Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

Kaczor pisze:Rozstaw skrajnych osi pasuje idealnie. Odległość między kołami w wózkach jest nieco za mała ale jak się nie ma co się lubi... Obrazek
Świetna wiadomość. Tylko weź człowieku kup w PL BR120 w skali Z... na allegro prawdziwa rzadkość. Tylko ebay.de zostaje.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, 08:41 przez kolmod, łącznie zmieniany 1 raz.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Samowarek »

Ładnie to wygląda.A jakby? przedłużyć środkowe osłony kół to zakryłoby i wyrównało proporcje wózków.W sumie niezbyt wiele pracy ale wydaje mi się że poprawi się wygląd buda-wózki i zniknie w środku przerwa.Może doklej do tego modelu budy kawałki tekturki i zobacz jaki będzie efekt.Nie sugeruj się niczym,to tylko moja propozycja.Czekam i ja jak będzie wyglądała w całej okazałości.Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Rozstaw skrajnych osi pasuje idealnie. Odległość między kołami w wózkach jest nieco za mała ale jak się nie ma co się lubi... ;)
Obrazek
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

Kaczor pisze:Blaszki wciąż w drodze a tymczasem dotarł "dawca" czyli BR 120 kupiony okazyjnie na ebay
Też muszę sobie takowy sprawić :)
A napisz, jak wózki rozstawem wpisują się w boczne wycięcia budy Lxd2 TTe? Na zapodanej fotce wygląda jak gdyby zewnętrzne kółka zachodzić miały na obudowę Lxd2, ale to może wina ujęcia.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2011, 11:57 przez kolmod, łącznie zmieniany 1 raz.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

Samowarek pisze:Mam pytanie? Czy to będzie TTm (1000mm) czy TTe (750mm). Pozdrawiam Ciechanów jako były mieszkaniec (było to bardzo dawno). :/
W uzupełnieniu odpowiedzi kolegi napiszę, że pewności co do TTe dodaje zakupiony przez kolegę model BR120 w skali Z (1:220). Rozstaw szyn Z-ki (6,5mm) odpowiada szynom w TTe ;) a więc... TTe.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2011, 11:56 przez kolmod, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Cóż to na razie tylko plany ale chciałem wzorem "braci większych" ( http://as.rumia.edu.pl/pmkw/ ) zamiast wymyślać, odtwarzać prawdziwe fragmenty rozebranych już kolejek. Z Nasielską jest łatwiej bo jest dostępna literatura z planami stacji itp.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Samowarek »

Czy infrastruktura tych terenów też ma być brana pod uwagę? Więc co mi zostało do powiedzenia, trzymać kciuki i życzyć wytrwałości, wytrwałości i jeszcze raz wytrwałości. To nie to samo kupimy gotowca i po krzyku. Tu praktycznie musimy wszystko dłubać i kombinować od początku. Ale taka jest rola modelarstwa, pomału, a do celu, a później radocha bo zrobiłem. Będę kibicował. Powodzenia jeszcze raz. :roll:
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 18:00 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

TTe, zamierzam robić wąskie klimaty Mławskiej lub Nasielskiej kolejki a tam było 750mm.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Samowarek »

Mam pytanie? Czy to będzie TTm (1000mm) czy TTe (750mm). Pozdrawiam Ciechanów jako były mieszkaniec (było to bardzo dawno). :/
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 17:58 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Może kiedyś doczekamy się takich "spotkań" jak modularze H0e ;)
Obrazek
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Samowarek »

Zaczyna mi się to bardzo podobać.Jak się nie mylę to chyba będzie pierwsza profesjonalna TTe która porusza się o własnych siłach czyli z napędem (ten model)Powodzonka :shock: :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Blaszki wciąż w drodze a tymczasem dotarł "dawca" czyli BR 120 kupiony okazyjnie na ebay (uszkodzona buda która do niczego mi nie będzie potrzebna ;) )

Obrazek Obrazek

Ersatz budy w postaci kartonowego szablonu pasuje bardzo dobrze. Przeróbki będą niewielkie. Zostaje jeszcze stosunkowo sporo miejsca w środku.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 11:40 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

Kaczor pisze:Cóż, moje blaszki i "dawca" dotrą pewnie za parę tygodni. Jak uda mi się zlutować to do kupy do zdam relację ;)
To byłoby super. Jak by kolega potwierdził że pasi jak trzeba to może i bym ja się skusił. Zawsze to potwierdzenie jakieś, a nie zakup w ciemno.
Kiedyś hugwa pisał, że jeszcze nie widział złożonej budy. Może teraz coś się ruszy :mrgreen: Jakies światełko już kolega zapodał powyżej (fotki z niemieckiej makiety). Trzeba rozruszać temat TTe :D
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 21:55 przez kolmod, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: Kaczor »

Cóż, moje blaszki i "dawca" dotrą pewnie za parę tygodni. Jak uda mi się zlutować to do kupy do zdam relację ;)
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

Kaczor pisze:Wg. wspomnianego forum idealnym dawcą jest BR 120 Marklina, wózki prawie idealnie pasują rozstawem i można nałożyć blaszkową budę niemal bez modyfikacji ...
Fajnie by było gdyby ktoś zapodał na forum jak to wszystko w rzeczywistości pasuje tak naprawdę na złożona z blaszek Lxd2 :) Szukałem swego czasu informacji co do dawcy i różnie pisali. Obok BR120 chyba też przewijał się temat taurusa chyba.
:arrow: Tu o tym było http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=4196& ... 2&start=15
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 21:52 przez kolmod, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości