Sterowanie cyfrowe Marklin

Czy warto kupić?

Moderator: mod-Elektryka i DCC

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sterowanie cyfrowe Marklin

Post autor: Marcin »

Nie bez powodu Niemcy piszą: "Diese Seite ist volig Marklin FREI !" - strona jest wolna od Marklina :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sterowanie cyfrowe Marklin

Post autor: ArturSchŁ »

Krzykol pisze:Czy bardziej doświadczeni Koledzy mogliby coś powiedzieć na temat tego zestawu?
Jeśli Kup teraz jest na 85 zł ...to chyba mówi samo za siebie.
:lol:
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Sterowanie cyfrowe Marklin

Post autor: drlukasz »

Zdecydowanie nie polecam.
Pomijając kwestie zamkniętości systemu (brak możliwości rozbudowy, jeden sterownik dla wszystkich lokomotyw):
- brak obsługi eFek (obsługuje tylko światła F0)
- całkowity brak możliwości programowania dekoderów
- przełącznik "wyboru lokomotyw" narzuca konkretne adresy dekoderów - eq. nie można postawić na tory dowolnej lokomotywy, wybrać jej adres i pojechać :)
Co więcej. Dekodery standardowo mają adres 3, więc żadna lokomotywa z fabrycznie nowym dekoderem nie pojedzie na tym sterowaniu!

Reasumując - lepiej poszukać zestawu chociażby z Lokmausem2 lub Multimausa. Droższe, ale przynajmniej masz pewność, że działa i to bez problemu. Multimausa z polskim menu kupisz za ca. 250zł
Krzykol
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2010, 23:48
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Sterowanie cyfrowe Marklin

Post autor: Krzykol »

Witam wszystkich, ponieważ jest to mój pierwszy post. Forum przeglądam już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz odważyłem się napisać :)

Dawne zainteresowanie modelarstwem kolejowym z dzieciństwa wróciło (ponieważ sam zostałem ojcem, więc mam dobry pretekst, żeby pobawić się TTką), ale od przełomu lat 80tych i 90tych wiele się zmieniło... Do starego taboru (BR86 i BR 130) dokupiłem Taurusa PIKO i w związku z tym zainteresowała mnie problematyka sterowania i zagadnienie DCC.

Przeglądając forum widzę, że dominują firmy Roco i Lenz, są jednak drogie. Szukając taniej alternatywy trafiłem na Allegro na zestaw Marklina:

http://allegro.pl/sterowanie-cyfrowe-ma ... 77929.html

Czy bardziej doświadczeni Koledzy mogliby coś powiedzieć na temat tego zestawu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maerklin, PIKO i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość