Kolejka w piwnicy

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
radosny
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2012, 12:23
Lokalizacja: Częstochowa/Janów/Ponik
Kontakt:

Re: Kolejka w piwnicy

Post autor: radosny »

Dzięki za porade. Tego nie przemyślałem, choć do tej pory nigdy nie było problemów z wilgocią w tej piwnicy ani piwnicach przyległych. Jednak posprawdzam wszystko jeszcze raz, czy nie ma gdzieś "przecieków". Masz spoooro większe doświadczeniee ode mnie wiec wezmę sobie Twoją radę "do serca".
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Kolejka w piwnicy

Post autor: ArturSchŁ »

Mam złe doświadczenia z przechowywaniem kolejki w piwnicy. Chodzi o wilgoć i kurz. Oczywiście wszystko zależy od samego pomieszczenia, ale lepiej na zimne dmuchać.
W moim przypadku pomieszczenie piwnicy latem jest tak chłodne, że woda potrafi się skraplać na ścianach w wilgotne dni, a konieczność wietrzenia powoduje pojawianie się dużej ilości kurzu.
Wilgoć bardzo negatywnie wpływa na tabor, a kurz na tory.
Rozważ czy te problemy się u Ciebie nie pojawią.
radosny
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2012, 12:23
Lokalizacja: Częstochowa/Janów/Ponik
Kontakt:

Kolejka w piwnicy

Post autor: radosny »

Witam wszystkich!

Na początku się przedstawię. mam na imię Andrzej i mieszkam nieopodal Częstochowy. Moja kolejka nie będzie makietą a miłą ozdobą małego modelarskiego pokoiku w piwnicy. Sprzątając owe pomieszczenie natrafiłem na zestaw starych torów w skali TT. Pomyślałem, że fajnie by było sobie je zmontować i kupić do tego jakąś kolejkę. Tylko problem, gdzie to zmieścić... Wymiary pomieszczenia to 1,8m x 3,5m. Szybkie przemyślenie sytuacji i wybór padł na przestrzeń pod sufitem, tory puszczone na półeczkach po ścianie. Na zdjęciach pokazane są wstępne plany przebiegu torów. W dwóch miejscach chcę zrobić przejazd z jednej strony na drugą, ot, takie uatrakcyjnienie;) Zakupiłem już model kolejki, mianowicie BR118, czteroosiową oraz 2 wagoniki, jedną cysternę 4 osiowa, nie znam firmy oraz jeden wagonik towarowy w malowaniu Carlsberg. Jak tylko będą konkretne postępy przy pracy nad ową kolejką, na pewno się pochwalę na forum.

Nie wiedziałem, gdzie wrzucić ten temat, wiec wrzuciłem do ogólnych, bo makieta kolejki to nie będzie.

Pozdrawiam wszystkich, Radosny;)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości