Białe z21 i moduły pętli

Rodzina Roco, także Lokmausy i nowsze

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Mikimoto
Posty: 53
Rejestracja: 14 lut 2008, 20:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Białe z21 i moduły pętli

Post autor: Mikimoto »

Jako, że zostałem wywołany to napiszę co nieco o Z21. W czasie ubiegłorocznej imprezy w Grudziądzu używaliśmy białego Z21 bez dodatkowych busterów i wywalało się to dość sporadycznie, żaden moduł pętli nie został uszkodzony.
Pętle były 2 - jedna z modułem Martinezo, a druga z moim modułem działającym bez zwarcia - z obu stron są izolowane odcinki wykrywające skład i przełączają zanim przejeżdżający pociąg spowoduje zwarcie (odwrotnie do działania większości modułów...)
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Białe z21 i moduły pętli

Post autor: wicy »

A jakieś doświadczenia z samoróbkami modułów we współpracy z Digikejis 5000??
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Białe z21 i moduły pętli

Post autor: ArturSchŁ »

wicy pisze:Podpiąłem pod tory czarne pudełko Roco 10764 i dziwne objawy ustąpiły jak ręką odjął.
Dokładnie tak to robimy !!
:mrgreen:
z21 jest zbyt czuły i zanim moduł p.zwarciowy zadziała, z21 zdąży odstawić zasilanie torów. Objaw jest niezależny od rodzaju modułu pętli (sprawdzane Lenz, martinezo), który wykrywa zwarcie podczas najazdu loki z odwrotną polaryzacją na kołach.
Możliwe, że z innymi modułami, które pracują na innej zasadzie (DiY, Mikimoto) problem nie wystąpi.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Białe z21 i moduły pętli

Post autor: cichonęk »

Opisałem Ci temat ale Forum wywaliło cały długi post. Jak chcesz to podaj nr tel na pw, bo nie mam już siły powtórnie tego opisywać -pozdrawiam
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Białe z21 i moduły pętli

Post autor: wicy »

Dwa dni mordowałem się z modułami pętli. Jeden by Rubikus, drugi by Grzes.
Oba z z21 szaleją. Albo przełączają się na prawidłowo spolaryzowanym torze, albo wyłączają się całkiem, albo raz tak a raz tak. Działanie totalnie randomowe. Przy okazji uwaliłem trzeci moduł - by Alana, chyba z powodu zbyt dużego napięcia na z21.
Podpiąłem pod tory czarne pudełko Roco 10764 i dziwne objawy ustąpiły jak ręką odjął.
Czy ktoś spotkał podobne problemy na z21?? Próbowałem różnych ustawień centrali w Maitenance Tool. Bez żadnych efektów. Czyżby z21 był aż takim szmelcem??
A co z Digikejis? Ktos używa samoróbnych modułów z tą centralą?

Przykład jazdy z z21
[bbvideo=560,315]https://youtu.be/psgIdwTVTUs[/bbvideo]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roco multiMAUS /Z21”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości