Ty2 seria limitowana

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Za dużo tgo było, żeby teraz odtwarzać z pamięci.
Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: aquirlan »

Ja mam tylko takie krótkie pytanie: dało by radę zrobić listę jakie numery Ty2 powstały, żeby w przyszłości nie było dublowania?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Ja dotychczas też byłem bardzo zadowolony z UPS. Największe spustoszenie zrobili koledze Jakubowi ale dogadałem sie, że przyjadą na spisanie szkody. W końcu łaski nie robią.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Scio »

Ty2-16 jest już u mnie. Podróż z Lublina przebiegła bez żadnych niespodzianek o czym świadczy brak jakichkolwiek uszkodzeń. Parowóz robi wrażenie. Brawo Konrad. Wieczorem próby na torach, a następnie prace nad dalszym upodabnianiem do pierwowzoru. Pierwsza sesja fotograficzna w Rozwadowie przeprowadzona.
Awatar użytkownika
bs221b
Posty: 37
Rejestracja: 21 sie 2006, 03:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: bs221b »

Mój parowóz nadeszedł z odklejoną blachą poddymnicową, więc naprawa nie będzie trudna. Nawet bez tej blachy parowóz jej uroczy. Gratulacje i podziękowania dla Konrada. Swoją drogą moje doświadczenia z UPS były do tej pory bardzo pozytywne, mam nadzieję, że to nie reguła tylko wypadek przy pracy.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: golab »

Wprawdzie nie zamawiałem loczki od Konrada, ale miałem kiedyś taką przygodę z kurierem - jeśli opakowanie nie nosi śladów uszkodzenia a pomimo to przedmiot wewnatrz okaże się uszkodzony, może być ciężko z dochodzeniem swoich praw - mnie się nie udało niestety. Paczka jest ubezpieczona od zaginięcia i uszkodzeń, ale niekoniecznie uszkodzeń zawartości.

Było to kilka lat temu, a kurier zwał się DHL ...

To już chyba lepsza poczta z ubezpieczeniem i nadanie przesyłki na warunkach szczególnych (paczka dostaje naklejkę z kieliszkami i opcję ostrożnie) - wtedy poczta odpowiada także za stan zawartości, a nie uszkodzenia paczki jak kurierzy.
Awatar użytkownika
maciejh76
Posty: 76
Rejestracja: 15 lis 2010, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: maciejh76 »

Nie ma reguły Konradzie ;)
Na szczęście ubytki w mojej Ty2 nie są straszne i w ramach wprawiania się w konserwacji taboru mam nadzieję szybko je naprawić :D a Twoja Ty2 jest naprawdę super :D
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Ja dostałem ostatnio dwie Tamary w H0 pocztexem. Były kompletnie pogięte.
Niestety sprawdza się to czego się obawiałem. Kurierzy przejmując znaczną część przesyłek które dotychczas były nadawane pocztą rozbestwili się do granic możliwości. Wszystko szybko, byle więcej kasy.
Drugim problelem jest to, że mało kto korzysta z przywileju otwierania paczki przy dostawcy. A niestety to jest jedyna podstawa do zanegowania jakości usługi, ubezpieczonej na 1000zł każda tak na marginesie.
Awatar użytkownika
maciejh76
Posty: 76
Rejestracja: 15 lis 2010, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: maciejh76 »

Konradzie, w nawiązaniu do naszej rozmowy tel., a może rozważyć zmianę kuriera, tak na przyszłość?? :D
Ja dużą liczbę przesyłek otrzymuję pocztexem, jak do tej pory absolutnie żadnych zastrzeżeń ;)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

UWAGA:
Dostałem parę informacji o tym, że kurier zniszczył zawartość przesyłki. Trzeba złożyć oficjalną reklamację. Każdy z was który został lokomotywę z uszkodzeniami powinien zgłosić to do UPS. Pamiętajcie, aby przed podpisaniem odbioru zawsze otworzyć paczkę. tylko wtedy przysługuje ubezpieczenie.
Awatar użytkownika
KTT
Posty: 124
Rejestracja: 31 sie 2007, 10:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: KTT »

Moja "uszatka" dotarła nad morze cała i zdrowa :D Jak zwykle super wykonana. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 19:58 przez KTT, łącznie zmieniany 1 raz.
JANTARSA
Posty: 212
Rejestracja: 27 kwie 2006, 19:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: JANTARSA »

Witam,
paczka dotarła, ale pytanie do zamawiających. Czy po wysyłce Wasze lokomotywy są całe i zdrowe? W mojej mam urwany jeden lemiesz od pługu i odpadła blaszka pod tendrem
Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Nabywcy Ty2 i Ty42 mogą znaleźć swoje lokomotywy na fotkach w galerii UMF
Zapraszam do oglądania :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, 20:15 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Ty42 odjechała do nowej lokomotywowni.
JanuszTT
Posty: 44
Rejestracja: 12 lut 2011, 18:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: JanuszTT »

A można prosic o fotki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości