406R TT produkcja seryjna

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Slawek77 »

Ranger pisze:Koncepcja jest dobra ale realia sprowadzają na ziemię każdego kto ma dobry pomysł ;/
To samo było u mnie, z budynkiem Rudy Śląskiej, chciałem dobrze i tani, lecz dobrze wyszło, ale z tanio już nie :(

Polska to nie Chiny i za miskę ryżu nie da się wyżyć rodziny.
Jednego się nauczyłem od lutego, na tym hobby kokosów się nie zbije !! i jest to robione raczej hobbystycznie a nie zarobkowo.
Kiedyś sobie pomyślałem Ten Ranger czy Kamilw fajna kasę musi zbijać, ale prawda jest taka, żeby na tym zarobić trzeba by było sprzedawać dany produkt xxxxx szt żeby tak było.
Nasz rynek jest bardzo ograniczony i sprzedaż danego produktu sięga maksymalnie w 100 szt i na tym praktycznie koniec.
Poświęcony czas na danym model tyle czasu pochłania że przy sprzedaży 100 szt zarobek jest marny !!!
Do tego nasz kraj nie pomaga małym przedsiębiorcą, raczej ich dobija miesięcznymi opłatami zus czy podatkiem.
W moim przypadku ceny na moje produkty nie są wygórowane a to dlatego że wystarczy poświęcić troszkę czasu a projekt, a reszta należy do maszyny, lecz w przypadku Ranger maszyna jedynie zrobi podzespoły a resztę oni robią ręcznie, dlatego taki produkt musi być w cenie.
Dlatego ja to teraz rozumiem, i jestem w stanie dać tyle za dany model.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Spokojnie, ja się nie obrażam. Koncepcja jest dobra ale realia sprowadzają na ziemię każdego kto ma dobry pomysł ;/
Miałem zacny pomysł aby sprzedawać wam wagony wtryskowe w cenie mniejszej niż Tillig. Prawda natomiast jest taka, że taki wielkoseryjny producent traktuje nas (UMF) jako intruza i zrobi coś ale za nienormalną stawkę.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: bankier »

Przepraszam za moje korpomyślenie! :shock:
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Okazało się, że przy wtrysku większość zarobku chce mieć producent wtrysku. Przy moim projekcie, pomyśle itd. Niestety ale podziękowałem. Przy cenie 160zł ja miałbym dla siebie 10zł. Uważacie, ze to fair? Ja nie więc robię ręcznie.
Przy takiej produkcji nie ma tak, że jak zrobię 100 to będzie taniej niż jak zrobię 10 czy 20. Jest tyle samo pracy przy każdym wagonie. Może uda się zbić cenę w odlewni ale to kwestia czasu.

Skład można zbierać latami a nie w ciągu godziny przy kompie bo kogoś na to stać, żeby kupić 10 wagonów po 160zł.

Sławek ma największą rację, widział na żywi i wie ile to pracy. Sam robi modele które wymagają czasu i zaangażowania więc wie o czym pisze.
A cena 240zł będzie dla malowania DEC CPN więc nie uważajcie, że wszystkie tyle będą kosztować. Podstawowa cena 199zł na brunatną DEC jest na razie utrzymana.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Niejeden »

bankier pisze: większa sprzedaż może spowodować obniżkę ceny.
Niestety, przy produkcji ręcznej ta zasada raczej nie obowiązuje... Wręcz odwrotnie.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: bankier »

Trzeba wziąć także pod uwagę fakt, że firma nie produkuje modeli z filantropii. Z drugiej strony wydaje mi się, że Producent jest na tyle znany, że mógłby wejść na rynek niemiecki i czeski a większa sprzedaż może spowodować obniżkę ceny. Polityka sprzedaży także będzie odgrywała rolę: np. z głupia frant set (w dowolnej konfiguracji) + kupon na kolejny wagon itp. Jest fajny produkt... Konrad bywasz, rozmawiasz i pewnie wiesz co i jak. Bo jeśli 406R staną się luksusowym dodatkiem to na ich zakup będzie stać niewielu (kupno 2-3 vs 5-6).
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: piotrek092 »

Tak to prawda,ale modele produkowane w ten sposób kosztują więcej niż seryjne metodą wtrysku.Zawsze tzw handmade jest niestety droższe i tego nie przeskoczymy :cry: Zamiast kilku szt zadowolę się jedną :/
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Wojtek_Kraków »

Slawek77 pisze:lecz nie zawsze da się coś wyprodukować w niskiej cenie !!!!
Prawda.
Lecz nie zawsze da się kupić coś drogiego. Dlatego np. większość z nas jeździ zwykłymi autami a nie rolsami;)

Rozumiem również fakt, że cena jest podyktowana kosztami produkcji i nikt też tego za darmo robił nie bedzie więc jest taka a nie inna.
Dlatego takie szare człowieczki jak ja czy Robert kupią 2-3 sztuki a bardziej zamożni 10-20:)
Dlatego też dopóki duże firmy nie zrobią tego tanio np jak Piko ze stonką w H0 niektórzy poprostu nie będą sobie mogli pozwolić na to hobby albo będą musieli się zadowolić tym na co ich stać.
Osobiście uważam że szkoda bo jestem przekonany że gdyby był taki wybór polskiego taboru po takich cenach jak H0, TT zrobiłoby się bardziej popularne.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Slawek77 »

Kiedyś bym powiedział, co ? 240 zł za wagonik :shock: ? to chyba żart, lecz teraz to wiem, ręczna robota to czas czas i jeszcze raz czas !! a czas to pieniądz. Im bardziej precyzyjnie wykonanym model to cena wysoka, bo więcej czasu nad tym trzeba siedzieć.
W Polsce mamy takie a nie inne zarobki dlatego tak reagujemy na takie ceny, ale rzeczywiście tyle pracy trzeba włożyć w dany model że cena powinna być 0 100% drożej.
Dlatego przeważnie każdy producent czy wykonawca zaniża koszt, by utrzymać się na Polskim rynku.
Wiadomo najlepiej kupić jak najtaniej, bo wtedy mniej ucierpi nasz budżet domowy, lecz nie zawsze da się coś wyprodukować w niskiej cenie !!!!
RoberTT
Posty: 73
Rejestracja: 01 maja 2006, 22:01
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: RoberTT »

Rozumiem że temat taniej produkcji wtryskowej został z pewnych względów zarzucony.
Szkoda zapowiadana cena była naprawdę atrakcyjna,
liczyłem na cały skład tego typu wagonów skończy się na 2 może 3 sztukach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Cena 140-160zł podana jest dla produkcji wtryskowej a nie takiej jak obecna.
RoberTT
Posty: 73
Rejestracja: 01 maja 2006, 22:01
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: RoberTT »

Piękny model pogratulować, cały skład takich cystern bajka
tylko cena trochę wzrosła od początkowej zapowiedzi:
"przewiduję wagon w bardzo konkurencyjnej cenie 140-160zł w zależności od wersji"
pewnie koszty produkcji wzrosły od zapowiedzi modelu trochę czasu minęło.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: wlodar »

Dzięki za odpowiedź, wrzuć jeszcze jak będziesz miał zdjęcia wszystkich wariantów kolorystycznych z podpisem i ostateczną ceną, to będzie łatwiej zamawiać.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: Ranger »

Dostępne będą:
- brunatny DEC ep. V
- biały DEC ep. V
- biały DEC CPN ep. V
- PEC ep. IV
- CTL ep. V
- Transchem ep. V
- PCC ep. V
- Rail Polska ep. VI
- PetroLot ep. V
- Zakłady Azotowe "Puławy S.A." ep. VI
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 406R TT produkcja seryjna

Post autor: wlodar »

To ja, tak jak wcześniej deklarowałem chciałbym zamówić ok. 10 szt. (jeszcze nie wiem których konkretnie malowań) ale rozłożonych na około 1-1,5 roku. Pisałeś wcześniej że będą dostępne dłużej, więc mam nadzieję, że nie będzie problemu. I mała prośba: czy możesz do malowań dopisać epoki? Czy któreś pasuje do epoki IV?
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości