406R TT produkcja seryjna

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

zibi33 pisze: 07 lut 2021, 13:52 Tak czytam i jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że mamy strasznie dziwne czasy, dawniej za niewielkie kwoty kupowało się modele w składnicach harcerskich, teraz gdy wydawało by się, że mamy ogromny dostęp do technologii, postęp w miniaturyzacji, a ciężko jest wykonać jakiś fajny model. Nie pamiętam czy zapisałem się na ten model tak więc jeśli nie, to możesz mnie dopisać, chętnie choć tak dołożę łyżeczkę wsparcia dla idei :)
Mamy już dostęp do technologii itd ale mamy tez obecnie duże podatki i wszystko jest bardzo drogie.
Dla przykładu, trawialnia i odlewnia metali podniosła ceny o 30% zabierając to z naszego przychodu. Także niektóre projekty nam po prostu skasowali.

Żeby nie uprawiać polityki powiem tylko, że jak Państwo dalej będzie dawać o obywatelom 500+ wmawiając im, że to oni im to dają a nie najpierw zabierają w postaci podatków a potem dają z tego 50% to będzie tylko gorzej. Każdy amortyzuje wyższe podatki na swoich klientach.

Aby projekt miał jakąkolwiek szansę na wznowienie musimy albo podnieść znów cenę (co jest bez sensu) albo musi się zebrac zamowienie na co najmniej 100 wagonów. Obecnie jest ich 30.

Na razie zostawmy temat i skupmy się na lokomotywach.
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: zibi33 »

Tak czytam i jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że mamy strasznie dziwne czasy, dawniej za niewielkie kwoty kupowało się modele w składnicach harcerskich, teraz gdy wydawało by się, że mamy ogromny dostęp do technologii, postęp w miniaturyzacji, a ciężko jest wykonać jakiś fajny model. Nie pamiętam czy zapisałem się na ten model tak więc jeśli nie, to możesz mnie dopisać, chętnie choć tak dołożę łyżeczkę wsparcia dla idei :)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Zbiornik jest najtańszym elementem tego modelu. Trzeba by wrócić do ramy z blaszek ale niestety składanie tego to makabra.

Obecnie jesteśmy pod ścianą gdyż odlewnia metali "popieprzyla" (takie brzydkie słowo) nam wymiary ramy. Na tyle niedużo, że tego nie widać. Jednak na tyle dużo, że to się przestało zgrywać z wózkami
Do tego doszły problemy z małym zakresem KKS.
Ten poprawiliśmy w projekcie. Doszły dodatkowe części upiększające model.

Efektem powyższego jest konieczność opracowania na nowo ramy, instalacji hamulcowej, części wózków.

Wszystko da się zrobić ale przez wzrost ceny (niestety konieczny) dość mocno stopniała nam ilość zamówień. Do tego stopnia, że nigdy się ta inwestycja nie zwróci.
mae
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: mae »

Może warto spróbować obniżyć koszt cysterny pozbywając się żywicznego zbiornika na rzecz kawałka rurki (z metalu albo tworzywa, które da się malować), dekielków, które sami odlejecie z mosiądzu i mosiężnych detali zbiornika wkładanych w dziurki nawiercone w rurce. To by pozwoliło usunąć problem odlewni żywicznej i uniezależnić się od poddostawców.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Niestety po długim czasie trzeba sobie powiedzieć prawdę. Nie opłaca nam się produkować tych cystern.
Model pół seryjny okazał się równie pracochłonny co składany z blaszek.
Przykro nam, że się nie udało nawet przy chęci współpracy z producentem MTB.

Cysterny będą oferowane jedynie jako zestawy do samodzielnego montażu. Forum zdecyduje czy w wersji blaszkowej z odlewami mosiężnymi trudnych elementów czy w formie odlewanej w 100% z mosiądzu + żywiczny zbiornik.
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Peter_KR »

Również byłbym zainteresowany dwoma kitami.
PL-GATXP, PL-DBSRS, lub nawet bez kalkomanii.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

aviaTTor pisze:Ja rezygnuje z zamówienia.
Potwierdzam!
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: aviaTTor »

Ja rezygnuje z zamówienia.
mae
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: mae »

Jeśli jest możliwość zamówienia zestawu, to jestem takim zainteresowany. Określcie cenę zestawu, opcje kalek do wyboru i chętnie złożę zamówienie. Mam nadzieję, że jest coś z V/VI epoki. Ideałem dla mnie byłaby cysterna DEC z rejestracją GATX :-)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Oczywiście :) Elementy wymagające odcięcia kanałów wlewowych, wyprostowania, wiercenia, montażu, malowania, kalkowania, klejenia itd.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: wlodar »

Ranger pisze:Jeśli taka będzie wola to możemy przygotować zestawy do montażu.
Rozumiem, że będą to elementy całkowicie surowe, wymagające pomalowania?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

zibi33 pisze:Chętnie bym się zapisał na taki model tylko proszę o jakiś namiar gdzie i u kogo :D ?
Możesz na forum na PW albo na nasz mail - umf(malpa)eaos.pl
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: zibi33 »

Chętnie bym się zapisał na taki model tylko proszę o jakiś namiar gdzie i u kogo :D ?
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: T_Domagalski »

Ranger pisze:Pisaliśmy o odlewni żywic ale chyba zapomniałem tego dopisać.
Ufff... :) Ja się przestraszyłem, że chodziło o odlewnię "biżuterii" z mosiądzu. To by była niepowetowana strata...
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Wszystko jest tak zaprojektowane, że model składa się na wpusty. Wagon można skleić. Nie trzeba nic lutować.

Pisaliśmy o odlewni żywic ale chyba zapomniałem tego dopisać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości