Drukowanie 3D - wątek ogólny

Shapeways i inne

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: KamilW »

Czyli zapłacisz tyle ile normalnie się płaci za wózek Tilliga (który nie ma wiele wspólnego z 1XTa).
Sam jestem ciekaw jak im to wyjdzie ;)
AK
Posty: 347
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: AK »

Obawiam się że oni Ci to zmasakrują :(
Ja zakładam że docelowo pójdzie na najwyższej rozdzielczości XHD (na razie drukuje się testowo na UHD). Co prawda nabije koszt do astronomicznej wartości jakieś 15 PLN za sztuję :lol: ale za to zero pasków glutów itp,
Inna sprawa jak to wyjdzie bo ta kinematyka hamulca ciut delikatna wyszła ??
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: KamilW »

Jestem pod wrażeniem !!
Ja puściłem do Shapewaysa taką mocno uproszczoną wersję do zamontowania na KKS-ie Tilliga.

Obrazek
Wrzucę zdjęcie jak przyjdzie gotowy wózek.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2012, 18:06 przez KamilW, łącznie zmieniany 1 raz.
AK
Posty: 347
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: AK »

Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: Kaczor »

Dobry pomysł ;) Kanciasty "Borewicz" będzie łatwiejszy do narysowania :)
Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: aquirlan »

Pomyśl o Polonezie, prosta konstrukcja, a każdy go będzie chciał mieć (zupełnie jak niegdyś prawdziwego :D )
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: Samowarek »

:shock: Niezły temat więc powodzenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: Kaczor »

W Radomiu podpowiedziano mi żebym spróbował coś wyrzeźbić z rodzimej motoryzacji, więc na pierwszy ogień pójdzie Nysa i Żuk (wersje późniejsze) :) Zobaczymy jak wyjdą te obłe kształty ;)
AK
Posty: 347
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: AK »

Tu masz link do drukarni www.cadmech.pl
Tylę że to nie SHAPEWAYS jak chcesz mieć niska cene to musisz zapełnić całą powierzchnię wydruku czyli tylko hurt :/
Co do ostoi to jest dokładnie taka jak powinna być. Model ma odwzorowywać III serię produkcyjną (1969) natomiast ostoje o których piszesz wprowadzono do produkcji ok 1971
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: Ranger »

Fajne wyszła ta rama. Jest tylko jeden podstawowy błąd. Rama zwęża się ku czołownicy od belki gdzie są czopy skrętu. U Ciebie jest prosta na całej długości.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: Kaczor »

Czy zdradzisz gdzie drukujesz?
AK
Posty: 347
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: AK »

Czy blacha byłaby konieczna do tego drukowania to kwestia gustu. Wydaje się że wytrzymałe tworzywo byłoby ok
Z drugiej strony ten EX200 z którego mnie drukują też jakiś ultra delikatny to nie jest. Jak rysowałem to
Obrazek
to zastanawiałem się czy to ma sens bo jak nic połamią w czyszczeniu lub transporcie.
Jak wyjąłem z paczki to zaskok :shock: bo przyszedł nieuszkodzony a testy wytrzymałościowe wykazały że model się zrobić z tego da (o ile nie rzucać tym o ściany :mrgreen: ). Zresztą po doklejeniu zbiornika który będzie miał grube ścianki to prawie pancerka wyjdzie.
Co do powijaków to melduję że u mnie ta technologia się już wykluła i dorosła (nie nadążam za malowaniem, tamponowaniem i składaniem tych bud :( )
Tak przy okazji odpowiadając na pytania na PW ja nie mogę tych brył sprzedawać bo byłoby to naruszenie praw autorskich oprogramowania. Takie coś klasyfikuje sie pod działalność zarobkową i wymogałoby wykupienia pełnej licencji komercyjnej (2500 PLN)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2012, 17:27 przez AK, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: Kaczor »

Dziś ta technika jest w powijakach więc inne długo je będą przebijać ceną i jakością ale może za kilka lat doczekamy się np. drukowania w metalu z dokładnością dorównującą blaszkom albo w tworzywie sztucznym z jakością wtrysku.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: gemol »

Tu nie chodzi o zachwalanie jednego, a krytykowanie drugiego materiału - tym bardziej, że z powodzeniem używam blach i żywicy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Natomiast trudno mówić o konkurencyjności przy zestawach do montażu w wersji full wypas w różnych technikach, bo różny jest zakres prac wykończeniowych przy nich, a zatem koszty robocizny, których przy wykonywaniu modelu dla siebie wprawdzie się nie liczy, jednak warto sobie z nich zdawać sprawę.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Shapeways - drukowanie 3D

Post autor: tydzial »

Zapomnijcie za przystępną cenę wyrób z detalami w 70% tak jak blachy .Byliśmy na Politechnice gdzie 3d to nie taka znów dla nich nowość , mają wprawę w druku 3D w metalu "żywicy" żeby się opłaciło to skromnie trzeba zamówić 1000 sztuk macie kasę na wyłożenie i zbyt , a jednostkowa buda do lok to koszt około 700pln na dziś,a jeszcze doliczyć jakiegoś dawcę napędu to ze 350pln itp i td .Tak że blachy jak by co górą .
Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 16:29 przez tydzial, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Druk 3D”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości