Loconet

a także różne HandMade (Martinezo, AVT itp)

Moderator: mod-Elektryka i DCC

Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Loconet

Post autor: Misiek »

tydzial pisze:Misiek namieszał
Mieszanie to moja specjalność, podobno :D
tydzial pisze:fredy i lokonet dla profesjonalistów do sterowania na pokazach
Eeee, tam. ja w domu jeżdzę na loconecie i z fredem ;)
tydzial pisze:dekodery do lok. kuhen żaden lenz nie będę wymieniał zalet i wad aby nie zamydlać piszę ze swojego doświadczenia dekodery dźwięku to zimo
Ja, dla odmiany, polecałbym TYLKO Zimo, żadnych innych wynalazków, no może jeszcze TCS, ale to fanaberia w modelach amerykańskich ;)
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Loconet

Post autor: tydzial »

Misiek namieszał tak jak byś był profesjonalistą ,krótko Roko Multimałs spełnia wszelkie wymogi do sterowania makietą fredy i lokonet dla profesjonalistów do sterowania na pokazach dekodery do lok. kuhen żaden lenz nie będę wymieniał zalet i wad aby nie zamydlać piszę ze swojego doświadczenia dekodery dźwięku to zimo dekodery do sterowania rozjazdami itp. dobre są i nie drogie rubikony i to by było na tyle.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Loconet

Post autor: Misiek »

geniusz pisze:"loconet to jedyny system " Dałem to w cudzysłowiu bo zawsze będą zwolennicy danego systemu.
Wszystko zależy w kontekście czego zostało użyte to stwierdzenie.
geniusz pisze:jest drogi w stosunku do np roco,
Bzdura jakaś. 8)
geniusz pisze:Jest możliwość swojego zbudowania modułów pod ten system które spełniająten standart własne boostery dekodery sterowniki???
Czyli nie znalazłeś wszystkiego ;)
Poszukaj pod hasąłmi MiniBox i FRED ;)
geniusz pisze:Oraz najważniejsze jeśli chcę zbudować makietę ze stacjami obrotnicą i innnymi elmentami lecze nie planuję ją gdzieś zabierać aby spinać ją z innymi urzytkownikami to jaki system byłby dobry, czy w tym przypadku warto inwestować w loconeta czy nie?
To już kwestia kosztów, które będziesz zmuszony ponieść przy cyfracji swej makiety. Możesz kupić Roco, Prodigy Advance, Digitraxa.

Z tzw. doświadczenia wiem :mrgreen:, że jeśli wybierasz sie na jakiś ZloTT, spotkaNie, czy H0_coś_tam (nie poradzę, że dla tej wielkości nie ma odpowiednio "miłej" nazwy 8) ) to wystarczy mieć FRED'a i ewentualnie przypisaną do niego lokomotywę. Choć i bez tego można się obejść, bo zazwyczaj inni uczestnicy przywożą tyle gratów, że starcza dla każdego.
Częściej brakuje rąk do pracy, na stacji. Bo do jeżdżenia to każdy chętny ;)

W Twoim przypadku, poznańskim, polecam zajrzeć na Salon Hobby, gdzie szykuje się całkiem spora makieta w H0.
TU jest obrazek w PDF
Nie wiem czy to aktualna wersja, nie chce mnie się sprawdzać
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 23:15 przez Misiek, łącznie zmieniany 2 razy.
geniusz
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:48
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Loconet

Post autor: geniusz »

Ponieważ jestem dopiero przed zakupem DCC zacząłem dokłdnir przeglądać obecne systemy jak również przeglądałem forum nasze i inne również dokopałem się do naszych sąsiadów Czechów widzę "loconet to jedyny system " Dałem to w cudzysłowiu bo zawsze będą zwolennicy danego systemu.
Moje pytania:
System pochodzi zza oceanu i jest drogi w stosunku do np roco, czy różnica w cenie swidczy o przepaści we funkcjach w stosunku do roco.
Jest możliwość swojego zbudowania modułów pod ten system które spełniająten standart własne boostery dekodery sterowniki???
Tak jak to miejsce w innch przypadkach jak roco lenz i inne.
Oraz najważniejsze jeśli chcę zbudować makietę ze stacjami obrotnicą i innnymi elmentami lecze nie planuję ją gdzieś zabierać aby spinać ją z innymi urzytkownikami to jaki system byłby dobry, czy w tym przypadku warto inwestować w loconeta czy nie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LocoNet/Digitrax, Fredi itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości