Stare wagony poza skansenami

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: et22 »

Zdegradowany do rangi złomu z zabytku Muzeum Kolejnictwa. Powinno tam być tego więcej...
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: chudy »

mała jest od strony głównego dworca :mrgreen: , a dzisiaj na grochowie sfociłem takiego rodzynka z 3 klasą
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2007, 07:36 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek Sz
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2006, 14:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: Marek Sz »

chudy pisze:dokładnie tak, na szopie Cargo koło Katowic Gł, tylko teraz nie pamiętam czy przy małej czy przy dużej obrotnicy, ale chyba przy dużej
Hehe, a która jest która? :mrgreen: Ta od strony Gł czy od strony Załęża?

pozdr
Marek
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2007, 07:41 przez Marek Sz, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: chudy »

Marek Sz pisze:Na której szopie? Cargowskiej kolo Katowice Gł? Cholera, widac z Tomkiem coś przeoczyliśmy w czasie wizyty :D
dokładnie tak, na szopie Cargo koło Katowic Gł, tylko teraz nie pamiętam czy przy małej czy przy dużej obrotnicy, ale chyba przy dużej
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2007, 07:40 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek Sz
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2006, 14:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: Marek Sz »

chudy pisze:a więc dzisiaj miałem manewry na szopie w Katowicach i miałem okazję przetaczać stare podwozie służące obecnie za platformę, nitowanej konstrukcji z pomostem, jeden z pracowników powiedział że to podwozie z pasażera, próbowałem znaleść jakąś tabliczkę jednak nie było żadnej, a wszystkiem wybite na ramie napisy już są nieczytelne z wyjątkiem - FRIEDENSHUTTE WP235,
Na której szopie? Cargowskiej kolo Katowice Gł? Cholera, widac z Tomkiem coś przeoczyliśmy w czasie wizyty :D
chudy pisze: a jeszcze jako ciekawostka - w Katowicach Szopienicach Pólnocnych pod nastawnią w stronę Dąbrówki Małej stoi całkiem dobrze zachowana budka hamulcowa
Thx, sprawdze przy najbliższej okazji.

pozdr
Marek
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2007, 21:30 przez Marek Sz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: WojTTek »

Jadąc Kaszubami w boczniaku: o takim
Obrazek
w futrynie drzwi lub konstrukcji widniał dobrze widoczny napis "FRIEDENSHUTTE".
Może pomoże to ustalić tożsamość wagonu :roll:
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: chudy »

a więc dzisiaj miałem manewry na szopie w Katowicach i miałem okazję przetaczać stare podwozie służące obecnie za platformę, nitowanej konstrukcji z pomostem, jeden z pracowników powiedział że to podwozie z pasażera, próbowałem znaleść jakąś tabliczkę jednak nie było żadnej, a wszystkiem wybite na ramie napisy już są nieczytelne z wyjątkiem - FRIEDENSHUTTE WP235, a druga platforma jest zrobiona ze starej węglarki dwuosiowej z metalowymi burtami, drewnianą podłogą i pomostem hamulcowym, i nie jestem pewien ale na hali chyba stoi jeszcze jakiś wózek od tendra, a jeszcze jako ciekawostka - w Katowicach Szopienicach Pólnocnych pod nastawnią w stronę Dąbrówki Małej stoi całkiem dobrze zachowana budka hamulcowa
Zdravim
Chudy
Marek Sz
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2006, 14:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: Marek Sz »

Garinol pisze:Podczas jazdy poc. "Kaszuby" zauważyłem 3 pudła wagonów. nieststy na stacjach, na których stały pociąg się nie zatrzymywał, i nie spodziewałem się ich, więc nie mam zdjęć. Jedynie wiem gdzie stoją i mniejwięcej stan. Wagony są na stacjach:
O dwóch z nich słyszałem, ale bez zdjęć się nie wypowiem.
Garinol pisze:- Krzeszna, za stacją patrząc w kier. Kościerzyny, wśród domków letniskowych znajduje się zaadaptowany na "domek" wagon osobowy (elizug?). Trudno go wypatrzyć z pociągu, pomalowano go na zielono i jest wśród drzew.
Przypuszczalnie pudło polskiego szczupaka
Garinol pisze:- Gdańsk Osowa, za peronami, patrząc w stronę Gdyni, pudło wag. towarowego przerobione na jakiś magazyn.
Stalowy, z dwuspadowym dachem? To moze być jakiś włoch ( chłodnia? )

pozdr
Marek
Ostatnio zmieniony 27 sie 2007, 12:38 przez Marek Sz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Garinol
Posty: 121
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:08
Lokalizacja: Smętowo
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: Garinol »

Witam

Podczas jazdy poc. "Kaszuby" zauważyłem 3 pudła wagonów. nieststy na stacjach, na których stały pociąg się nie zatrzymywał, i nie spodziewałem się ich, więc nie mam zdjęć. Jedynie wiem gdzie stoją i mniejwięcej stan. Wagony są na stacjach:

- Dziemiany Kaszubskie, pudło stoi na przciw peronów i stacji. W sumie niewiele przypomina już wagon, w całości obity eternitem i deskami. (Wagon bagażowy?)

- Krzeszna, za stacją patrząc w kier. Kościerzyny, wśród domków letniskowych znajduje się zaadaptowany na "domek" wagon osobowy (elizug?). Trudno go wypatrzyć z pociągu, pomalowano go na zielono i jest wśród drzew.

- Gdańsk Osowa, za peronami, patrząc w stronę Gdyni, pudło wag. towarowego przerobione na jakiś magazyn.

Nieststy wszystkie one wymagają dokładniejszego sprawdzenia, jak ktoś mieszkja w pobliży, może zna te wagony. Zapewne w najlepszym stanie, przynajmniej na zewnątrz, będzie ten wagon-domek letniskowy.
chf
Posty: 26
Rejestracja: 14 paź 2006, 18:04
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: chf »

Co do wagonu krytego w czechowicach dziedzicach : wagon jest własnością TOZKiOS Pyskowice i oczekuje po przejściu odbioru na transport do Pyskowic gdzie będzie na wyposażeniu skansenu.
Frankowski Krzysztof
Marek Sz
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2006, 14:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: Marek Sz »

DBv pisze:Drugi to juz sie nie podejmuje domysłów, wygląda na coś pochodzącego z południa...
Austriak z 1920
Ostatnio zmieniony 12 sie 2007, 21:06 przez Marek Sz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: DBv »

No to i ja coś dodam od siebie...

Oba wagony stoją w Wałbrzychu nieopodal linii kolejowej Wałbrzych Gł. - Kłodzko Gł. w rejonie ogródków działkowych. Wygląda na to, że służą jako świetlica czy coś takiego... W sumie są w całkiem przyzwoitym stanie...

Pierwszy wygląda na Pwgs41 znany dobrze Tetetkowiczom:
Obrazek

Drugi to juz sie nie podejmuje domysłów, wygląda na coś pochodzącego z południa...
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 sie 2007, 21:04 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: chudy »

zapomniałbym, przecież w Sosnowcu na Kazimierzu stoi pudło jakiegoś starego wagonu, Tomek Czapik i Kozak na pewno coś więcej o nim mogą powiedzieć, a jeszcze co zauważyłem przejeżdżając przez Łazy, z tym że z prędkością 120km/h nie ma za wiele czasu żeby się przyjrzeć ale od strony Dąbrowy Górniczej przed szopą w odległości jakiś 200 metrów chyba zauważyłem węglarkę konstrukcji drewnianej, ale pewny nie jestem 8)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: ArturSchŁ »

Misiek pisze: http://norma.martel.pl/viewtopic.php?t=1008 tu skrobnąłem zajawkę
"Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować"
:/
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stare wagony poza skansenami

Post autor: Misiek »

Marek Sz pisze:Tak z pamieci to w NS jest np wapniarka na szopie, wagon ogrzewczy w Newagu i pewnie kilka innych ciekawostek.
Misiek pisze:jeszcze ciekawostki z wagonem-kurnikiem na stacji Piwniczna ale to na spokojnie ;) zdjęcie mam ;)
Marek Sz pisze:Poprosze ;-) W Piwnicznej jest jeszcze jakiś stary pullman jako barak, a w okolicach gdzies koło linii kolejowej pudło austriackiego osobowego.
http://norma.martel.pl/viewtopic.php?t=1008 tu skrobnąłem zajawkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość