H0 czy TT?

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: jafrap »

KrystianoV6 pisze:Dzięki za odpowiedzi,
myślę też o tym żeby powiększyć makietę o 5 cm z każdej strony(nie ruszać tt) i wykleić matą trawiastą,tym sposobem zrobię trochę miejsca na tor h0

(...)

Nie mam nawet zamiaru jeździć po makiecie dwoma skalami na raz,to wygląda niefajnie,albo jedna albo druga
A co za różnica. W takim przypadku możesz jeździć dwoma naraz. Będzie full wypas.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: KrystianoV6 »

Oj tam ucieczka,nie mam zamiaru budować na makiecie infrastruktury h0 :D , nie mam też zamiaru kupować w h0 całych składów bo makieta jest za mała,są w h0 lokomotywy których nie ma w tt a oczy robią się wielkie jak się je widzi :shock:,można chyba być fanem tt ale i kolejnictwa jako takiego :mrgreen:
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: Samowarek »

Czyli wiemy o co chodzi ;)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: JarUs »

Sądzę, że to początek ucieczki od TT do HO :arrow:
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: Samowarek »

Czytam i widzę jak będzie budowana makieta wieloskalowa.Ciekawa konstrukcja.Mam wagon w N-ce (dam w prezencie) tylko dokup lokę i walnij jeszcze do kompletu tą skalę efekt będzie murowany.Śmiech śmiechem ale zdecyduj się na którąś ze skalę bo się wwalisz w koszty (praktycznie już się wwaliłeś loka w H0 do makiety TT) a efekty będą mizerne, semafory,budownictwo czy nawet ludziki jak będą wyglądać,chyba śmiesznie a co wybrać jeszcze gorzej. Nie moja bajka buduj ale jak wcześniej mówiłem końcowy efekt będzie .... :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, 23:05 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: KrystianoV6 »

Dzięki za odpowiedzi,
myślę też o tym żeby powiększyć makietę o 5 cm z każdej strony(nie ruszać tt) i wykleić matą trawiastą,tym sposobem zrobię trochę miejsca na tor h0 na nasypie który będę układał od czasu do czasu,bo jazda na dywanie to raczej odpada skoro mam makietę na 125cm wysokości i siedząc widzę tabor na wysokości wzroku.
Nie mam nawet zamiaru jeździć po makiecie dwoma skalami na raz,to wygląda niefajnie,albo jedna albo druga
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: Alteo »

Lepiej będzie zrobić owal na oddzielnej płycie. Na makiecie dwie różne skale równolegle trudno sobie wyobrazić. Jakie będzie wrażenie przy mijaniu się pociągów w dwóch różnych skalach. Odradzam. TT-ka to jest TO!
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: jafrap »

Pisząc w moim poście wyżej o makietach do testów taboru miałem na myśli coś takiego jak np. tutaj (widać tory w różnych skalach): http://www.youtube.com/watch?v=plRnGDtOAag
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: jafrap »

KrystianoV6 pisze:Co o tym sądzicie? może ktoś ma coś takiego na swojej makiecie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dd ... f84fa.html
Nikt poza tobą nie ma takiego dziwoląga. Tego typu zestawienia cechują jakieś makietki techniczne do testów taboru w różnych skalach, ale tylko tor na desce. Nikt nie będzie przecież czegoś takiego ubierał w zieleninę i zabudowę.

Rozumiem twoje rozterki ale lepiej byś zrobił, gdybyś albo się zdecydował na którąś skalę, albo zbudował dwie makiety jak koniecznie musisz mieć 2 skale. Ale skoro masz już makietę TT to może kup sobie jajco torów geo-line H0 i sobie czasem zapuszczaj H0-owe loki?

Tor H0 obok toru TT na jednej makiecie wygląda karykaturalnie. Nie mówiąc już o taborze H0 jeżdżącym obok TT. Także... nie idź tą drogą... Takie jest moje zdanie.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, 21:43 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Furia
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:37
Lokalizacja: Dopiewo (E-20)
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: Furia »

Jak na makiecie masz tylko trawę i tłuczeń to pół biedy. Ale jak postawisz nawet sławojkę czy jeden semafor to już nic do niczego nie pasuje. A może lepiej kup tory do H0m i zbuduj na nich makietę?
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: PiotrT »

Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Co innego duża makieta H0 i gdzieś w tle tor dla TTetki. Ale przy takich wymiarach ja bym się na to nie zdecydował.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: KrystianoV6 »

Widzę że temat trochę zamarł więc odświeżę go ciut :D
Nękany przez rozterki h0 czy tt przyznam że po 15 latach tetetkowania zakupiłem br 140 roco w h0 :roll: .Przyznaję się bez bicia.No i dylemat ogromny.Z jednej strony model h0 dokładniej wykonany,cięższy i jak jedzie to aż komoda dudni od ciężaru(nakietę mam na dużej komodzie,z drugiej ten tt urok.Chciało by się mieć dwie skale najlepiej na jednej makiecie żeby w domu za ciasno nie było :mrgreen:
Wpadłem na pomysł poprowadzenia na makiecie jednego,okalającego całą makietę tt toru h0 roco geo line o profilu 2,1mm.Zobaczcie na foto,położyłem jeden tor h0.Jako że lubię przyglądać się jadącemu taborowi nie przeszkadza mi specjalnie większy rozstaw jednego tory baa powiem że nawet się w miarę bu się wkomponowało,mao i można stonkami za 400 zeta pośmigać :mrgreen: :mrgreen: Co o tym sądzicie? może ktoś ma coś takiego na swojej makiecie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dd ... f84fa.html
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kolmod »

Święta prawda.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: ArturSchŁ »

kolmod pisze:Taurus Piko mało kosztuje ale tez nie jest modelem 100% odzwierciedlającym oryginał.
Wiemy o tym doskonale,
ale ci, którzy zaczynają z zabawą w kolejki, nie są zainteresowani 100% zgodnością z rzeczywistością, natomiast ci, którym zależy na rzeczywistych MODELACH nie zaczynają zabawy z kolejkami tylko mają już wyrobioną opinię o tym czego potrzebują do przeróbki (dawcy) lub zakupu MODELU za odpowiednią kasę, prawda ??
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 09:05 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: H0 czy TT?

Post autor: kolmod »

ArturSchŁ pisze:Możne ew. dyskutować: czy zestaw startowy (w pakiecie taniej) versus: czy nie zacząć np. od TAURUSA PIKO (mała kasa, a dobry zakup).
Taurus Piko mało kosztuje ale tez nie jest modelem 100% odzwierciedlającym oryginał.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 08:59 przez kolmod, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości