Wagony w BWE i EN "Kiepura"

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Wagony w BWE i EN "Kiepura"

Post autor: oelka »

WojTTek pisze:A ja gdzieś słyszałem że nowy restauracyjny będzie (chyba)...
ktoś coś wie ??
W Kiepurze? Pisalem o nim. Zbudowany w Pesie z jedynki produkowanej w Henschlu. Sa juz wszystkie trzy.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wagony w BWE i EN "Kiepura"

Post autor: WojTTek »

A ja gdzieś słyszałem że nowy restauracyjny będzie (chyba)...
ktoś coś wie ??
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Wagony w BWE i EN "Kiepura"

Post autor: oelka »

oelka pisze:Jak sie wlasnie dowiedzialem z bardzo dobrze poinformowanego zrodla, w BWE pojawily sie nowe jedynki serii Apmz857.5. Sa bardzo podobne do wagonow Bpmz291.2. Bezprzedzialowy wagon ma bardzo ciekawy uklad wnetrza poniewaz przy stolikach po kazdej stronie wagonu jest na przemian jedno lub dwa miejsca siedzace. Przyczym jesli po prawej jest pojedynczy fotel, to lewej sa dwa.
Nowe wagony zastapily stare - Avmz111. Sa to wagony DB, poniewaz zgodnie z umowa jedynke i wagon restauracyjny daje strona niemiecka. Poniewaz sa to wagony z odskowymi drzwiami, wiec moze to byc ciekawa wiadomosc dla zbierajacych wagony pasazerskie z V epoki, o ile producent modeli wagonow Z1 (TT-Model) zdecyduje sie na ich produkcje...
oelka pisze:Kolejna zmiana, ale tym razem w EN Jan Kiepura. W skladzie tego pociagu od wczoraj kursuje nowy wagon restauracyjny dopuszczony do predkosci 200km/h. Jest to pierwszy na PKP wagon restauracyjny o takiej predkosci dopuszczalnej. Przebudowany zostal z wagonu 1kl - Henschel, w Pesie.
Ciekawie wygladal wczorajszy sklad Kiepury z dwoma czynnymi wagonami restauracyjnymi: tuz za lokomotywa jechal Bautzen, ktory w Rzepinie czeka na drugi sklad Kiepury wracajacy z Frankfurtu aM., a w srodku pociagu byl dostepny ten nowy wagon.
Obecnie jest jeszcze kolejna zmiana w „Kiepurze” pojawil się wagon do przewozu rowerow. Jeden z wagonow z miejscami do siedzenia w czasie naprawy w Pesie, otrzymal uchwyty do mocowania 3 rowerow. Na zewnatrz pojawil się symbol roweru na scianie wagonu.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2006, 00:25 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof Olszak
skalatt.info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości