H0 czy TT?

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kolmod »

maciej_kolej pisze:
kolmod pisze: Teraz tylko pozostaje kwestia ...
Przepraszam, ale nie ja to powiedziałem, tylko kolega I.G.I. ...
Prosiłbym uważnie pisać.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 12:47 przez kolmod, łącznie zmieniany 2 razy.
kapitanwasyl
Posty: 126
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:53
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kapitanwasyl »

No właśnie , w samo sedno z tym Taurusem, jest podobny cenowo do BR, ale jakością odbiega daleko w przód. Ta startówka Tilliga jest kompletnie nieudana mechanicznie. Syn miał ten zestaw i po zareklamowaniu loki dostał nową taką samą, taką samą bo równie nieudaną, :) tu wielki + dla "MM" szybko i skutecznie przebiegła reklamacja. Reklamowałem ponieważ podczas jazdy wył napęd, a producent tłumaczył się: niska cena = niska jakość , ale porównując ją do Taurusa Piko, są w podobnej półce cenowej, ba Taurus jest tańszy !
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 12:45 przez kapitanwasyl, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: ArturSchŁ »

kapitanwasyl pisze:Loka w tym zestawie to kompletne nieporozumienie , wagony i cała reszta ok.
Hm,
można grymasić, bo np: ... T334 (też jest w zestawach startowych) też ma swoje grymasy, a TA loka to kompletna fikcja, a też w zestawie startowym.
Wszystko jest funkcją kasy....

Możne ew. dyskutować: czy zestaw startowy (w pakiecie taniej) versus: czy nie zacząć np. od TAURUSA PIKO (mała kasa, a dobry zakup).
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 18:50 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
kapitanwasyl
Posty: 126
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:53
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kapitanwasyl »

ArturSchŁ pisze:Może trochę uzasadnij swoje stanowisko.... bo nie bardzo rozumiemy o co Tobie chodzi.
Loka w tym zestawie to kompletne nieporozumienie , wagony i cała reszta ok.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 18:42 przez kapitanwasyl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: Maciej »

kolmod pisze: Teraz tylko pozostaje kwestia jakiegoś "pakietu startowego" na dobry początek w rozsądnej cenie, ale to już samemu można wyszukać. :)
Są dwie szkoły Otwocka i Falenicka
krajowy wykaz sklepów i zagraniczny
http://forumtt.pl/viewforum.php?f=35
Na topie cenowym w kraju jest www.makieciarz.pl (co absolutnie nie dyskwalifikuje innych, kwestia negocjacji i tu również może być miło www.techno-hobby.com
A czasami taniej i szybciej choć dalej to tylko tu www.hobby-shop.cz

Pakiet startowy to wydatek ok 600 pln
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 18:40 przez Maciej, łącznie zmieniany 3 razy.
kapitanwasyl
Posty: 126
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:53
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kapitanwasyl »

Każdy tylko nie ten : http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... cts_id=290

(nie jest to antyreklama , link pochodzi z przypadkowego sklepu)
I.G.I
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2011, 16:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: I.G.I »

kolmod pisze:Dlatego autorowi tematu radzę zastanowienie się czy ma miejsce na wykonanie swojego projektu w H0. Jeśli nie to TT !! 8) Nic tak bowiem nie cieszy jak własna makieta wykonana w pełni założeń i którą mamy gdzie trzymać.
Właśnie ze względu na miejsce zdecydowałem się jednak na zakup TT. Teraz tylko pozostaje kwestia jakiegoś "pakietu startowego" na dobry początek w rozsądnej cenie, ale to już samemu można wyszukać. :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2011, 10:27 przez I.G.I, łącznie zmieniany 1 raz.
psz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2010, 16:24
Lokalizacja: Katowice vel Wrocław
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: psz »

Nie wiem czy kolega już coś wybrał, ale i ja dorzucę swoje trzy grosze. Zaczynałem w H0, teraz jestem w TT. W H0 miałem już sporo modeli, ale frustrujące było to, że na tory wystawiałem je tylko od czasu do czasu, gdy te tory... rozłożyłem. Nie miałem po prostu miejsca, by mieć jakiś sensowny układ torowy na stałe.

W TT mam już swój mały torcik. Co prawda nad krajobrazem trzeba tam jeszcze zasadniczo popracować, ale przynajmniej mam zamontowany na stałe jako taki kawałem szlaku, na którym mogą minąć się dwa składy i gdzie można dołożyć jakieś bocznice.

Co do taboru PKP, to w H0 jest go więcej, ale w TT też obecnie nie ma biedy i jest w czym wybierać. Mnie ostatecznie do TT przyciągnęło to, że mogłem sobie kupić w sklepie czteroczłonową bipę, podczas, gdy w H0 pozostaje Ci przeglądanie staroci na allegro w takim sobie stanie. A do bipy mam wielki i chyba największy sentyment, jeśli idzie o kolejowy tabor.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kolmod »

Samowarek pisze:Miałem kiedyś H0 ale nigdy bym nie zamienił TT na inną skalę.
Nie przypuszczałem, że temat ten się rozwinie na więcej niż 1 stronę :)
Widać rozterki ma wielu z nas i może dlatego chętnie się wypowiada w tym miejscu, celem wylania ich z siebie :D

Wracając do tego ciekawego tematu :mrgreen: nadmienię, że właśnie nie po to wymyślono skale mniejsze od H0, gdyż się komuś nudziło, ale dlatego, że problemem stało się urealnianie modelowych układów torowych w śród modelarzy realistów. Jak każdy z nas wie, kolej ma charakter liniowy. W H0 nawet zwykła mijanka to jakieś 400metrów (o ile się nie mylę), co daje prawie 4,6metra długości makiety w tej skali. Kogo na to stać? Nielicznych i kluby dysponujące jakimiś takimi dedykowanymi pomieszczeniami. A jeszcze zróbcie sobie jakieś pętle nawrotne. Tu trzeba 7 metrów długości pomieszczenia! Zwykły modelarz nie ma salek gimnastycznych do dyspozycji i tutaj sprawdzają się skale od TT w dół.

Dlatego autorowi tematu radzę zastanowienie się czy ma miejsce na wykonanie swojego projektu w H0. Jeśli nie to TT !! 8) Nic tak bowiem nie cieszy jak własna makieta wykonana w pełni założeń i którą mamy gdzie trzymać.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 11:23 przez kolmod, łącznie zmieniany 1 raz.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: Samowarek »

Może i ja dorzucę dwa słowa. W H0 wybór duży praktycznie co nam potrzeba kupimy. TT trochę lepiej ale praktycznie niezbyt dużo. I tu moim zdaniem zaczyna się prawdziwe modelarstwo. By się nie rozpisywać powiem krótko małym porównaniem. Chleb kupiony, a upieczony domowym sposobem chyba lepiej smakuje. Miałem kiedyś H0, ale nigdy bym nie zamienił TT na inną skalę.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 11:23 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: Misiek »

kolmod pisze:...zgrzyty, ale gdzie ich nie ma :)
U N-as... od jakiegoś czasu :D

Kwestia eliminacji nieodpowiednich "zachowań" :D
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 21:16 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kolmod »

akinomrz pisze:Kurcze - no i najważniejsze !! Takiej atmosfery jak tutaj na forum próżno szukać wśród forów H0 :mrgreen:
To też zauważyłem. Milutko tutaj. No czasem są zgrzyty, ale gdzie ich nie ma :)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 11:22 przez kolmod, łącznie zmieniany 1 raz.
akinomrz
Posty: 289
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: akinomrz »

solar pisze:Jeszcze do Nas Przemek wrócisz [grożę palcem] !! :mrgreen: I... my Cię przyjmiemy :lol:
Dobrze wiedzieć, że jest gdzie wracać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 11:21 przez akinomrz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: solar »

akinomrz pisze:Jako niedawny zdrajca TT ki na rzecz H0 czuje się w moralnym obowiązku zabrać głos ;)
Jeszcze do Nas Przemek wrócisz [grożę palcem] !! :mrgreen: I... my Cię przyjmiemy :lol:
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 11:21 przez solar, łącznie zmieniany 1 raz.
akinomrz
Posty: 289
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: akinomrz »

Witam :D

Jako niedawny zdrajca TT ki na rzecz H0 czuje się w moralnym obowiązku zabrać głos ;)

A zatem:

Ceny: cóż kwestia względna ale w H0 można jednak dużo częściej sporo artykułów dostać taniej niż w TT ( więcej promocji, wyprzedaży, konkurencja większa ;) ),

Odwzorowanie: cóż - większe jest jednak z reguły dokładniejsze :P

Dostępność taboru PKP: Na pozór w H0 jest więcej ale cześć z tego to "przemalowanki" - których zresztą i w TT nie brakuje ;) Generalnie jednak H0 wygrywa większą ilością profesjonalnych konwersji czy tez seryjnych artykułów z logo PKP,

Dostępność w sklepach: cóż .. .decydując się na TT wybierasz z automatu sklepy internetowe, głównie zagraniczne ;)

Wielkość: I tu jest azorek pogrzebany. Jak Koledzy pisali - masz dużo, dużo, dużo miejsca w domu i chcesz makietę - wybieraj H0. Masz mniej miejsca i chcesz makietę - wybieraj TT. Chcesz gablotkę / witrynkę na dużą ścianę - wybieraj H0. Masz małą ścianę, a chcesz witrynkę - wybieraj TT :mrgreen:

To tak w telegraficznym skrócie ;)

A .... i jeszcze w TT jest jeden słuszny i wiodący producent i paru pomniejszych - jak to się odbija na rynku - można się domyśleć ;) W H0 jest jednak większa konkurencja w tym temacie.

Kurcze - no i najważniejsze !! Takiej atmosfery jak tutaj na forum próżno szukać wśród forów H0 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 19:11 przez akinomrz, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości