Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ

Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Czas głosowania minął 01 sty 2017, 00:52

TAK
17
71%
NIE
7
29%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Post autor: Slawek77 »

Więc tak, informacji wysyłanych do klienta jest wiele, np. zapłacone czyli jak klient dokonał płatność, kolejna to że w trakcie realizacji, kolejna to że paczka gotowa do wysłania, kolejna to że paczka wysłana.
Jest jeszcze wiele komunikatów które można wysłać klientowi.
Tylko że każdy sms jest płatny, ale to są moje koszty więc bez obaw ;) nikt nie będzie obciążony tymi kosztami.
W przypadku włączenia funkcji SMS ograniczałby wiadomość do jednego, z informacją że paczka została nadana + nr nadania paczki.
Zero reklam w postaci SMS i takich tam zaśmiecających telefon.

Kolejna sprawa jest taka, że prawdopodobnie nie da się wybierać jakie powiadomienia klient ma otrzymywać, czy sms czy e-mali.
Można jedynie włączyć powiadomienia lub wyłączyć całkowicie.
Po zaznaczeniu opcji poinformuj klienta otrzymuje sms oraz informację na e-mail.

Więc krótko i na temat, każdy by otrzymał jednego tylko smsa z informacja że paczka została nadana + nr nadania.
Zero wiadomości reklamowych.

Moim zdaniem jest to przydatna informacja dla klienta, a jeden sms nie powinien być uciążliwy dla was.

Nie wiem jeszcze dokładnie jak to działa, jedynie co wiem muszę założyć konta na SMSAPI, lecz jak okaże się że tam będę musiał wprowadzać dane klientów to odpada !! bo na bank jak wiemy mogą zacząć się reklamy dziwne w postaci sms dla klienta.

Dodam jeszcze że klient może zrezygnować z powiadomienia sms, lecz wtedy prawdopodobnie tez nie będzie otrzymywał wiadomości na adres e-mail
Jest to do przetestowania, tylko z braku czasu na razie tym się nie bawiłem.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Post autor: womo »

Ja zawsze zamawiam do kogoś. I nie dość, że ganiam ludzi po pocztach to jeszcze ich będę kątował smsami :lol:
Wolę maila .
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Post autor: daraśekp »

Sławek.
Może będziesz w stanie wprowadzić możliwość wybrania rodzaju powiadomienia (sms, czy mail) o statusie wysyłki w trakcie składania zamówienia...np zaraz po wybraniu rodzaju płatności, czy wyborze wysyłki... :roll:
...a jak ktoś nie chce by go nie denerwowało, to nie odhaczy krzyżyka, czy ptaszka ;)
PiasTT
Posty: 391
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Post autor: PiasTT »

Trochę trudno mi odpowiedzieć na tak postawione pytania. Generalnie wolę informacje mailowe, a nie SMS. Maila odbiorę kiedy mam na to czas, SMS-a raczej wtedy kiedy nadejdzie, a nie zawsze mi to pasuje.
Jak często te informacje i o czym?
Mnie wystarcza info, że sprzedawca nadał paczkę i najlepiej z numerem przesyłki (najlepiej jak do odbioru w paczkomacie - mam 3 po drodze). Resztę sprawdzę sam, kiedy mam na to czas. Kiedyś, któraś z firm kurierskich (nie będzie lokowania produktu :P ) wysyłała mi SMS-y gdy dostali paczkę od nadawcy, później jak trafiła do sortowni, później jak jeszcze coś tam zrobili. Zabić można.
I co mam odpowiedzieć w Twojej ankiecie?
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Post autor: Slawek77 »

Dla przypomnienia ankieta nadal trwa ;)
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Powiadomienie SMS o statusie twojego zamówienia

Post autor: Slawek77 »

Pewnie nie jeden z was też doświadczył braku informacji ze strony sprzedawcy o statusie swojego zamówienia.
Wiadomości często trafiają w skrzynkę spam, i nie trafiają do odbiorcy.
Chciałbym umożliwić swoim Klientom aby byli informowanie o statusie przesyłki z automatu w postaci SMS.
I tu chciałbym zasięgnąć opinie osób które często robią zakupy w sieci, czy taki sposób informacji na temat swojej przesyłki jest wygodny czy raczej uciążliwy.

Dla tego pozwoliłem sobie założyć ankietę.

TAK: Tak jestem jak najbardziej za taką forma powiadomienia mnie o statusie przesyłki.
NIE: takie powiadomienie jest zbędę i uciążliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości