Przymierzanie do kupna

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: tete »

ArturSchŁ pisze:Pomimo gwałtownego rozwoju elektroniki, w taborze N nadal jest ciasno i upakowanie czegokolwiek więcej niż dekoder 'mini' jest problematyczne, a szczególnie gdybyśmy chcieli wepchnąć dźwięk (...) Warto i o tym pamiętać (...)
Jak dla mnie jest to jeden z podstawowych argumentów przeciwko eNce. Obecny poziom techniki umożliwia cieszenie się zaletami dźwięku w modelach. Brak dźwięku w lokomotywie lub jego niska jakość to obecnie przykrość wielka...
Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 17:03 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: Maciej »

Buduj kolego z TT !! U naszego Administratora masz już wszystko.
Nawet w 1963 roku mieli racje
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?kat=p_63
a tu pobuszuj sobie - naprawdę małe makiety też mają swój klimat..... ;)
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/tech.asp
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 18:51 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: ArturSchŁ »

Pomimo gwałtownego rozwoju elektroniki, w taborze N nadal jest ciasno i upakowanie czegokolwiek więcej niż dekoder 'mini' jest problematyczne, a szczególnie gdybyśmy chcieli wepchnąć dźwięk lub wytwornicę dymu do parowozu. Warto i o tym pamiętać przy wyborze wielkości, no chyba, że wystarczą nam jedynie fabryczne rozwiązania i rezygnujemy z własnych dodatków.
MiGo
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: MiGo »

MaraXus pisze:Moje małe wątpliwości się pojawiły po tym jak zobaczyłem co można zrobić na tym samym wymiarze w "N" no i jeszcze jeden mały szkopulik to wyposażenie do TT, trochę tego mało jest, mówię o domkach samochodach i innych elementach, które sobie powoli w głowie klaruję.:)
No to przestudiuj dokładniej temat: "ceny i dostępność zwrotnic". Towar trochę wirtualny i ceny powiedzmy takie sobie, a jak poszukałem najtańszej lokomotywy spalinowej, to mi się odechciało N.
Nie przejmuj się mniejszą ilością wyposażenia, jak będziesz przymierzał się na poważnie do makiety, to co jest w TT wystarczy, no chyba że lubisz zagęszczać tematykę :)
Pozdrawiam

Michał

ps. Nie pytaj wilka czy jaroszem zostanie. Bierz TT :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 10:31 przez MiGo, łącznie zmieniany 2 razy.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: tete »

MaraXus pisze:...bo dzisiaj oglądałem też "N" i widzę że na tej samej powierzchni sporo więcej się zmieści...
N-ka to także fajna, urokliwa skala. Osobiście mam obok TT także modele w skali N więc mogę porównać. Ja do makiety wybrałem skalę TT, gdyż można w tej skali (przynajmniej u nas w PL) dostać więcej modeli nadających się na przeróbki PKP. Jednak nie to zdecydowało w moim przypadku, ale fakt, że jak dla mnie modele TT (ostatnie produkcje) jednak mimo wszystko przewyższają poziomem szczegółowości te w N-ce a i grzebanie przy modelach w skali N w celach ich przeróbki na PKP to coś w stylu próby złapania komara za jajka. Więc TT.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 10:30 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: Gloow »

Jeszcze co do wielkości właśnie zrobiłem bardziej dokładne pomiary i wychodzi mi albo 60 cm na 2.8m, albo 90cm na 2m, co myślicie lepiej wybrać?
0,9m x 2m. Jak zrobisz makietę o szerokości 0,6m to nie dasz rady ułożyć na niej zamkniętej pętli torów. Najmniejszy promień łuku w TT to 267mm w osi toru, czyli to jest nawet za dużo na 0,6m.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 07:28 przez Gloow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: golab »

zestaw ktory pokazałeś jest w okazyjnej i to bardzo cenie, sam o nim myślałem. Obawiam się, że im dłużej będziesz czekać, tym mniejsze szanse że jeszcze będzie ...
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: Paweł Basiński »

Modelarstwo to sztuka cierpliwości :)
Małe kółeczko na początek nie będzie bardzo kosztowne.

Co do samochodzików i innego wyposażenia - znajdzie się w skali TT :) poszukaj na tym forum potrzebnych informacji, a znajdziesz na pewno.

Oczywiście nie będzie tego tyle co w skali H0 - ale zerknij na www.auhagen.de i ofertę domków w skali TT.
Co do samochodzików - to już gorzej - mało tego, ale nie znaczy, że nie ma :)
Są bardzo ładne wg mnie modele samochodzików produkowanych przez ukraińską firmę ( ZIŁ itp ) - było kilka akcji na te samochodziki - zeszły na pniu... znaczy się podobały.

Paweł
MaraXus
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2011, 19:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: MaraXus »

Paweł Basiński pisze:Jeśli jesteś z Radomia to zerknij tutaj: http://www.makieciarz.pl/
No właśnie byłem tam i jestem nastawiony na to: http://makieciarz.pl/product_info.php?cPath=90_240&products_id=4273 po prostu czekam jeszcze ten tydzień, żeby dołożyć kasę i wziąć jakieś tory na start, żebym miał po czym jeździć :) Moje małe wątpliwości się pojawiły po tym jak zobaczyłem co można zrobić na tym samym wymiarze w "N" no i jeszcze jeden mały szkopulik to wyposażenie do TT, trochę tego mało jest, mówię o domkach samochodach i innych elementach, które sobie powoli w głowie klaruję.:) Szkoda właśnie, że nie ma żadnej "N" tam, bo wydaje mi się z tego co widzę że ledwo palcami to się chwyta :) A to oznaczałoby, że wybiorę wg. pierwszego zamysłu TT :)

Edit: Jeszcze co do wielkości właśnie zrobiłem bardziej dokładne pomiary i wychodzi mi albo 60 cm na 2.8m, albo 90cm na 2m, co myślicie lepiej wybrać?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 07:27 przez MaraXus, łącznie zmieniany 2 razy.
psz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2010, 16:24
Lokalizacja: Katowice vel Wrocław
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: psz »

Jeśli chcesz zbierać modele PKP, to w N wiele nie znajdziesz. Co do powierzchni, to ja robię w TT na mniejszej i mała stacyjka mi się tam mieści, a będzie jeszcze lokomotywownia i takie tam różne.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: Paweł Basiński »

Jeśli jesteś z Radomia to zerknij tutaj: http://www.makieciarz.pl/

Znajdziesz tam adresik sklepu i namiary na makieciarza, będziesz mógł na żywo zobaczyć jak to wygląda :)

Trafiłeś na forum w skali TT więc nie spodziewaj się że zostaniesz namówiony na inna skalę :mrgreen: , ale jak Artur pisał - nie ma się co śpieszyć - dlatego warto zobaczyć czy to co oferuje sklep stacjonarny spełnia Twoje oczekiwania.
Na takiej jak napisałeś przestrzeni spokojnie ładny układ torowy w skali TT możesz wymyślić lub skorzystać z innych gotowych rozwiązań.

A tutaj masz podobny dylemacik początkującego z przed paru dni: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=5994& ... c&start=15
Też wynikiem poszukiwań


Paweł
MaraXus
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2011, 19:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: MaraXus »

No właśnie się nie spieszę staram się wybrać tak, żebym za 2 tygodnie nie mówił, kurde mogłem wziąć jednak tamto. Tylko z tego co widzę N jest w sklepach internetowych ale głównie na zamówienie, nie ma na stanie żeby iść i po dotykać :)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Przymierzanie do kupna

Post autor: ArturSchŁ »

1.
Jeśli możesz - nie śpiesz się. Popatrz, porównaj, pogłówkuj, prześpij się zanim podejmiesz decyzję.

2.
W Radomiu odbywają się cykliczne Spotkania (o nich więcej na Forum znajdziesz), więc zgodnie z pkt. 1. ...zajrzyj na Spotkanie i zobacz na własne oczy w realu, nim coś zakupisz.

3.
System cyfrowego sterowania (DCC) to już dziś praktycznie standard (choć znajdą się także zaciekli zwolennicy sterowania analogowego), niezależnie czy do makiety domowej czy do większej.
Przed chwilą była dyskusja na temat zakupu DCC od Roco z Multimousem z Allegro za nieduże pieniądze. Jest to dobra alternatywa dla setów, gdyż kupując osobno sterowanie i tabor wybierasz to co Tobie się podoba, a nie to co producenci proponują - np w setach cyfrowych brak PKP.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 18:35 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
MaraXus
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2011, 19:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Przymierzanie do kupna

Post autor: MaraXus »

Witam forumowiczów!
Nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie, ale chciałem zapytać.
Przymierzam się do zakupu kolejki pod pretekstem 'dla syna' :) no i przeglądając te wszystkie rzeczy na forach stronach sklepach skłaniam się właśnie do skali TT, przynajmniej mi się tak wydaje, bo dzisiaj oglądałem też "N" i widzę że na tej samej powierzchni sporo więcej się zmieści, tylko chciałbym zobaczyć to na żywo, niestety w sklepie jest tylko pod zamówienie. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to nie ma co już inwestować w analog tylko brać cyfre, znalazłem już odpowiedni zestaw z dźwiękiem za 1000 parę złotych, niestety bez torów. No ale mniejsza o to, na początek główny problem do decyzja w skali, będę chciał złożyć makietę powiedz maksymalnie 2m na 90cm co byście mi doradzili?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości