Rady porady pomoc

a także różne HandMade (Martinezo, AVT itp)

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Rady porady pomoc

Post autor: drlukasz »

Żeby "wymienić Epromy" musiałbyś znać dokładną specyfikację urządzenia - nie tylko logiczną budowę, ale także elektroniczną. No i oczywiście napisać od nowa (oraz skompilować i wgrać w nowe "epromy") całe oprogramowanie w nich zawarte...

Za 200-300 zł można spokojnie kupić przechodzonego laptopa z którego bez problemu będzie można sterować makietą.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Rady porady pomoc

Post autor: tydzial »

Z urządzenia usunięto dwie płytki które służą za pewne do komunikowania się z pomostem wagi a płyta główna zostaje i działa na niej są dwa układy EPROMY i to w nich tkwi cały widz myślę że jeżeli zmieni się program to zmieni się jego funkcja.Nie jestem do końca pewien bo wybiega to poza moją wiedzę o elektronice.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Rady porady pomoc

Post autor: ArturSchŁ »

tydzial pisze:... aby działało jako psełdo komputer i dało rade sterować makietą i lok. lub w oparciu o wyświetlacz zbudować coś na wzór j/w.
To jest bardzo specjalizowany układ do jednego celu (waga). Jego zastosowanie do innego celu to tak jakby kalkulatorem chcieć sterować samochód. :) Teoretycznie możliwe, ale jak Łukasz powyżej napisał bez sensu.
Pomyśl także jak trudny byłby sposób sterowania makietą przy pomocy tego pulpitu.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Rady porady pomoc

Post autor: drlukasz »

tydzial pisze:Pytanie jest zasadnicze czy można przeprogramować aby działało jako psełdo komputer i dało rade sterować makietą i lok. lub w oparciu o wyświetlacz zbudować coś na wzór j/w.
Nie warto. W środku co prawda jest PC w wersji przemysłowej, ale przeróbka o której piszesz wymagałaby dużej wiedzy i umiejętności z zakresu elektroniki i pieniędzy nieadekwatnych do uzyskanego efektu.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2009, 08:11 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Rady porady pomoc

Post autor: tydzial »

Wpadło mi takie urządzenie,szukam pomocy rady porady czy wydoli i czy można przerobić na sterowanie makietom i lokami.
To jest sam wyświetlacz
Obrazek Obrazek
a to już całe ustrojstwo
Obrazek Obrazek
urządzenie jest sprawne i działa.
Pytanie jest zasadnicze czy można przeprogramować aby działało jako psełdo komputer i dało rade sterować makietą i lok. lub w oparciu o wyświetlacz zbudować coś na wzór j/w.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LocoNet/Digitrax, Fredi itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości