ESU czy MULTIMOUSE

Co wybrać? Czy można podłączyć jedno z drugim?

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: daraśekp »

Witam. Po długim namyśle zdecydowałem się jednak na zestaw 01205 Tilliga ze sterowaniem ESU. Jak pisałem wcześniej, jest to mój pierwszy kontakt z DCC. Rozłożyłem tory, połączyłem wszystko tak jak powinno być, położyłem loczkę na tory i... Hmmm no właśnie. Zapaliłem światełka i loczka ruszyła. Teraz się dociera. Wydaje mi się, że dobrze wybrałem :D
ttetka
Posty: 37
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: ttetka »

U mnie działa dłużej na razie miałem możliwość zabawy przez cały weekend i jak na razie bateryjki są ok. Teraz bym nie powrócił już do MultiMaus :)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 15:48 przez ttetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: ArturSchŁ »

ttetka pisze:Ja zamieniłem Roco na Esu i jestem bardzo zadowolony.
Jak długo działa ESU na jednym komplecie baterii ??
Nam w Sopocie bardzo szybko padł... 2-3-4 godz. pracy non-stop.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: golab »

Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: daraśekp »

A może ktoś nabył ten zestaw i podzieli się swoimi spostrzeżeniami ??
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: golab »

Z tą "mocą" uważaj, bo ESU z zestawu ma zasilacz taki sam jak Roco - 2,3A i brak regulacji napięcia. Nie ma tez portu USB. To różnice w stosunku do wersji "pełnej" Navigatora, która kosztuje niestety bagatela ca. 250 ojro ... a "orżnięty" masz w zestawie poniżej 1000 zł

Co nie zmienia faktu, ze do domu w zupełności wystarczy
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 23:30 przez golab, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: daraśekp »

Mój zestaw będzie służył raczej tylko do użytku domowego. Jak na razie to skłaniam się do zakupu ESU. Ma mocniejszy zasilacz w komplecie, a centralka być może jeszcze jakieś ukryte zdolności, które ujawnią się w trakcie używania ??
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: gbbsoft »

ttetka pisze: I odczytanie ustawień jakie sa ...
To akurat jest cecha każdego systemu z WYJĄTKIEM Roco (i chyba Piko)... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 19:38 przez gbbsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
ttetka
Posty: 37
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: ttetka »

Ja zamieniłem Roco na Esu i jestem bardzo zadowolony. Dużym plusem Esu jest wygodne i przejżyste sterowanie. I odczytanie ustawień jakie sa a Roco nie odczytuje ich nawet w instrukcji o tym pisze ze Roco sugeruje ustawienia a nie pobiera ich z dekodera.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: golab »

Wszystko zależy jak chcesz się bawić, bo większy zasilacz można podłączyć do każdego zestawu ...

Za Roco przemawia popularność w naszym kraju i wszystko co za tym idzie, natomiast za ESU - wg mnie wygoda (jest bezprzewodowy) i nowa jakość w informacjach zawartych na wyświetlaczu

Wszystko zależy od upodobań :) Ja bawię się tylko w domu, dlatego mnie urzekł ESU i właśnie jego mam zamiar nabyć. Teraz mam Lenza Compact z zestawu i też sobie chwalę, malo tego kiedyś okazał się praktyczniejszy od Multimausa - ale mnie żadna rozbudowa nie jest potrzebna.

Przeanalizuj czego od sprzętu oczekujesz i który to oferuje, a który nie - wtedy zdecyduj.

Tutaj każdy będzie chwalił swoje :)
Awatar użytkownika
TTygrysek_P-ń
Posty: 446
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:53
Lokalizacja: 52.413076,16.90123
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: TTygrysek_P-ń »

Taki zasilacz (50VA) uciągnął całą naszą makietę na targach Hobby 2010. Były chwile że w jednym czasie było nawet 6 lokomotyw jeżdżących z włączonymi światłami ( w tym Desiro z oświetleniem w środku). Zasilacz 36VA ze spokojem rok temu obsłużył 3 loki. Ja osobiście bym polecał Roco. Zaleta łatwość rozbudowy. A jak będzie potrzebna większa moc to zawsze booster można podłączyć.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2010, 22:29 przez TTygrysek_P-ń, łącznie zmieniany 1 raz.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: cichonęk »

Witam, jaj mam ten zasilacz w zestawie Roco i jakoś sobie radzi z trzema pociągami jednocześnie (w tym jeden skład oświetlony diodami) ale ma 50VA, a z proponowanego przez Ciebie zestawu 36VA - tak więc obawiam się, że nie wydoli - pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 lis 2010, 21:31 przez cichonęk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: daraśekp »

Zapytam inaczej: czy te zestawy sterowania wytrzymają obciążenie np. jeżdżących trzech składów, czy tylko tego jednego będącego w komplecie. Ew. jak wyliczyć max. obciążenie prądowe, żeby tego nie sfajczyć.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: ArturSchŁ »

Trafo to pikuś.
Zastanów się, którym będziesz mógł się połączyć z kimkolwiek.

PS:
Zwiększanie mocy transformatora niczego nie da, jeśli elektronika nie wydoli (zadziała zabezpieczenie nadprądowe albo się spali centralka).

IMHO: jeśli obojętny dla Ciebie skład to proponowałbym Roco.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2010, 14:24 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ESU czy MULTIMOUSE

Post autor: daraśekp »

Witam. Zastanawiam się nad kupnem zestawu ze sterowaniem cyfrowym tym lub tym Który zestaw nie będzie wymagał wymiany zasilacza na mocniejszy w przypadku podłączenia do makiety, tzn. który ma ew. większy zapas mocy? Który ze sterowników jest lepszy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania / Łączenie różnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości