Zestawy do montażu od UMF

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Peter_KR »

Ranger pisze: 05 sty 2022, 20:50 Informacja z przed chwili. V100 Tilliga do 27 stycznia w gwarantowanej cenie 410zl w Świat Modeli Rybnik.
Czyżby dawcy już się rozeszli? Bo obydwie pozycje zniknęły ze sklepu.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Oczywiście, będą w instrukcji.
Tak samo jak w instrukcji SM42.
Awatar użytkownika
Leszek tt
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2007, 21:39
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Leszek tt »

Jakieś maski do malowania w IV ep. ?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Marecki pisze: 06 sty 2022, 16:06
Kolego już od jakiegoś czasu w zestawach znajduje się nasz autorski mechanizm KKS, który montujemy już wszędzie. Jest on wykonany w całości z metalu - KLIK
Jest on bardzo płaski i nie ma żadnej kolizji z wózkiem. Jego najnowsza wersja była projektowana aby mijac się z kołami wózków wagonowych. Od strony wózka ma wcięcie i grubość 0,8mm. Dzięki temu, ze jest metalowy jest mały i wytrzymały.
Bardzo ciekawe, bo we wszystkich zestawach SM42 jakie mi przysłaliście było żywiczne "coś" zamiast "autorskiego metalowego elementu". Czy element ze zdjęcia poniżej wygląda na metalowy? Gdybym dostał od Was poprawne elementy nie szukałbym innego rozwiązania. Metalowe są tylko w instrukcji i to nie wszędzie.
Potwierdzam. Ja musiałem dokupić ten metalowy.
Zywiczny to jakaś porażka.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Aby uniknąć nieporozumień podaje jeszcze raz co wchodzi w skład zestawu i z czego jest wykonane.

Zestaw SP42 zawiera:
odlewy żywiczne (rama, wózki, przedział maszynowy, budka maszynisty, tłumik x 2, zbiorniki ramy ze zbiornikiem powietrza, szybki)
szybki reflektorów poliwęglan
zderzaki mosiądz
ciężarek tłumika mosiądz
ciężarki budki maszynisty mosiądz
ciężarek zbiornika mosiądz
reflektory mosiądz
schodki mosiądz
sprężyny belki mosiądz
piasecznice mosiądz
zgarniacze mosiądz
łoże silnika mosiądz
kalkomanie profesjonalne niewymagające wycinania
KKS mosiądz
płytka PCB SP42 WM
diody SMD, rezystor
blaszki fototrawione nowe srebro 0,2mm (schodki, ramki reflektorów, tabliczki, obudowa haka, barierki (nowe srebro 0,3mm), siatka wentylatora).
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Marecki pisze: 06 sty 2022, 16:06
Kolego już od jakiegoś czasu w zestawach znajduje się nasz autorski mechanizm KKS, który montujemy już wszędzie. Jest on wykonany w całości z metalu - KLIK
Jest on bardzo płaski i nie ma żadnej kolizji z wózkiem. Jego najnowsza wersja była projektowana aby mijac się z kołami wózków wagonowych. Od strony wózka ma wcięcie i grubość 0,8mm. Dzięki temu, ze jest metalowy jest mały i wytrzymały.
Bardzo ciekawe, bo we wszystkich zestawach SM42 jakie mi przysłaliście było żywiczne "coś" zamiast "autorskiego metalowego elementu". Czy element ze zdjęcia poniżej wygląda na metalowy? Gdybym dostał od Was poprawne elementy nie szukałbym innego rozwiązania. Metalowe są tylko w instrukcji i to nie wszędzie.
To żywiczne "coś" było zmodyfikowaną wersją KKS z V100. Wypuściliśmy dwie serie tj 60 sztuk z tym KKS i nie było problemów.
Zauważyliśmy jednak, że nie każdy sobie z tym poradził stąd pomysł dodania do zestawów wersji odlewanej z metalu.
daraśekp pisze: 06 sty 2022, 16:52 Ja wykorzystałem pomysł tydziała, wycinając część kks z dawcy. Działa rewelka. Z tymi badziewiami też miałem problem. Z kolei te odlewane były ponoć dostępne za dodatkową opłatą...
Pomysł Tydziala był jakby naszą koncepcją z początków produkcji jeszcze metalowych wersji SM42.
Zgadza się, metalowe KKSy były za dopłatą gdy do zestawów poszły odlewane.
Wiele firm produkujących modele z żywicy wykorzystuje odlewane z niej KKS. Przykro mi, że niektórzy sobie z tym nie poradzili.
Podkreślam, że właśnie to było powodem zmiany koncepcji i zamiany tych odlewanych z żywicy elementów na metalowe.
daraśekp pisze: 06 sty 2022, 17:08
Wojtek_Kraków pisze: 05 sty 2022, 08:54 Czy mi się wydaje czy jednak klamka w drzwiach powinna być z drugiej strony?
O tym już Tadziu pisał.....10 lat temu
post89122.html#p89122
Pisał, że są dwa takie same skrzydła, a nie, że klamki są po niewłaściwej stronie.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 982
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: daraśekp »

Wojtek_Kraków pisze: 05 sty 2022, 08:54 Czy mi się wydaje czy jednak klamka w drzwiach powinna być z drugiej strony?
O tym już Tadziu pisał.....10 lat temu
post89122.html#p89122
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 982
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: daraśekp »

Ja wykorzystałem pomysł tydziała, wycinając część kks z dawcy. Działa rewelka. Z tymi badziewiami też miałem problem. Z kolei te odlewane były ponoć dostępne za dodatkową opłatą...
Marecki
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2021, 11:27
Lokalizacja: Olbrachtów
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Marecki »

Kolego już od jakiegoś czasu w zestawach znajduje się nasz autorski mechanizm KKS, który montujemy już wszędzie. Jest on wykonany w całości z metalu - KLIK
Jest on bardzo płaski i nie ma żadnej kolizji z wózkiem. Jego najnowsza wersja była projektowana aby mijac się z kołami wózków wagonowych. Od strony wózka ma wcięcie i grubość 0,8mm. Dzięki temu, ze jest metalowy jest mały i wytrzymały.
Bardzo ciekawe, bo we wszystkich zestawach SM42 jakie mi przysłaliście było żywiczne "coś" zamiast "autorskiego metalowego elementu". Czy element ze zdjęcia poniżej wygląda na metalowy? Gdybym dostał od Was poprawne elementy nie szukałbym innego rozwiązania. Metalowe są tylko w instrukcji i to nie wszędzie.
Załączniki
KKS.jpg
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

AK pisze: 06 sty 2022, 09:28
Nie ma i nigdy nie było czegoś takiego, jak "Zakład Taboru w Wrocławiu". Był za to "Zakład Taboru we Wrocławiu". Niby drobny błąd, ale jakże rażący dla Zdolnych Ślązaków ;).
Przydział poznański tez jest nie teges. SP42 były w lokomotywowni Poznań Główny czyli samo Poznań bez Franowo powinno być (wyciąć trzeba :) ).
Dokładnie taki jest cel, niepotrzebny dopisek się obcina.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Marecki pisze: 06 sty 2022, 11:28 Witam wszystkich.

Ponieważ na tapetę wchodzi SP42 postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi sprzęgów w moich SM42. Wiem, że sprawiały one trochę kłopotu w montażu i działaniu. Wygrzebałem więc z szafy mój prototyp, nad którym pracowałem (niestety ciągle brak czasu na dokończenie całej loki). Testowałem amatorsko kilka rozwiązań i znalazłem jedno, które może Was zainteresuje. Jest to mianowicie sprzęg magnetyczny Peho H100.

Zakres prac:

1. podcięcie obudowy zębatek napędowych w celu uzyskania kąta 90 (kolor czerwony na zdjęciu)
2. wycięcie kawałka przodu ramy (kolor żółty)
3. obcięcie sprzęgu Peho, który oryginalnie od szerszej strony jest niepotrzebnie zbyt duży
4. przymiarki i delikatne korekty szlifowań (można podszlifować delikatnie podłogę od spodu, tak aby sprzęg delikatnie się w niej zanurzył)
5. Uzupełnienie przodu ramy elementem wyciętym z blaszki od innych elementów fototrawionych (kolor niebieski). Tu Ranger mógłby przygotować dedykowane.

Nie wiem czy wszystko jest jasne, ale sprzęg się mieści i działa (przynajmniej na tym etapie).
Może ktoś doda coś od siebie.
Kolego już od jakiegoś czasu w zestawach znajduje się nasz autorski mechanizm KKS, który montujemy już wszędzie. Jest on wykonany w całości z metalu - KLIK
Jest on bardzo płaski i nie ma żadnej kolizji z wózkiem. Jego najnowsza wersja była projektowana aby mijac się z kołami wózków wagonowych. Od strony wózka ma wcięcie i grubość 0,8mm. Dzięki temu, ze jest metalowy jest mały i wytrzymały.
1641468775837.jpg
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: MonsterSale »

SM pisze:
Ranger pisze: 05 sty 2022, 20:50 Informacja z przed chwili. V100 Tilliga do 27 stycznia w gwarantowanej cenie 410zl w Świat Modeli Rybnik.
Można już zamówić - 04598 lub 04599.
http://www.swiatmodeli.com/szukaj.html/ ... odprod=tak
Dzięki, zamowilem 04598 bo ma czarne koła.
SM
Posty: 30
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:36
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: SM »

Ranger pisze: 05 sty 2022, 20:50 Informacja z przed chwili. V100 Tilliga do 27 stycznia w gwarantowanej cenie 410zl w Świat Modeli Rybnik.
Można już zamówić - 04598 lub 04599.
http://www.swiatmodeli.com/szukaj.html/ ... odprod=tak
Marecki
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2021, 11:27
Lokalizacja: Olbrachtów
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Marecki »

Witam wszystkich.

Ponieważ na tapetę wchodzi SP42 postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi sprzęgów w moich SM42. Wiem, że sprawiały one trochę kłopotu w montażu i działaniu. Wygrzebałem więc z szafy mój prototyp, nad którym pracowałem (niestety ciągle brak czasu na dokończenie całej loki). Testowałem amatorsko kilka rozwiązań i znalazłem jedno, które może Was zainteresuje. Jest to mianowicie sprzęg magnetyczny Peho H100.

Zakres prac:

1. podcięcie obudowy zębatek napędowych w celu uzyskania kąta 90 (kolor czerwony na zdjęciu)
2. wycięcie kawałka przodu ramy (kolor żółty)
3. obcięcie sprzęgu Peho, który oryginalnie od szerszej strony jest niepotrzebnie zbyt duży
4. przymiarki i delikatne korekty szlifowań (można podszlifować delikatnie podłogę od spodu, tak aby sprzęg delikatnie się w niej zanurzył)
5. Uzupełnienie przodu ramy elementem wyciętym z blaszki od innych elementów fototrawionych (kolor niebieski). Tu Ranger mógłby przygotować dedykowane.

Nie wiem czy wszystko jest jasne, ale sprzęg się mieści i działa (przynajmniej na tym etapie).
Może ktoś doda coś od siebie.
Załączniki
SM42 + PEHO.jpg
AK
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: AK »

Nie ma i nigdy nie było czegoś takiego, jak "Zakład Taboru w Wrocławiu". Był za to "Zakład Taboru we Wrocławiu". Niby drobny błąd, ale jakże rażący dla Zdolnych Ślązaków ;).
Przydział poznański tez jest nie teges. SP42 były w lokomotywowni Poznań Główny czyli samo Poznań bez Franowo powinno być (wyciąć trzeba :) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości