Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: tete »

Z uwagi na niezbyt duży asortyment TTe i fakt, że mówi sie o tym w tym temacie, może kogoś zainteresuje jeszcze to (jakiś niemiecki wykonawca TTe):
Dampflok. 99 4633

Obrazek

Modele wagonów (RuKB)

Rozjazdy wykonane ręcznie

Obrazek

Narzędzia

Wykonywanie
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, 11:08 przez tete, łącznie zmieniany 4 razy.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: tete »

...jeśli chodzi o naszych południowych sąsiadów, to tam TT-tka trzyma sie mocno. TTe też. Oto

PRZYKŁAD1
PRZYKŁAD 2 (kliknąć na tekst: "cely clanek..." aby zobaczyć całość)

W drogim linku wyczytałem, że podkłady wykonano z balsy, a szyny to wyroby PECO code 60. Tabor częściowo pochodzi z przeróbek Z-ki. Bardzo ładny segmencik jako model okolicy, w której zakochał się autor :)
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: tete »

Przeglądajac neta natrafiłem na makietke (graniczną :-) )niemieckiego miłośnika TT-tki. Makieta jest TT/TTe - na stronie są fotki makiety, gleisplan i różne inne informacje. Uwage zwraca ciekawe wykonanie - w tym także część TTe z zastosowanymi wyrobami firmy KITTLER. Polecam POOGLĄDAĆ :D
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: tete »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Ja mam cichą nadzieję, że w końcu TTe-tka pojawi się w sprzedaży w Polsce w większym asortymencie.... no ale to zależy od Was... nas, modelarzy - gdy zechcą ją kupować. Będzie klient, to i towar się znajdzie. ;) Ja chylę czoła przed hugwą za sprzedaż u nas taboru w TTe. Pewnie niedługo coś u niego kupię.... jak jeszcze będzie sprzedawał :mrgreen:
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: miki »

A wąskie tory, wajchy, itp robią jacyś Czesi i to niejedni. Można u nich poszukać albo spytać Tomasa Reila http://forumtt.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=102
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 861
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: brovarek »

Kittlera raczej w polsce nie kupisz, ale tak naprawdę z tej przyczyny, że na niektóre zamówione pozycje czeka się w tej firmie ponad rok. Musisz być cierpliwy.
Pozdrawiam, M
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: ArturSchŁ »

tete pisze:... zamierzam "trzasnąć" makietkę TT/TTe w sTTandardzie.
Zapowiada się ciekawie. Z niecierpliwością oczekujemy fotorelacji z postępu prac.
:P
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: tete »

ArturSch pisze:Witamy tete na ForumTT !!
A, witam :D Nie wiem czy jestem pierwszy, ale zamierzam "trzasnąć" makietkę TT/TTe w sTTandardzie.
Jeśli nie dostane torów TTe będę musiał sam je wyprodukować - tylko nie wiem jak z wajchami. Najwyżej część TTe będzie martwa - załóżmy (nieczynna wąskotorówka zarastająca chwastami ;-) ). Taki mam chytry plan.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 08:56 przez tete, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: ArturSchŁ »

Witamy tete na ForumTT !!
:mrgreen:
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: tete »

Czy wie ktoś Gdzie można kupić w Polsce produkty firmy Kittler
(może przez jakiś sklep internetowy - czy któryś zajmuje sie "ściąganiem" towaru do KITTLER'a ?? Chcę kupić tory i wajchy TTe po prostu...
MarcinTT
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2007, 17:27
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: MarcinTT »

Dzięki wielkie i zabieram się za poszukiwania.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: oelka »

MarcinTT pisze:Witam
Ja na swojej makiecie( narazie w planach :roll: ) chcę mięć chociaż kawałek toru w TTe. Gdzieś zboku ala LewinL no i oczywiście jakieś wagoniki. Narazie siedzę i robie testowe tory zobaczymy co z tego wyjdzie. I tu moja wielka prośba jeżeli ktokolwiek posiada plany z wymiarami węglarki lub wagonu krytego wąskotorowego będe wdzięczny za maila, Jedyne co mam to masa zdjęć a to mało. Może jakiś tytuł książki gdzie coś znajdę. Dzięki !
Poszukaj starych numerow Stalowych Szlakow. Byly tam publikowane materialy Michala Zajferta, Zbigniewa Tucholskiego, rysunki taboru waskotorowego Macieja Kucharskiego. Sa tez ksiazki Bogdana Pokropinskiego oraz jego publikacje w SK, KMiD lecz jak to zwykle u tego autora moga zawierac pewne niescislosci. Sporo danych o taborze jest tez w monografii Kolei Waskotorowych na Gornym Slasku Krzysztofa Soidy.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
MarcinTT
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2007, 17:27
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: MarcinTT »

Witam
Ja na swojej makiecie( narazie w planach :roll: ) chcę mięć chociaż kawałek toru w TTe. Gdzieś zboku ala LewinL no i oczywiście jakieś wagoniki. Narazie siedzę i robie testowe tory zobaczymy co z tego wyjdzie. I tu moja wielka prośba jeżeli ktokolwiek posiada plany z wymiarami węglarki lub wagonu krytego wąskotorowego będe wdzięczny za maila, Jedyne co mam to masa zdjęć a to mało. Może jakiś tytuł książki gdzie coś znajdę. Dzięki !
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

No nieźle... Czekamy na dalsze fotki z prac nad tym taborem. Powodzenia :)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2006, 11:55 przez kolmod, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: J.R. »

Dla mnie prawdziwa wąskotorówka to TTe :D
Co do wózków to pewnie wytrawię ramę a na to najdą osłonki pewnie odlane z żywicy. Kółka to planuję wziąść od Nki i na skrócone osie nadziać ale zobaczymy. Rozważam jeszcze wycięcie ich laserem a potem na tokarkę - ale na razie ten tabor czeka na swoją kolej bo są inne projekty w toku (jakieś tam SM03, ryflak do TT :P ). Jeszcze co do napędu Lxd2 to myślałem żeby wziąśc podwozie jakiejś pikowskiej 4osiowej Nki bo mają mniejszy rozstaw kół niż 9mm (chyba żeby się lepiej wpisywały w łuki) ale to zobaczymy. Co do MBxd2 to tutaj trzeba pomyślec nad mikrosilniczkiem żeby wnętrze zrobić - MBxd2 to szykuję dla siebie. Lxd2 to pomyślimy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości