Automatyczne sprzęgi (Pięść Breżniewa)

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Automatyczne sprzęgi (Pięść Breżniewa)

Post autor: oelka »

Nie tylko SA-3 można spotkać w Polsce. Na przykład na kolejach piaskowych PMP PW używało sprzęgów Janneya.
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: kaine »

Ciężkie zakłady miały też sprzęgi samoczynne w wagonach i pewnie lokomotywy też miały
Takie wagony miały sprzęgi "Pięść Breżniewa"
DSC_0003.jpg
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: oelka »

Wyjątkiem była i jest obsługa stacji i rejonów przeładunkowych na styku torów 1435/1520mm. Na szerokim torze używa się sprzęgów SA3.
SA3 posiada zachowana przez PSMK w Skierniewicach Ty23, obsługująca rejony przeładunkowe na torze szerokim.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: tydzial »

Polskie lokomotywy bez wyjątku nie miały automatycznych sprzęgów (samoszczepy),jedyne sprzęgi automatyczne miały wahadła zestawione z węglarek 6-cio osiowych .
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Automatyczne sprzęgi (Pięść Breżniewa)

Post autor: golab »

Ja się tam na prawdziwej kolei nie znam, ale parowozy chyba automatycznych sprzęgów nie miały :) Taka luźna uwaga, dla kolejowych purystów dążących do pełnej zgodności z oryginałem :) Tak więc zgodność zostanie zachowana :)

Jeśli się mylę - nie bijcie :)

dałbym [destruct on] ale nie wiem czy na nowym forum się da :) Traktujcie wpis jako żarcik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości