Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Plebiscyt Polski Model Roku 2011

Post autor: ArturSchŁ »

100bttb1985 pisze:Myślę, że wszyscy o tym wiemy.
Abstrahując od problemu, o którym mówisz, z tym WSZYSCY to należy uważać, bo na FTT także są osoby, które dopiero zaczęły zabawę z TT i często działania różnych 'pomysłowych' nie są im jeszcze znane (np działania cwaniaków na Allegro, o których niedawno pisaliśmy), dlatego zawsze mówimy otwartym tekstem.
:lol:
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: Marcin »

oelka pisze:Po pierwsze P. nie znosi wielkości TT.
...a kto się tym przejmuje, ja dla przykładu nie znoszę betonowych zarozumiałych łbów od H0.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 09:20 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
100bttb1985
Posty: 88
Rejestracja: 13 wrz 2009, 09:02
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Plebiscyt Polski Model Roku 2011

Post autor: 100bttb1985 »

Jeden z naszych kolegów napisał:
że model z TT-Clubu nie jest z TT-Clubu a z Peresveta.
Myślę, że wszyscy o tym wiemy.

Ale inaczej na to patrząc jest tak:
- w pudełku Persveta oklejonym nalepką TT-Clubu jest model Peresveta obazgrany szkaradnymi napisami w TT-Clubie i tam też został nabyty,

- mamy modele w pudełkach Tilliga, Haedla, pmt, itp z nalepkami DeltaX, EKA-model itp.

i jeszcze inaczej:
- mam modele firm (T...), (p...) czy (R...) z adresem w Niemczech.... i małym napisem w narożniku opakowania... Made in PRC. (dawniej...Product of China..itp.)

To czyje to modele - sprzedawcy czy producenta?.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: oelka »

golab pisze:A ja tam zagłosowałem :) Przecież to plebiscyt na model roku SK, a nie kolegi A, czy B, czy Y Przecież przymusu nie ma ...
Kurde, zauważyłem, że tutaj prawie żadna informacja sie nie obejdzie bez słów krytyki ...
Chyba czegoś nie rozumiesz.
Jak sobie kolega A, B lub Y zrobi własny plebiscyt, zapłaci za nagrody to będzie to jego własny prywatny plebiscyt i nic nikomu do tego kto w czymś takim i dlaczego zostanie nagrodzony.
Ale gazeta nie jest osobą prywatną, jest to przedsięwzięcie finansowane za pieniądze, które są wykładane z góry przez kilkuset prenumeratorów, oraz przez reklamodawców. I obie te grupy mają prawo zarówno chwalić, jak również i krytykować posunięcia redakcji i wydawcy.
Uwagami mogę się podzielić zarówno z redakcją, jak również i tu.
AK pisze:Absolutnie się z tym zgadzam. Forum powinno być miejscem do wzajemnego wazelinowania (ban za max 2 negatywne posty) :lol:
Właśnie i wyrzucać szczególnie wówczas gdy krytykujący napisze coś merytorycznego. ;)

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 14:39 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
AK
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: AK »

Absolutnie się z tym zgadzam. Forum powinno być miejscem do wzajemnego wazelinowania (ban za max 2 negatywne posty) :lol:
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: solar »

golab pisze:Kurde, zauważyłem, że tutaj prawie żadna informacja sie nie obejdzie bez słów krytyki ... :(
Ot taka nasza narodowa cecha... :mrgreen: Ponarzekać sobie :P
Ale za to poszerzająca wiedzę na omawiany temat :)
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: golab »

A ja tam zagłosowałem :) Przecież to plebiscyt na model roku SK, a nie kolegi A, czy B, czy Y

Przecież przymusu nie ma ...

Kurde, zauważyłem, że tutaj prawie żadna informacja sie nie obejdzie bez słów krytyki ... :(
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 21:48 przez golab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: oelka »

TTygrysek_P-ń pisze:Skąd taki wniosek ? Po zeszłorocznych Targach Hobby odniosłem inne wrażenie.
Ja mam nieco ponad dziesięć lat wrażeń i nie tylko wrażeń.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 17:05 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TTygrysek_P-ń
Posty: 446
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:53
Lokalizacja: 52.413076,16.90123
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: TTygrysek_P-ń »

oelka pisze:...
Po pierwsze P. nie znosi wielkości TT.
...
Skąd taki wniosek ?
Po zeszłorocznych Targach Hobby odniosłem inne wrażenie.
Witek M. pisze:Moze rzeczywiscie idea listu otwartego do P. to dobry pomysl? Jak sie podpisze pod nim 150 osob, to biorac pod uwage naklad i sprzedaz SK powinno to moze dac naczelnemu do myslenia...
Jeżeli ktoś taki list już napisze z sensownym wyjaśnieniem to mogę go przekazać Prezesowi podczas warsztatów.
Scio pisze:Skoro mamy obiekcje napiszmy w imieniu forum list do redakcji, żeby organizację plebiscytu powierzyła osobie kompetentnej.
Jak dojrzałem na ostatnim skanie to współpracował przy redakcji tego artykułu Pan Marek Zbucki. Śmiem twierdzić że lepszego znawcy od TT-tki nie znam. Wystawiał swoje modele w gablotce podczas Hobby 2011. Jak ktoś nie wierzy to proszę zapytać się np. Erniego

I tak na koniec:
Marcin pisze:Ciekawe, głosowanie przez prywatnego meila, pełna jawność...
To nie jest prywatny mail tylko jeden z kilku "służbowych"
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 17:05 przez TTygrysek_P-ń, łącznie zmieniany 1 raz.
Uriel
Posty: 105
Rejestracja: 01 cze 2009, 14:11
Lokalizacja: Szczecin / Gdynia
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: Uriel »

oelka pisze:
golab pisze:A ile to modeli Tilliga w TT bierze udział w plebiscycie ? Bo ja jakoś jego dominacji nie widzę ...
Dominacja jest. Ale tym razem nie Tilliga i AMC.
Dominacja może i jest - ale myśmy się do tego konkursu nie pchali ;) Byliśmy z KrzyszTTofem zaskoczeni tym stanem rzeczy (oczywiście każdy z nas ma swój egzemplarz tego numeru ŚK dla uczczenia tej chwili ;) ).
Jak już mam być szczery to jednak ta dominacja nie jest na plus, a bardziej na minus... :mrgreen: Głosy, które np mogły się skumulować na jednym wagonie mogą się rozłożyć na kilka - w zależności komu jaki wagon przypadł do gustu.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 17:03 przez Uriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: oelka »

golab pisze:A ile to modeli Tilliga w TT bierze udział w plebiscycie ? Bo ja jakoś jego dominacji nie widzę ...
Dominacja jest. Ale tym razem nie Tilliga i AMC.
Witek M. pisze:Może rzeczywiście idea listu otwartego do P. to dobry pomysł? Jak się podpisze pod nim 150 osób, to biorąc pod uwagę nakład i sprzedaż ŚK powinno to może dać naczelnemu do myślenia...
Po pierwsze P. nie znosi wielkości TT.
Po drugie protest miałby może racje bytu, gdyby go wystosowało tak co najmniej ze 300 prenumeratorów ŚK.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 17:03 przez oelka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: golab »

A ile to modeli Tilliga w TT bierze udział w plebiscycie ? Bo ja jakoś jego dominacji nie widzę ...
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: Misiek »

Witek M. pisze:Jak sie podpisze pod nim 150 osob, to biorac pod uwage naklad i sprzedaz SK powinno to moze dac naczelnemu do myslenia...
Tia, jasne, terefere.
Na pewno się przejmie.
:/

Żeby nie było, ja taki list chętnie podpiszę.
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: kaine »

Może i da do myślenia ale w następnym roku jeżeli oczywiście nie pokomplikuje to ich interesów...
Wydaje mi się że powinniśmy teraz zrobić wielki uśmiech do administratora strony www.forumtt.pl o wrzucenie temat głównego w dział na Początek obok regulaminu
tak jak tu
Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 17:01 przez kaine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Plebiscyt "Polski Model Roku 2011"

Post autor: Witek M. »

Moze rzeczywiscie idea listu otwartego do P. to dobry pomysl? Jak sie podpisze pod nim 150 osob, to biorac pod uwage naklad i sprzedaz SK powinno to moze dac naczelnemu do myslenia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości