Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Wersja 3 polowa to porażka faktycznie, ja mam 5 polową i zachowuje się o wiele lepiej. Można go też przerobić na bezszczotkowca:
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Misiek »

Szkoda zachodu, napęd w tym BR89 to porażka
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Mój kolejny projekt - parowozik Las49 :) Dawcą będzie Br89 Marklina który ma zbliżony rozstaw osi. Oczywiście lepiej by to wyszło z blaszek ale na początek będzie wydruk 3D.
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 11:28 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: jafrap »

Pomimo słabego światła i wpadek jakich można oczekiwać po pierwszym prototypie, wygląda fajnie. Pierwsza taka ładna budka wąskiego Rumunka jaką widziałem w TTe :) Jeśli pierwsza jest taka, to następna będzie tylko lepsza. Rewelacja :) Jak tak dalej pójdzie to chyba niedługo pojedzie...
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 18:49 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Przepraszam za jakość fotek ;) Buda świeżo po pryśnięciu podkładem bez żadnej obróbki:

Obrazek Obrazek

Jak widać, na kabinie maszynisty oraz bocznych tylnych ścianach powstały dziwne artefakty. Na dodatek jakimś cudem kratka wentylatora jest obrócona... Kolejną wadą tego prototypu jest niemieszczenie się "dawcy" w środku bez przeróbek. Wszystko to do poprawki w wersji 2.0 :P
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Przyszła buda Lxd2, niestety wydrukowana jest "stojąc na czołownicy" przez co wyszło średnio ;) Do tego dopiero zauważyłem parę baboli konstrukcyjno - rysunkowych... Za jakiś czas wrzucę fotki.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 17:48 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: jafrap »

Będę się starał ukończyć ten projekt mojej wymyslonej stacji.
Teraz jako zdrajca ;-) skupiam się na H0 pracując nad modelem prawdziwej infrastruktury, jednak to nie wyklucza dokończenie tej stacji. Teraz to i szkoda byłoby jej nie ukończyć ;)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2012, 11:07 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Pięknie się zapowiada. Jednak będę miał się z czym w przyszłości połączyć :mrgreen:
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Samowarek »

Wszystko widać grunt że coś już jest a pomalutku to 4 i 5 też dołączy. :mrgreen: Powodzenia
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: jafrap »

Aby nie robić z gęby cholewy wrzucam to co mam. Stacja jak widać nie jest skończona i jest jeszcze przy niej trochę roboty. Poniżej plan sytuacyjny i fotka kiepskiej jakości w kiepskim świetle z kiepskiej komórki... niestety nie mam na razie aparatu.

STACJA ma nazwę 'WYMYSŁÓW':
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 paź 2012, 10:24 przez jafrap, łącznie zmieniany 2 razy.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: jafrap »

Tak też zrobię. Po niedzieli wrzucę planik i to co mam zrobione.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Przecież są różne imageshacki, fotosiki, photobuckety itp. Ich obsługa nie jest skomplikowana...
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: jafrap »

Kaczor pisze:Może kiedyś ktoś się pokusi zbudować stację styczną ;)
heh.... ja już się pokusiłem i takową mam zrobioną w 2/3. Brakuje 2 skrzynek. Może w przyszłym tygodniu wrzucę kilka fotek. Doszedłem do momentu, że tor TTe pojawił już się na skrzynkach. Teraz mogę wrzucić schemat tego co mam (+ te fotki stacji) ale generalnie nic nie mogę tu wrzucić bo mi system forumowy wypisuje wciąż komunikat:
"przekroczyłeś limit uploadu 256kB... " co by nie było - nawet mały plik. Na innych forach nie mam takiego gniota.

Co do stacji w TT... Nie wiem kiedy ją skończę, bo generalnie zajmuję się teraz budową przystanku w skali H0 na którą wskakuję (z TT wychodzę). Stację chyba jednak skończę przynajmniej w zakresie wyglądu (tory, zieleń, budynki ale np. bez latarni itp dodatków) no i chyba będę chciał opchnąć.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 08:54 przez jafrap, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Nawet w H0 dostępny tabor jest niemiecki i można sobie odtwarzać najwyżej koleje saksońskie albo epoki I i II w Polsce. Tabor PKP nawet u braci większych to też tylko wytwór małych manufaktur. Na dodatek wąskotorówki są jeszcze wewnętrznie podzielone na rozstawy (600, 750, 785, 1000, polowe, kopalniane itd...)

Tak czy inaczej z mojej "manufaktury" wyjdzie kiedyś parę modelików które będą może krążyć po jakimś kawałku wąskiego szlaku. Może kiedyś ktoś się pokusi zbudować stację styczną ;)
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: jafrap »

maciej_kolej pisze:To jest wszystko piękne ale "poród TTm i TTe jest w niesamowitych bólach" ...
...i raczej nigdy się nie skończy. Nie oszukujmy się, wąskotorówka w TT nie znajdzie wielu nabywców poza totalnymi fanami skali 1:120. Wąskie tory są domeną H0, co widać po dostępności torów, taboru jak i cenach. Jak dotąd żaden wielkoseryjny producent nie podjął się produkcji TTe/TTm - właśnie dlatego. Ale rzeczywiście pojawiły się małe firemki próbujące swoich sił (np. TT-Filigran, Kittler). Z tych też powodów te modele zawsze będą sTTrasznie drogie czego przykładem jest chociażby planowany do produkcji przez kolejną manufakturę (MVT) parowóz: http://www.modellbahnshop-sebnitz.eu/mo ... en2012.pdf (strona 4).
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 09:35 przez jafrap, łącznie zmieniany 6 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości