Wykończenia modułu - zieleń, tłuczeń

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wykończenia modułu - zieleń, tłuczeń

Post autor: T_Domagalski »

Obecnie Sttandard zaleca jedynie "wiosenno-letni" wystrój modułu. Wystarczy więc unikać skrajnie dziwnej kolorystyki trawy, a będzie OK. To samo dotyczy tłucznia. W rzeczywistości dokonuje się odcinkowych napraw nawierzchni, więc zmiany w kolorystyce tłucznia zdarzają się. Istotne jest, aby potem spatynować tłuczeń na rdzawo-brązowy kolor, wtedy będzie OK.
Jak napisał Kaczor, bardzo istotne jest pomalowanie boczków modułu, bo to one świadczą o "elegancji" i "jednolitości" całości makiety.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Wykończenia modułu - zieleń, tłuczeń

Post autor: Kaczor »

W obowiązującej wersji sTTandardu (http://www.sttandard.org.pl/download/) już nie ma takich wymagań. "STTandardowa" mata wyglądała dużo gorzej niż wysiana trawka nawet jeśli ta różni się odcieniem z sąsiadem. Na makiecie takie ostre przejścia czasem wyglądają naturalniej, jak granice działek czy pól w rzeczywistości. Podobnie z tłuczniem, liczy się realizm w odtwarzaniu rzeczywistości itp. Dużo bardziej niż inny kolor trawki czy tłucznia rzuca się w oczy brak pomalowanego na czarno boku modułu.
Marsal
Posty: 145
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:05
Lokalizacja: Gdynia / Rumia
Kontakt:

Wykończenia modułu - zieleń, tłuczeń

Post autor: Marsal »

Witam,
przeglądam forumTT i strony sTTanadrdu, poszukuje informacji na temat posypek do wykańczania modułów. Czytałem kiedyś, że jest zasada, aby na odcinku ok 10 cm od czoła modułu siać trawę o ustalonym rodzaju. Dzięki temu łącząc moduły różnych właścicieli, uzyskujemy płynne przejście między nimi. Jaką znormalizowaną trawę elektrostatyczną (producent, numer) siać na czołach modułu, wydaje mi się że jest to Heki 3367, przynajmniej tak słyszałem na jednym ze spotkań. Prośba o potwierdzenie, lub inny przykład co stosujecie.
To samo dotyczy tłucznia, szutru na modułach szlakowych. Tutaj również nie znalazłem informacji jaki zastosować.
Pozdrawiam
Marcin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości