Co z TT ???

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
kuba105000
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: kuba105000 »

A TT jest super, super i jeszcze raz to powiem. Kropka i koniec takie jest moje zdanie.
Też tak sądzę. ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 19:02 przez kuba105000, łącznie zmieniany 1 raz.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: Samowarek »

Wszystko ma swoją cenę. Ale rozsądek w kupowaniu jest też ważny. Nikt nie kupi loka czy też wagonów z 5-epoki i wstawi do 2. Po co kupować wszystko, wystarczy parę ale dobrych i z klasą. A do małej zabawy to i BT-betka wystarczy. A TT jest super, super i jeszcze raz to powiem. Kropka i koniec takie jest moje zdanie.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 18:41 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba105000
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: kuba105000 »

Ok, no może Piko nie jest większością, ale tak mi się wydawało widząc rzeczy w sklepie. Poza tym patrząc na lokomotywy rzadko patrzę na te najdroższe (które bardzo rzadko są od Piko), a raczej na te za około 300 zł. I to w sumie w pełni wyjaśnia mój błąd. I mimo mojej niechęci do Piko, to muszę przyznać, że niektóre lokomotywy robią dobre.
akinomrz
Posty: 289
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: akinomrz »

kuba105000 pisze: ...
Wierz mi, że znam bardzo dużą część oferty makieciarza, czasem wejdę na modelmanię, a do sklepów "na rogu" (chociaż to moje na rogu jest na drugim końcu miasta) jeżdżę jednak dość rzadko .....
I mając taką wiedzę piszesz, że lokomotywy niestety w większości to Piko :shock:

Koledzy robią wszystko, by cię oświecić - a Ty dalej swoje :roll:

Snujesz poglądy dość oryginalne i dziwisz się jak ludzie proszą o konkretne argumenty na ich poparcie :|
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 18:38 przez akinomrz, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba105000
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: kuba105000 »

Nie, nie oczekiwałem tego. Ja tylko napisałem, jak jest według mnie i co mi się wydaje.
I ja nikogo nie przekonywałem do swojego stanowiska. I nie widzę miejsca, w którym miałem strzelić tego Twojego focha. Po prostu było tak, że napisałem jedną rzecz, kilka osób się jej doczepiło, napisałem drugą rzecz, też się doczepili. Nie chodzi mi o to, że nie można komuś pokazać jego błędów, ale w troszkę inny sposób, np. nie używając ironii. Ja już wiem, że tego posta też zaczniecie cytować nie czytając go nawet do końca i pisać jakieś różne rzeczy. I chętnie bym dalej na ten temat podyskutował, dowiedział się więcej, ale niestety nie dysponuję taką ilością czasu., więc nie jest to foch.
ŁukaszTT pisze: Więc poczytaj trochę na forach, poprzeglądaj oferty sklepów internetowych, bo odnoszę wrażenie, że twoje dotychczasowe wrażenia opierasz na wizycie w sklepie na rogu... ;)
Wierz mi, że znam bardzo dużą część oferty makieciarza, czasem wejdę na modelmanię, a do sklepów "na rogu" (chociaż to moje na rogu jest na drugim końcu miasta) jeżdżę jednak dość rzadko. Oprócz tego allegro i kolekcje znajomych, a więc modele widziane na żywo.

Nie żebym Wam tu coś narzucał, ale na innych forach (o przeróżnych tematach) atmosfera jest dużo luźniejsza. Można pogadać normalnie, a tu każde moje słowo zostaje wzięte pod lupę i zdementowane. Nie wiem, czy ma na to wpływ moja mniejsza ilość postów, czy coś innego.
Aha, i tym razem zanim coś napiszecie przeczytajcie cały post i najlepiej również poprzednie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 18:37 przez kuba105000, łącznie zmieniany 2 razy.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: tete »

kuba105000 pisze:No widzę, że przynajmniej dwóm osobom humory dopisują. ;)
Odnoszę wrażenie, że w dyskusji którą zainicjowałeś oczekiwałeś pełnego poparcia dla potwierdzenia własnych tez... niestety, okazało się, że niekoniecznie wszyscy muszą się z tobą zgadzać. Nie ma co z tego powodu strzelać focha... a tak to niestety wygląda.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 13:04 przez tete, łącznie zmieniany 2 razy.
kuba105000
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: kuba105000 »

No widzę, że przynajmniej dwóm osobom humory dopisują. ;)
ZBROJNIK56
Posty: 25
Rejestracja: 19 wrz 2009, 22:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: ZBROJNIK56 »

Nie wypowiadasz się źle. Co do wyboru: 1:87 - 1:120 - 1:160, kwestia pozostaje dowolna. Obecnie wyzbyłem się taboru poprzez forum-byłem zwolennikiem TT-1:120. Lecz przyznam, że w poprzednim okresie interesowała mnie też skala N-1:160. Niestety z uwagi na koszty "N" były wyższe niż TT, to dałem sobie spokój z "N". Dodam na koniec > mój brat pasjonuje się dwoma skalami:TT oraz H0.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 13:04 przez ZBROJNIK56, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: chudy »

kuba105000 pisze:Nie, nie mam już na Was siły, każdego słowa się doczepicie. Więcej się na ten temat nie wypowiadam, bo wszystko co napiszę jest dla Was źle.
Nie pękaj, skopali Ci tyłek argumentami, ale to nie powód do obrażania się, zamiast polemizować bierz wyrzynarkę, wkręty, pilnik i WIKOL (mniam :mrgreen: ) i zaskocz nas jakimś "nieśmiertelnym" modułem, do pracy. START
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 13:02 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: whosho »

... Tymczasem gajowy Marucha... strugał swój kolejny moduł na zlot w Radomiu...
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: brovarek »

Nie, nie mam już na Was siły, każdego słowa się doczepicie. Więcej się na ten temat nie wypowiadam, bo wszystko co napiszę jest dla Was źle.
Broń mężnie swojego zdania, to że się teraz obrazisz na nas, bandę nieznających tematu idiotów jest smutne. Spodziewałem się czegoś więcej, jakiejś oryginalności lub co najmniej walki do upadłego. Niestety nic nie pozostało, tylko pustka i smutek nad upadającą TT-ką :)
Pozdrówka dla Wszystkich, M
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 13:01 przez brovarek, łącznie zmieniany 2 razy.
kuba105000
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: kuba105000 »

Nie, nie mam już na Was siły, każdego słowa się doczepicie. Więcej się na ten temat nie wypowiadam, bo wszystko co napiszę jest dla Was źle.
Awatar użytkownika
Ciamosław
Posty: 493
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: Ciamosław »

kuba105000 pisze:...jak patrzę na większość modeli H0, to większość nie jest tak ładnie wykonana jak TTetka...
Poprzeglądaj sobie chociażby te kilka stron zdjęć parowozów Roco w haziobro: http://www.roco.cc/nc/produkteshop/uebe ... /pr/0.html
I zastanów się czy faktycznie TT w większości jest lepiej wykonane od H0. Na ceny też zwróć uwagę.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 13:01 przez Ciamosław, łącznie zmieniany 1 raz.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: Gloow »

chyba bierzecie to wszystko troszkę zbyt na poważnie.
Dlatego, że próbujesz wyważyć otwarte drzwi i naciągasz fakty.
Temat cen TT na forum był poruszany już wiele razy. Dostępność asortymentu TT też była na wokandzie już wielokrotnie. Owszem Tillig ma chyba największą ofertę ale tak jak już było wspomniane do gry wchodzi też kilka innych firm, jak Kuehen, Roco, Schrimer, PSK czy PMT, a kupienie ich modeli nie graniczy z cudem, tylko jest kwestią złożenia zwykłego zamówienia w sklepie i poczekania na przesyłkę.
Żeby nie być gołosłownym przykład składu V/VI epokowego z asortymentu różnych firm;
- Gagarin Rail Polska (Roco)
- Węglarka CTL (Tillig) – ilośc dowolna
- Węglarka PCC Szczakowa (pmt) – ilość dowolna
Trzy firmy, trzy modele – jeden skład. Przykłady można mnożyć.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 13:00 przez Gloow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2384
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co z TT ???

Post autor: womo »

kuba105000 pisze:Ludzie, chyba bierzecie to wszystko troszkę zbyt na poważnie. Każdy ma prawo popełnić jakiś błąd, ale w takiej sytuacji wypadałoby troszkę delikatniej o tym poinformować .
:mrgreen: myślę, że byli bardzo delikatni :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 12:59 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości