokosc peronu moze sie roznic poniewaz poczas prac remontowych roznie sie zmienialo polozenie toru.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Peron

Post autor: Kilkujadek »

Na mojej makiecie przyszedł czas na peron i pojawiły się problemy z wymiarami.
Jakiej ma być wysokości i jaki powinien być odstęp pomiędzy krawędzią peronu a wagonem ?? Dodam że peron będzie budowany przy torach prostych. Wstępne przymiarki z wagonem typu Y - wysokość od główki szyny - 4mm, odstęp krawędzi od wagonu 2mm.
Proszę o uwagi :P .
Ostatnio zmieniony 04 sie 2006, 00:37 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość