Pytanie do przedstawicieli skali TT

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mac
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2011, 16:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: Mac »

Od siebie życzę powodzenia. Za jakiś czas zgłoszę się pewnie po latarnie, bo ładne i umiarkowane cenowo.

Polecam uwadze to co napisał nasz admin kilka postów wyżej. Ja do TTetki wróciłem po 20 latach (dziecko mi się zaczęło interesować pojazdami szynowymi i tak się zaczęło) i rozeznania w aktualnym rynku udało mi się dokonać dzięki rzeczonemu działowi tego forum.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 15:10 przez Mac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1892
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: T_Domagalski »

No to "Wejście smoka" mamy już za sobą... :)
OMKIA pisze:Wszelkie konstruktywne uwagi, sugestie zawarte w wypowiedziach forumowiczów przyjmujemy z pokorą i ze zrozumieniem. Będziemy starli się w ramach naszych skromnych możliwości poprawić to i owo.
Pierwszą rzeczą, którą sugeruję, jest zmiana strony na bardziej przyjazną, zarówno pod względem formy jak i treści.
W dobie smartfonów bez flash'a oraz blokowania flash'a na firmowych komputerach, lepsza byłaby zwykła strona oparta na HTML. Poza tym, obecna flash'owa strona w ogóle nie jest indeksowana przez Google. Wpisując w wyszukiwarce "lampy TT OMKIA" otrzymuje się wszystko inne, ale nie stronę OMKIA. Czyli już biorąc pod uwagę sam aspekt techniczny obecnej strony - nie spełnia ona swoich zadań...
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 15:11 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
OMKIA
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2012, 17:32
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: OMKIA »

misiek57 pisze:Jako dobry znajomy panów z OMKIA zostałem poproszony o zadanie pytania wszystkim TT-tetkowcom.

Dla czego jest tak mizerne zainteresowanie lampami w skali TT w/w firmy?
Czego oczekują, może mają jakieś szczególne wymagania modelarze TT?

Jako dwu skalo-wiec ( N i TT ) posiadacz lamp w tych skalach osobiście stwierdzam, że lampy
są kapitalnie ze skalowane, wzory opraw czysto Polskie, cena przystępna. W czym więc rzecz? :roll:
Witam wszystkich.
Dzięki Marian, miałeś dobre intencje, ale źle zinterpretowałeś naszą rozmowę. Swój zamiar reklamowania w takim stylu należało skonsultować z nami. Miałeś się tylko popytać kolegów na spotkaniu...Co się już stało to się nieodstanie. Mogę jedynie przeprosić w imieniu miśka57 oraz naszym za całe zamieszanie które powstało. Wzbudzające różnorakie emocje prowadzące do przekłamań intencji i nieporozumień. Wszelkie konstruktywne uwagi, sugestie zawarte w wypowiedziach forumowiczów przyjmujemy z pokorą i ze zrozumieniem. Będziemy starli się w ramach naszych skromnych możliwości poprawić to i owo. Na usprawiedliwienie mogę dodać że mamy mierne pojęcie o reklamie ( co zresztą widać) nie jesteśmy wielkimi biznesmenami ani informatykami. Jest nas tylko dwóch zapalonych modelarzy TT. Wychowanych w czasach niedoboru akcesoriów modelarskich w Polsce. Znając realia minionych czasów próbujemy tworzyć produkty przydatne na makietę. Pomimo wielkich planów, wiele projektów czeka jeszcze na realizację.

Serdecznie pozdrawiam całą brać modelarstwa w skali TT

Strzelczyk – OMKIA
Awatar użytkownika
Mac
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2011, 16:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: Mac »

TT88 pisze:Klient nie widzi towaru na półce, więc stwierdza - niema.
To że czegoś nie ma na stanie nie musi oznaczać że nie ma tego w ofercie. W tradycyjnych "stacjonarnych" sklepach, branż przeróżnych, też często zamawia się towary z katalogu.

Masa rzeczy związanych z TTetką dostępna jest na zamówienie, trzeba tylko poczekać tydzień czy dwa (albo pięć, jak sprzedawcy coś nie wyjdzie ;) )
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 11:38 przez Mac, łącznie zmieniany 1 raz.
TT88
Posty: 47
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: TT88 »

Fantomas pisze:...i wszystko do H0 - więc jak widzisz z naszego punktu widzenia...
A widzę to tak, sprzedawcy nie zamawiają takich produktów w skali TT. Obawiają się prawdopodobnie że towar nie zejdzie. Kółeczko się zamyka. Klient nie widzi towaru na półce, więc stwierdza - niema. Zamawiałem u źródła i uważam to za najlepszą metodę kupna akcesoriów u Kluby, OMKIA czy Hulacki.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 09:38 przez TT88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: Niejeden »

No i gitarka. Proponuję aby Admin założył im w dziale "producenci" zakładkę i wszyscy będą zadowoleni :mrgreen:

Można by też założyć zakładkę ogestowi. Jego cięte laserem płyty cieszą się sporym wzięciem.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: Samowarek »

OMKIA dokonała rejestracji i jest Forumowiczem chyba się już sama odezwie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: Fantomas »

TT88 pisze:
drlukasz pisze:Firma nie jest widoczna absolutnie nigdzie.
Specjalnie dla ciebie linki:
...i wszystko do H0 - więc jak widzisz z naszego punktu widzenia...

BTW myślę, że Łukasz zna te wszystkie strony ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 09:37 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: Niejeden »

mały pisze:Za wyjątkiem sprzedawców i pośredników nie znalazłem na forum producentów. Chyba że występują pod prywatnymi logami.
http://forumtt.pl/index.php?c=21
mały pisze:Pytanie tylko poco skoro jest oficjalna strona internetowa.
Jedno nie wyklucza drugiego. Na forum można zadać producentowi pytanie, zasugerować pewne rzeczy itp. Z kolei producent może za pomocą forum poinformować np o nowościach, czy postępach prac nad daną serią wyrobu.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 09:36 przez Niejeden, łącznie zmieniany 2 razy.
mały
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 2010, 12:20
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: mały »

Furia pisze:Zapraszamy oficjalnego przedstawiciela tej firmy na forum.
Pytanie tylko poco skoro jest oficjalna strona internetowa. Przecież to klient który zakupił produkt jest najlepszym nośnikiem reklamującym towar zwłaszcza w śród modelarzy. Sam pierwszy raz widziałem lampy u Zwolaka na module. Posłuchałem opinii i dokonałem zakupu.
Trochę nie na miejscu i śmieszne, żeby producent na forum zachwalał swój towar jak szynkarz z minionej epoki wychylając się z okienka wrzeszcząc „ Ludzie, ludzie kupujta! Moja kiełbasa jest najlepsza!”
Furia pisze:Skoro wielu producentów, pośredników i sprzedawców ma tu swoje konta to czemu nie można oficjalnie?
Za wyjątkiem sprzedawców i pośredników nie znalazłem na forum producentów. Chyba że występują pod prywatnymi logami.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 09:35 przez mały, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
misiek57
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: misiek57 »

Zdaje się że zrobiłem chłopakom z OMKIA niedźwiedzią przysługę. Wątek budzi tylko niezdrowe emocje oraz odbiega od tematu nie wnosząc niczego konstruktywnego do tego forum. Szanowny kolego Administratorze ArturSchŁ jeśli dojdziesz do takiego samego wniosku proponuję usunąć cały wątek.
TT88
Posty: 47
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: TT88 »

drlukasz pisze:Czyżby koledzy TT88 i misiek57 zapomnieli o wątku którego są głównymi "prowadzącymi" http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=5201
Znów trafiłeś kulą w płot. ;) Głównym prowadzącym byłem ja. W czasie kiedy wstawiłem pierwszy post Marian – misiek57 – jeszcze nawet nie wiedział jak wyglądają omawiane produkty. Jego pierwszy post pojawia się dopiero 4 Październik 2009, 15:08
drlukasz pisze:Cennik nie wyjaśniający niczego
Już chyba prostszego cennika nie można wymyślić. :shock:
16,00zł. słup z jedną oprawą – niezależnie od typu oprawy i słupa,
20,00zł. słup z dwiema oprawami – jak wyżej,
9,00zł. lampa naścienna i podwieszana.
Co tu jeszcze wyjaśniać? :roll:
drlukasz pisze:Firma nie jest widoczna absolutnie nigdzie.
Specjalnie dla ciebie linki: :mrgreen:

http://www.swiatmodeli.com/advanced_sea ... ia&x=0&y=0
http://sklepmodelarski.pl/omkia-m-60.html
http://www.modelarski.martel.pl/pl/producer/OMKIA/42
http://makieciarz.pl/index.php?cPath=27_53_230_549
http://sklepmodele.pl/-pozostale-c-38_4 ... ml?sort=2a
http://www.tt-kleinserie.de/kleinserien ... index.html

Dodatkowo prezentacja lamp na makiecie firmy MBR na targach w Poznaniu oraz Lipsku.
I nawet tu gdzie strzeliłem byka wpisując nie tam gdzie trzeba :oops:
http://ttclub.pl/j/index.php?option=com ... 0&Itemid=1
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 09:34 przez TT88, łącznie zmieniany 1 raz.
Furia
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:37
Lokalizacja: Dopiewo (E-20)
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: Furia »

Ludzie, ze spokojem! Nie szukajcie spisków przecież...

Wnioski dobrze znamy.

Jestem podobnego zdania co kolega drlukasz, nie podobają mi się dziwne metody marketingu. To jakby Makieciarz po udanej transakcji pisał mi w na maila - "Jeśli masz konto na forumtt.pl to napisz coś pozytywnego o sklepie i jeszcze powiedz że wchodzi jakaś nowość do oferty". Zamiast takiej pokraki Makieciarz ma własne konto na naszym Forum i nas rzeczowo i bez ogródek informuje o swojej ofercie. I tak powinno być.

Zapraszamy oficjalnego przedstawiciela tej firmy na forum. Niech sam obroni swoje produkty, oraz je dobrze wypromuje. Skoro wielu producentów, pośredników i sprzedawców ma tu swoje konta to czemu nie można oficjalnie?
mały
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 2010, 12:20
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: mały »

Kolego drlukasz może i w kilku kwestiach masz rację, ale przedstawiasz to z taką zajadłością i złośliwością, ( równie mocno atakowałeś na modelarstwo. info) że zaczynam cię podejrzewać o celowe działanie dyskredytujące omawianą tu firmę. Jesteś z Częstochowy, a o ile się orientuję w tymże mieście działa Minikol (alias Pietruszka z Allegro), producent lamp i semaforów. Czyżbyś......... Resztę zostawiam w domyśle. Poza tym po co te kłamstwa „ W lampach które posiadam też musiałem pobawić się pilniczkiem i pędzlem, żeby uzyskać zadowalający wygląd.” Gdybyś był w posiadaniu ich produktów wiedziałbyś, że niema tam ani grama cyny. Więc nie może być mowy o „nie usunięte nadlewy cyny”. Lampy są składane w innej technice. Jeśli się trafił feralny egzemplarz ( każdej firmie może zdarzyć się bubel którego nie za uwarzą) będzie to nadlew z malowania. Osobiście posiadając 43 szt. lamp nie natrafiłem na bubla.
Jak wspomniałem wcześniej, masz pewnie jakiś osobisty cel w tym co piszesz i jak pisze. Celowo zmieniając i absorbując uwagę innych forumowiczów od właściwego kontekstu pytania, które zadał misiek57.

„ Dla czego jest tak mizerne zainteresowanie lampami w skali TT w/w firmy?”
Za mało reklamy – to już wszyscy wiemy.
„ Czego oczekują, może mają jakieś szczególne wymagania modelarze TT? „
Chodzi zapewne o to jakimi wzorami opraw i słupów byliby zainteresowani potencjalni nabywcy.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pytanie do przedstawicieli skali TT

Post autor: drlukasz »

Zdziwieni jesteście Panowie?
Przy tak nachalnym "marketingu szeptanym" na rzecz firmy Omkia trudno nie stwierdzić inaczej. A, że przy nieumiejętnym stosowaniu jest to jeden z najbardziej wku...ych sposobów marketingowych...

Czyżby koledzy TT88 i misiek57 zapomnieli o wątku którego są głównymi "prowadzącymi" http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=5201 i w związku z tym należało utworzyć nowy wątek?

Skoro firma chce coś sprzedać to może niech to sensownie zareklamuje, pokaże?
A co dostajemy od f-my Omkia?
1. Koszmarek pod nazwą "katalog" we Flashu - mniejszych zdjęć bardziej porozciąganych i z większą pikselozą nie można było wrzucić? Żeby przejrzeć ofertę muszę wejść na stronę, co więcej powinienem mieć komputer z odpowiednią przeglądarką. Np. z firmy tego nie zrobię - Flash jest wyłączony. Mając telefon z dostępem do sieci - też nie koniecznie przejrzę ofertę.
2. Cennik nie wyjaśniający niczego - i tak żeby się zorientować w cenie i wyglądzie trzeba cały czas śledzić jedno i drugie - wielkim problemem byłoby stworzenie cenniko-katalogu ze zdjęciami poszczególnych pozycji i podaną przy nich ceną?
3. Stronę starano się zrobić nowoczesną - szkoda, że w idiotycznej technice, przed upowszechnieniem dużych panoramicznych monitorów. Ogólnie wrażenie z oglądania strony jest dość odpychające (czarny prostokąt na białym tle).

Firma nie jest widoczna absolutnie nigdzie. W internecie - nie ma jej w największych sklepach internetowych, nigdzie nie widać jej reklam (poza wpychaniem "marketingu szeptanego" gdzie popadnie). Na targach branżowych również nie widziałem by gdzieś się pofatygowała. Własnego sklepiku internetowego (koszty minimalne, zarówno stworzenia jak i obsługi) też nie uświadczysz... O niskiej jakości stronie internetowej z prezentacją oferty już pisałem.

Trudno dziwić się, że mało kto wie o istnieniu firmy i jej asortymencie.

Z drugiej strony - wyroby firmy Omkia aż tak rewelacyjne nie są. Są niezłe, ale do tego by stały się naprawdę dobre to jeszcze im trochę brakuje. Żeby daleko nie szukać http://sklepmodelarski.pl/images/10961.jpg - tylko ja widzę nie usunięte nadlewy cyny na oprawach lamp i krzywe (nierówne) rury uchwytów? W lampach które posiadam też musiałem pobawić się pilniczkiem i pędzlem, żeby uzyskać zadowalający wygląd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości