Ty2 seria limitowana

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Już niedługo Ty2 w TT też tak będą wyglądać, szykuje sie nowy kocioł od UMF z pełna instalacja i poręczami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo mała zajawka o Ty4.
Obrazek

Po więcej fotek zapraszam tutaj i tutaj
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Scio »

Dzięki Konrad.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Po lewej podstawka pod trzeci reflektor na drzwiach dymnicy, obok na dole bardziej po lewej pokrywa śrubowana odolejacza. Obok tego dwa śrubowania zaworu głównego.
Na górze prasa smarna. Taką samą znajdziesz dzisiaj w dalszej części instrukcji Ty51.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Scio »

Mam blaszkę waloryzacyjną UMF-u do Ty2 i nie mogę rozszyfrować zaznaczonych w okręgach elementów. Z góry dziekuję za pomoc.
Załączniki
100_4823.JPG
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: jafrap »

Miło to słyszeć :)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Masz racje, stara technologie była nedoskonała i ramki potrafiły odpadać. Teraz jest to montowane nieco inaczej a ramka trzyma sie bardzo mocno. Robiłem próbę oderwania, skończyło sie pogięciem ramki :)
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: jafrap »

maciejh76 pisze:Na szczęście ubytki w mojej Ty2 nie są straszne i w ramach wprawiania się w konserwacji taboru mam nadzieję szybko je naprawić :D
Co do odpadania... mi odpadły ramki reflektorów w zamawianym swego czasu ST44 wraz z szybkami. Przykleiłem sobie, ale myślę sobie, że gdybyś Konradzie lepiej to skleił, to nie byłoby problemu. Poza tym nie działało oświetlenie z jednej strony. Albo słabo polutowane, albo tak było już w fabryce, bo kabelek dyndał w środku :> Już sam naprawiłem, bo nie chciałem tyłka z tymi szczegółami zawracać...

Także czasem z pewnością jest to wina kuriera, ale czy zawsze? Oczywiste jest to, że przecież specjalnie to nie było zrobione z tym lutowaniem, czy też klejeniem (ramki reflektorów). Prośba by przed wysyłkami posprawdzać jednak jakość spoin pierdołek które są klejone przed wysyłkami modeli.

Ja nie zamawiałem jeszcze Ty2 ale pisze o tym w kontekście ST44 które nie tak dawno otrzymałem. Proszę nie traktować wpisu zażaleniowo ale informacyjnie ;) bo modele UMF są świetne i chwała UMF że istnieje, stara się i produkuje dla nas PKP (bo jak nie UMF, Mod-Art i inni to kto? :lol: )... Tillig? ... eeee... ja nie chcę przemalowanek...
Ostatnio zmieniony 28 cze 2013, 11:39 przez jafrap, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Misiek »

Zaskoczyłeś mnie...pozytywnie....
widownia też...
:mrgreen:
rokkor
Posty: 253
Rejestracja: 13 wrz 2009, 09:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: rokkor »

Misiek pisze:No jak to? Nie mogą się spotkać dwie takie same lokomotywy na jednej makiecie!
Zdecydowanie nie powinny się spotkać dwie takie same loki o jednym numerze.
Na zlocie w Sosnowcu 2013 na mojej stacji były jednocześnie dwa elektrowozy EU07 o tym samym numerze, widzowie to wypatrzyli i bez przerwy musiałem odpowiadać na pytania, dlaczego ten sam numer jest zdublowany. Jeśli widzów to dziwi......
Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: aquirlan »

jafrap pisze:Odgrzewam kotleta bo mam przy okazji pytanie - dlaczego nie ma możliwości wykonania na zamówienie (dla kogoś innego) egzemplarza o powtarzającym się numerze bocznym? Skąd to zacięcie "na nie" w tym temacie dublowania? Coś strasznego się stanie, gdy ktoś też będzie miał model takiego samego loka /o tym samym numerze bocznym/, czy to też taki foch wykonawcy :) ?
Nikt chyba nie pisał, że takiej możliwości nie ma, więc kompletnie nie wiem, co to za odgrzewanie kotleta. Skoro już jednak zostałem wywołany do tablicy, to już śpieszę wyjaśnić. Jeżeli ja, student z bardzo ograniczonym budżetem, w końcu zdecyduję się na tego Ty2, na co skrupulatnie odkładam od dłuższego czasu, to na pewno będę chciał, żeby moja lokomotywa była unikatowa - i w tym celu już gromadzę dokumentację i zdjęcia. Nie ukrywam, że radość by mi sprawiło, jakbym uzyskał efekt możliwie zbliżony do oryginału, a jeszcze fajniej by było, gdyby na zlocie nie spotkały się dwie lokomotywy z tym samym oznaczeniem - tym bardziej, że Ty2 w Polsce nie brakowało, a bardzo wiele jest opisanych na stronie p. Tomisława Czarneckiego - nic, tylko brać, wybierać. I tak, jak będziesz chciał, to za te 2-3-4 lata, czy ile mi tam zajmie zebranie projektu do kupy, będziesz mógł sobie gotowy model obfotografować i zrobić taki sam, albo nawet walnąć go na różowo - i nikt Ci nie zabroni. Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 09:09 przez aquirlan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Ranger »

Ostatnia seria była robiona z indywidualnymi numerami, było wykonywanych ok 11 loków w tym ok 8 z różnymi numerami. Nie ma co się stresować, telefon jest włączony, można zadzwonić i sie dowiedziec wszystkiego ;)
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: Misiek »

No jak to? Nie mogą się spotkać dwie takie same lokomotywy na jednej makiecie!
Wesz jaki mam dylemat moralny spowodowany posiadaniem takiej samej BR218 co Zbyszek? Od roku szukam budy na podmiankę. I nic! :|
Awatar użytkownika
pamelar
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:53
Lokalizacja: ściana wschodnia
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: pamelar »

Nic się nie stanie.
Mi to ganz pomada jaką blaszkę przykleję. Zamawiający mieli możliwość wybrania sobie nr.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: jafrap »

aquirlan pisze:Ja mam tylko takie krótkie pytanie: dało by radę zrobić listę jakie numery Ty2 powstały, żeby w przyszłości nie było dublowania?
A co się stanie?
Odgrzewam kotleta bo mam przy okazji pytanie - dlaczego nie ma możliwości wykonania na zamówienie (dla kogoś innego) egzemplarza o powtarzającym się numerze bocznym? Skąd to zacięcie "na nie" w tym temacie dublowania? Coś strasznego się stanie, gdy ktoś też będzie miał model takiego samego loka /o tym samym numerze bocznym/, czy to też taki foch wykonawcy :) ?
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 09:08 przez jafrap, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ty2 seria limitowana

Post autor: aquirlan »

Rozumiem, myślałem po prostu, że może gdzieś to odnotowujesz ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości