Detale do parowozów w skali TT

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: Ranger »

Jeśli chodzi o barierki, poręcze itp to wszystko najlepiej wytrawić ze stali. Nowe srebro jest za miękkie.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: ArturSchŁ »

golab pisze:moje blachy do krokodyla ...
Może by zrobić listę "projektów" blach by się nie dublować ??
Też jestem zainteresowany dodatkami do E94 - barierki itd. (tu chyba mowa o wałach do kardana).
Wnioskuje o informowanie, że jest gotowe to i to, a nie utajnianie ....
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: Ranger »

Kolega chyba się nie przypomniał. Mam garść takich przelotek do instalacji ale napisz jakie potrzebujesz - średnica otworu w oczku. Puszczam trawienie na początku przyszłego tygodnia.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2015, 23:49 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: golab »

Ranger pisze:Ale można je zamówić trawione. Trawię co dwa tygodnie dla zamawiających z forum ;)
moje blachy do krokodyla trawisz od 29.01.2012 ...
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 07:50 przez golab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: Ranger »

Schematy zrobię, to nie problem. Nakład pracy też żaden. Nie powinny być jednak jedynym wyznacznikiem w jaki sposób budować modele. Nie wszystkie były takie same.

Reflektory proponowane przez kolegę clipersa to niestety K30-01 a nie porządne przez wszystkich lustrzanki.
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: clipers »

Nigdy tam jeszcze nic nie zamawialem ale moze komus sie przyda :D
http://www.fischer-modell.de/polnische-bauart.php
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: wlodar »

Dokładnie. Poza tym to wcale nie musi byś profesjonalna instrukcja z rysunkami 3D z AutoCADa. Wystarczy dla przyzwoitości na zdjęciu blaszki ponumerować części i takie same numerki wstawić ze strzałkami na zdjęcia lokomotywy (właśnie tej niepomalowanej). Tak przygotowaną instrukcję (a dużo się przy niej nie narobisz) wrzuć na stronkę w postaci pliku .pdf do ściągnięcia i to spokojnie wystarczy (moim, jak zawsze skromnym, zdaniem).
Jeszcze jedno: na zdjęciach TKt3 są charakterystyczne, płaskie drzwi dymnicy, na blaszce waloryzacyjnej ich nie ma.
Fajnie że oferujesz polskie reflektory i inne detale (w tym temacie jeszcze o mnie usłyszysz i nie jest to groźba hehe :mrgreen: ), ale koniecznie dołącz do swojej oferty płaskie drzwi dymnicy do wszystkich parowozów, które są w ofercie firm produkujących parowozy do TT, dające się przerobić na PKP, oczywiście tam gdzie one występowały. To bardzo widoczny detal i od razu dodaje polskiego charakteru lokomotywie (tak jak duże reflektory).
Wydaje mi się, że wszystkie detale które oferujesz powinny być dostępne również w kompletach -dla wielu bardzo by to uprościło sprawę. Ja na przykład nie mam czasu na wertowanie zdjęć, dokumentacji itd. Chcę po kupieniu np. BR52 Tilliga dokupić u ciebie zestaw waloryzacyjny (z instrukcją montażu chociażby w postaci pliku do ściągnięcia z ponumerowanymi częściami w komplecie i numerkami na zdjęciach / rzutach bocznych niepomalowanej (najlepiej) lokomotywy). Kupuję lokomotywę + twój zestaw + kalkomanie w alegratce + parę/paręnaście wieczorów i mam piękny model Ty2 bez analizowania zdjęć, wizyt w muzeach, skansenach itp. bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Oczywiście jeśli ktoś ma wiedzę i ochotę, to fajnie że ma możliwość nabycia części w indywidualnych zamówieniach, bo dzięki temu może zwaloryzować dany model do takiego stanu jak mu się podoba.
W każdym razie cieszę się, że oferta ci się rozrasta. Tak trzymaj Panie kolego :D
Ostatnio zmieniony 21 mar 2015, 07:55 przez wlodar, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: golab »

Teoretycznie instrukcji obsługi wymaga ... wszystko. Jeśli chcesz mieć spokój i działać legalnie, to każdy taki zestaw powinien mieć instrukcję, inaczej, jeśli ktoś coś spiep... przy montażu, ma pełne prawo złożyć reklamację, bo skąd niby miał wiedzieć, że robi coś źle, a Ty niestety nie będziesz miał podstaw aby ją odrzucić.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: wlodar »

Ranger pisze:Czy te zestawy naprawdę wymagają instrukcji?
No, to akurat kwestia względna.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: Ranger »

Nie ma, fotki na stronie są pokazane przed pomalowaniem aby widać było gdzie zamontować elementy. Instalacje budujemy na podstawie fotki prawdziwego parowozu, w każdym egzemplarzu jest nieco inaczej wykonana.

Czy te zestawy naprawdę wymagają instrukcji?
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, 09:28 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: wlodar »

Czy w zestawach do waloryzacji parowozów (np. TKt3, Tr6) dołączana jest instrukcja co gdzie zamontować?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: Ranger »

Ale można je zamówić trawione. Trawię co dwa tygodnie dla zamawiających z forum ;)
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: golab »

no właśnie o to chodzi, że nie kupię 6 zestawów do Tkt3, żeby mieć uchwyty do krokodyla ...
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: Ranger »

Uchwyty kulowe można zrobić. Obecnie w TT nie ma jakiegoś wielkiego zapotrzebowania na to. Ja obecnie używam przelotek trawionych takich jak w zestawie np. Tkt3:
Obrazek
Do szybek używam dziurkacza do pasków takiego jak ten. Nie tańszego bo to szajs. Musi być ten żółty Topex albo lepszy.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2015, 11:36 przez Ranger, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Detale do parowozów w skali TT

Post autor: golab »

A mnie by interesował np zestaw (blacha lub odlewy) uchwytów, takich jakie np trzymają orurowanie kotła w parowozie, z tym, że jako samodzielne elementy mogłyby się przydać do innych celów. Takie coś ma w swojej ofercie np Weinert (chętnie zrobiłbym sobie np poręcze na noskach krokodyla)
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości