LENZ LR101 + LB

LZV100, LH90/LH100, Compact, Li-USB itd.

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
swiderskik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: LENZ LR101 + LB

Post autor: swiderskik »

Witam nie wyjaśniłem jeszcze sprawy z braku czasu i upałów :0 a ze makieta na poddaszu to chęć dłubania była niewielka. Mysle ze na dniach cos podziałam.

Temat programu odpada, po jedno że korzystam z pełnej wersji gbb kolejki a po drugie to na myszce jest taka sama sytuacji - brak odczytów..

Dam znać co i jak z tym przegrzewaniem..
Awatar użytkownika
elvis
Posty: 105
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:35
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: LENZ LR101 + LB

Post autor: elvis »

Temat się wyjaśnił?
Ja Miałbym jeszcze takie pytanie: Z jakiego programu korzystasz do sterowania makietą i czy jest to wersja pełna czy demo. Bo tu też może tkwić przyczyna, że po pewnym czasie program przestaje działać prawidłowo wymuszając zakup pełnej wersji.
swiderskik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: LENZ LR101 + LB

Post autor: swiderskik »

Dzięki za informacje, sprawdzę
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LENZ LR101 + LB

Post autor: womo »

A sprawdzałeś czy się nie grzeje?
Kolega powiedział, że miał tak. I jak od razu sprawdzał to modół był gorący, wymienili mu na nowego. Jednak jaka była przyczyną niedowiedział się.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2015, 10:28 przez womo, łącznie zmieniany 2 razy.
swiderskik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

LENZ LR101 + LB

Post autor: swiderskik »

Witam
Drodzy koledzy szukam pomocy w dość nietypowym problemie.
Korzystam na jednej z części makiety z modułu lenza LR101 + podpięte do niego LB do wykrywania obecności lokomotywy. Mam takich 8 odcinków. Pozostała część makiety działa na modułach Martinezo ( wszystko pięknie pracuje - polecam).
Problem jest z info zwrotną LENZA - otóż powiedzmy że ustawiam moduł na adres 75 pracuje wszystko informacja jest przekazywana prawidłowo, składy wykrywane.
W pewnym momencie przestaje pracować (nie ma reguły, lub ja nie zauważyłem zależności kiedy), brak reakcji i informacji o wjeździe składu na którykolwiek z odcinków... Pomaga dopiero zmiana adresu np na kolejny 76 .. potem problem znów się powtarza..

Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lenz'e”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości