Transport kolejowy w podboju kosmosu

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Transport kolejowy w podboju kosmosu

Post autor: womo »

Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Transport kolejowy w podboju kosmosu

Post autor: Maciej »

Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transport kolejowy w podboju kosmosu

Post autor: Niejeden »

Fajnie, że ktoś poruszył temat :) Dałbym punkcik ale nie mogę (w innym wątku mogę, mimo, że nie ja zakładałem).
PiotrZ pisze:Uwaga: w artykule na str. 35 jest błąd. Mirosław Hermaszewski jest jedynym Polakiem, który był w Kosmosie.
Warto o tym wiedzieć, że był taki bo przeczy to popularnemu w Internecie memowi "Poland cannot into space" :)
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Transport kolejowy w podboju kosmosu

Post autor: PiotrZ »

W nawiązaniu do dyskusji o transporcie kolejowym w służbie kosmonautyki http://forumtt.pl/viewtopic.php?f=110&t ... ead#unread, polecam ilustrowany tekst w "Technice Transportu Szynowego" nr 1/2013. Znajduje się tam artykuł "Koleje Kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie". Tu jest link do czasopisma, gdzie można pobrać cały plik. Miłej lektury.

Uwaga: w artykule na str. 35 jest błąd. Mirosław Hermaszewski jest jedynym Polakiem, który był w Kosmosie. Lot suborbitalny Joanny Chojnackiej nie doszedł do skutku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości