Semafor

Shapeways i inne

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Niejeden+ »

Czym malujesz i jaki używasz podkład?
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Domiss »

Ja najpierw maluję słup (i nie tylko), a dopiero potem na końcu przyklejam i maluję drabinkę ;).
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Niejeden+ »

Lutowanie semafora i wstawianie diod to pikuś. Wyzwanie zaczyna się przy malowaniu.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Domiss »

Lutowanie semafora to pikuś. Wyzwanie zaczyna się, gdy próbujemy wstawić do niego diody SMD i wszystko podłączyć, nie porobić zwarć i nic nie urwać. Ale da się, a jak już się uda to efekt naprawdę wart jest zachodu. Po zlutowaniu ale przed wstawieniem diod polecam pomalować skrzynię od środka na czarno - w celu eliminacji odbłysków wewnątrz. Przy lutowaniu blach naprawdę warto korzystać z wody lutowniczej lub innych polecanych w instrukcji dynksów - zupełnie inaczej się wtedy lutuje (cyna sama lgnie do blach).
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: aviaTTor »

No można też zamówić zmontowane u Kluby.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: womo »

Ja złożyłem go na kropelkę. Polecam dobrze się klei :mrgreen:
Niestety z lutowaniem nie daję rady i wszystkie blachy kleję :D
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: monique222 »

My z rodzinką mamy ten sam problem z semaforami PL a może ktoś jest tak zdolny z ftt,.pl aby dokonać takich naszych semaforów miałem blaszki ale zdaje mi się że mało osób z ftt.pl dokonało montażu tego produktu ewentualnie zostają nam semafory z portalu aukcyjnego które są troszku przeskalowane i w dodatku nie PKP :(
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: wicy »

Na drukarce i tak nie wydrukujesz filigranowych barierek, drabinki i ich mocowań do słupa, podstawy semafora. Jedyne co możesz wydrukować to skrzynia główna, tarcza + ew. daszki a to akurat najprostsze elementy do lutowania (lub klejenia).
Marcin44
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:22
Kontakt:

Semafor

Post autor: Marcin44 »

Witam.
Po dłuższym czasie powróciłem do budowy makiety TT... Tabor loko 3x BTTB sprzed ponad 20lat + 1 nówka PIKO Taurus :)

Potrzebuje semafory i najbardziej podobają mi się te ze strony http://www.eaos.pl/569/ + instrukcja http://www.eaos.pl/files/2015/06/Semafor-instrukcja.pdf
ale lutowanie takich detali to nie dla mnie.

Mam pytanie jakby to wyszło na drukarce 3D, można pominąć rurkę, ale np. dodać daszki nad światłami... itd

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Druk 3D”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości