Semafor

Shapeways i inne

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: wicy »

kaine pisze: Wicy mam prośbę, sprawdź długość górnej i dolnej rurki mam tylko kilka centymetrów rurki 1.5mm i 4 semafory do złożenia.
Jak pisałem, tnę na oko i różnie to wychodzi: 1,95, 2,15, 2,15, 1,95.
2,15 są odrobinę za długie. 1,95 pasują dobrze.

A dolna rurka to to, co zostaje. Zostaje różnie bo i rurki są różne :D No i zależy czym się tnie - ja tnę tarczą dremela, więc sporo mi zabiera :(
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: kaine »

Renger, na Twojej instrukcji nie ma podanych długości dolnego i górnego odcinka?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Ranger »

Tylko w podstawę wchodzi jeszcze ta rurka. Mimo wszystko jest to krótki odcinek.
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Marek TT »

Na dole w rzeczywistości kielich u podstawy semafora ma wys. 300mm/ czyli w TT 2,5mm.
Górę muszę sprawdzić.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Ranger »

Do każdego semafor dodaje ok 12-15mm rurki 1,5mm. Starcza z zapasem na semafor.
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: kaine »

wicy pisze:Ja rżnę na oko, ale....
jeśli przymierzysz półokrągłe barierki tylne do otworków (wygięte uszy) skrzynki komór, to końcówka barierki da koniec jednej rozpórki. Nad nią - ok. 1mm - druga rozpórka na słupie a reszta - między rozpórką a dołem skrzynki to długość rurki ;)
Wicy mam prośbę, sprawdź długość górnej i dolnej rurki mam tylko kilka centymetrów rurki 1.5mm i 4 semafory do złożenia.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Domiss »

Ja używam kolbowej z regulacją mocy grzania ("stacja lutownicza" dedra, aktualnie z kolbą od ZD99). Kluczem do sukcesu przy lutowaniu blach semafora jest cienki grot oraz jakaś woda lutownicza (odpowiednio użyta powoduje, że cyna sama rozlewa się po miejscu łączenia).
Marcin44
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:22
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Marcin44 »

Otrzymałem przesyłkę z zamówionymi semaforkami i zaskoczyła mnie szczegółowość detali, nawet nie wiedziałem że tak precyzyjnie można "fotowytrawiać".
Jeżeli chodzi o montaż to pewnie połączę klejenie i lutowanie. Mam pytanie jakich lutownic używacie? Przydałaby się też chyba jakaś lupa powiększająca do montażu bo "zoomowanie" oczami trochę męczy...
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: wicy »

Ja rżnę na oko, ale....
jeśli przymierzysz półokrągłe barierki tylne do otworków (wygięte uszy) skrzynki komór, to końcówka barierki da koniec jednej rozpórki. Nad nią - ok. 1mm - druga rozpórka na słupie a reszta - między rozpórką a dołem skrzynki to długość rurki ;)
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: kaine »

Podłącze sie pod temat,
W semaforach Rengera nakładamy grubszą rurkę fi 1.5 na słup. Krótsza i dłuższa, ktoś może podać wymiary krótkiej i długiej. Muszę dociąć
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Niejeden »

wicy pisze:Pisz bezpośrednio PW do Rangera.
Nie kombinuję z sygnałami informującymi o stanie semafora następnego, nie przewiduję sygnałów "migających".
Szkoda, bo to jest coś, gdzie najlepiej widać przewagę sterowania elektronicznego nad analogowym (gdzie teoretycznie też jest to wykonalne ale poziom komplikacji dąży do nieskończoności). Ja na Twoim miejscu bym to przemyślał. W Twoim przypadku to tylko kwestia programu.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: wicy »

Pisz bezpośrednio PW do Rangera.
A jak wykorzystać? Hmm... Ja planuję (z grubsza bo nie znam na pamięć sygnałów) zielone, czerwone, dwa żółte i białe do jazd manewrowych - już masz pięć. Nie kombinuję z sygnałami informującymi o stanie semafora następnego, nie przewiduję sygnałów "migających". Od biedy wystarczyłby semafor 3-komorowy.
Marcin44
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:22
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Marcin44 »

Chyba się skuszę na zakup semaforów z tej strony co podałem. Ktoś tam kupował? Ile trwa realizacja zamówienia? Jakie koszty przesyłki? Chodzą mi po głowie semafory 5 komorowe, po prostu wyglądają
zajebiaszczo :) Hm... ale jak wykorzystać pozostałe komory?
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: drlukasz »

Niejeden+ pisze:Czym malujesz i jaki używasz podkład?
Użyj podkładu wytrawiającego (aktywnego) do metalu. Np U-pol do kupienia w sprayu i do pędzla. Zasada działania jest taka, że podkład zawiera minimalną ilość środka trawiącego (kwas) który wżera się w powierzchnię likwidując przy okazji tlenki itp.
Procedura standardowa - zszorstkować, odtłuścić, pomalować. Po wyschnięciu dowolny lakier, ewentualnie można jeszcze użyć środka polepszającego przyczepność (do dostania w sklepach lakierniczych). Przed malowaniem podkładem można też delikatnie podgrzać metal - do 45-50st.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Semafor

Post autor: Domiss »

Farby revell enamel, za podkład robi kolor biały z aerografu (rozcieńczony rozpuszczalnikiem nitro), reszta pędzelkiem bez rozcieńczania. Przed malowaniem staram się dobrze odtłuścić (szczególnie słup).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Druk 3D”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości