Roco/Fleischmann Z21

Rodzina Roco, także Lokmausy i nowsze

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
romanpumas
Posty: 1205
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: romanpumas »

Chcą się upodobnić do LENZA. :D
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: ArturSchŁ »

Roco na FB reklamuje set zawierający BIAŁĄ mysz:
Przechwytywanie.jpg

:arrow: Link do produktu,
:arrow: Link do myszki.

BTW: białe myszki, .... no bez jaj !!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: Maciej »

ArturSchŁ pisze: 19 gru 2020, 13:14
Maciej pisze: 18 gru 2020, 20:39 wpisując lokomotyw do czarnej myszyWlan Z21 nie (...) włączają się światła !!
Widzisz, jakbyś kupił KOLOROWĄ mysz to byś miał kolorowe światełka, a tak masz tylko CZARNE !!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wuj bombki strzelił gwiazdki nie będzie 8)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: ArturSchŁ »

Maciej pisze: 18 gru 2020, 20:39 wpisując lokomotyw do czarnej myszyWlan Z21 nie (...) włączają się światła !!
Widzisz, jakbyś kupił KOLOROWĄ mysz to byś miał kolorowe światełka, a tak masz tylko CZARNE !!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: Maciej »

Marsal pisze: 31 mar 2020, 19:52 Najważniejszą funkcją jest zmiana koloru układu. :mrgreen: Trzy razy podkreślali to w tym filmiku. :)
Wszak życie jest kolorowe - a rzeczywistość....szara i ...bez świateł. I tu mam pytanie - wpisując lokomotyw do czarnej myszyWlan Z21 nie wszystkim lokomotywom włączają się światła !! ?? Co jest grane? Czy to zależy od rodzaju dekodera? Auuuu :/
Marsal
Posty: 145
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:05
Lokalizacja: Gdynia / Rumia
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: Marsal »

Najważniejszą funkcją jest zmiana koloru układu. :mrgreen: Trzy razy podkreślali to w tym filmiku. :)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: ArturSchŁ »

Nie tylko sprzęt w z21 ulega rozbudowie,
ale i soft:
Obrazek
proponuję włączyć automatyczne tłumaczenie napisów na polski.
:mrgreen:

..no ładnie, na zajętym odcinku, wyświetla symbol tej lokomotywy, która tam wjedzie !!
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: Maciej »

Działa - zostało opanowanie programowania lokomotyw ;) Dalsze informacje dla początkujących viewtopic.php?f=128&t=13177&view=unread#unread
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: Maciej »

Dzięki - własnie zakończyłem konfigurację sieci - dla początkujących link bardzo przydatny
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ig-Ak2X1nPs[/youtube]
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=Ig-Ak2X1nPs

Natomiast nie mogę ruszyć loką z adresem fabrycznym 3. Mam aplikacje na smartfon, ale nie reaguje. Sprawdziłem ją na zwykłym cyfrowym sterowaniu jeździ na 3. Smartfon "widzi" Z 21. :roll: :? :? :? Nie wiem co dalej - okablowanie zrobiłem z dedykowana wtyczką do modemu Z21 i wpiąłem w tor. Myślę że moja niewiedza opiera się na
1. Kabel modem tor - choć mało prawdopodobne - prąd jak woda musi płynąć.
2. Konfiguracja w smartfonie.

HELP :cry:
DrCodeWizzard
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:52
Lokalizacja: Grafton, MA, USA
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: DrCodeWizzard »

ko20 pisze:Chyba jednak chodzi o port LAN z21. z21 nie ma portu WLAN (Wireless LAN).
Zgadza się powinienem był napisać LAN.
Tak zawsze było że białe centralki z21 (z zestawów startowych bez routera) miały zablokowany port LAN. Jak kupiłem starter synowi, to musiałem też dokupić router i klucz aby podłączyć mysz WIFI (WLANMaus).
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: wicy »

Blokady portu dotyczą wersji "z21 Start".
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: ko20 »

DrCodeWizzard pisze:Jeżeli masz Z21 biały to przed użyciem routera będziesz musiał włączyć port WLAN. Aby to zrobisz musisz albo kupić klucz od ROCO, albo ten zestaw routera od ROCO (zawiera z sobą klucz do odblokowania portu WLAN). Bez klucza nie ruszysz. Po odblokowaniu portu możesz korzystać z dowolnego routera, tak długo jak jesteś w stanie skonfigurować sieć i Z21 odpowiednio.

Jeżeli masz czarny Z21 to port WLAN jest odblokowany i możesz do niego podłączyć dowolny router...
Chyba jednak chodzi o port LAN z21. z21 nie ma portu WLAN (Wireless LAN). Pisząc o porcie WLAN można komuś zasugerować, że router potrzebuje jakiegoś odblokowywania.

Zawsze tak było? Ja mam biały z21. Nie pamiętam kurcze żebym cokolwiek odblokowywał. Wiem że teraz jest na rynku z21 Start. Dotyczy to obu wersji?

Trzymajcie się też nazw. z21 (mała litera, biały kolor, miej portów) i Z21, duża litera, więcej portów, kolor czarny. Też się kiedyś dałem naciąc. Wyjątkowo idiotyczny pomysł mieli z rozróznieniem wielkością litery róznych modeli :-/
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: Maciej »

Ok dzięki za informację.
DrCodeWizzard
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:52
Lokalizacja: Grafton, MA, USA
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: DrCodeWizzard »

Jeżeli masz Z21 biały to przed użyciem routera będziesz musiał włączyć port WLAN. Aby to zrobisz musisz albo kupić klucz od ROCO, albo ten zestaw routera od ROCO (zawiera z sobą klucz do odblokowania portu WLAN). Bez klucza nie ruszysz. Po odblokowaniu portu możesz korzystać z dowolnego routera, tak długo jak jesteś w stanie skonfigurować sieć i Z21 odpowiednio.

Jeżeli masz czarny Z21 to port WLAN jest odblokowany i możesz do niego podłączyć dowolny router...
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Roco/Fleischmann Z21

Post autor: ko20 »

Maciej pisze:Mam pytanie czy kupując zestaw startowy Z 21 Roco mogę moduł podpiąć do rutera domowego (mój jest tej samej firmy TP LINK, tyle że większy) czy musi to być "dedykowany" jak ten http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=91804 ??
Router to router. Nie istnieje cos takiego jak router kompatybilny z Z21. Router trzeba połączyć kablem sieciowym z Z21. Z załozenia Z21 raczej jest gdzieś blisko torów. Jeśli tory są zaś daleko od routera domowego, to kabel między nimi będzie długi o będzie się pałętał, wiec użycie tego tplinka z zestawu może mieć sens, ale nie jest konieczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roco multiMAUS /Z21”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości