wagony IC

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

wagony IC

Post autor: slawek »

Potrzebuję pomocy.

Interesuje mnie jaką ilość wagonów posiada spółka PKP IC. Chodzi mi o wagony typu 141a, choć chyba nie tylko. Interesują mnie wagony standardu Y, 2 klasy, dysponujące sześcioosobowymi przedziałami. Nie wliczam w to wagonów w ilości 20 sztuk zmodernizowanych ostatnio przez FPS Poznań na trasę Przemyśl - Szczecin.
Wczoraj ku mojemu zdziwieniu przedziałami sześcioosobowymi dysponowały wagony 111, włączone do TLK Czechowicz relacji Szczecin - Warszawa. Wagony te wcześniej, przez wiele lat były w składzie TLK Goplana ( Poznań - Warszawa). Obecnie jest to pociąg TLK Warta, i zastanawiam się czy tych wagonów nie wymienili?

Drugi typ wagonów który mnie interesuje to dobrze wszystkim znane wagony rowerowe 111arow, wyposażone w klimatyzację, 72 miejsca siedzące. Ich na stanie PKP IC ma chyba 70? Wszystkie to owoc modernizacji przeprowadzonych w różnych latach przez Pesę.

Z góry dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości