Płoty i nie tylko

A&S PROJEKT / modelekartonowe.eu

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
uszaty00666
Posty: 75
Rejestracja: 01 paź 2011, 19:20
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: uszaty00666 »

:) Pomostu nie brakowało tylko rąk do jego zamontowania, ja go sobie tekturką podniosłem do góry a pod spodem puściłem dodatkowo linę. Tak oczywiście masz rację stojący ludzik tam się nie zmieści, ale przecież to nie taras widokowy tylko pomost pomocniczy dla konserwatorów.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Brakowało pomostu ? na zdjęciu widać że masz go.
Co to za kartonik w środku prowadnicy ? pomost czyli barierki powinny być przyklejone centralnie do kratownicy, w innym przypadku nie zmieści się ludzik ! chyba że się mylę ?

Pomarańczowa strzałka to pomost a czerwona na co to dałeś ?Dzięki za udostępnienie zdjęć, wystarcza w tej rozdzielczości, i tak mam limity na sklepie :x
uszaty00666
Posty: 75
Rejestracja: 01 paź 2011, 19:20
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: uszaty00666 »

Problemów jako takich większych nie miałem, nie będę ukrywał, że osobiście używam do klejenia dwóch rodzajów kleju: wikol i kropelka (należy tylko pamiętać, kropelka łapie od razu)
Przy kratownicy (klejonej wikolem) było wszystko ok, natomiast problem pojawił się przy sklejaniu pomostu umieszczonego w kratownicy brak dodatkowych czterech rąk, ale Pan Słodowy przyszedł z pomocą :lol:
suwnica 003.jpg
dwa kawałki tektury i po temacie

Zmieniłem jeszcze przyklejenie mechanizmu na trawersie
suwnica 004.JPG
bo nie pasowało mi ułożenie lin do mojej koncepcji.
Ogólnie bardzo fajny projekt, dużo detali, instrukcja bardzo czytelna (lepsza niż z IKEA) jeszcze raz polecam.

Co do zdjęcia nie ma problemu (jak trzeb mam w większej rozdzielczości)
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

uszaty00666 pisze:suwnica 001.jpg tak wygląda gotowa suwnica kontenerowa produkcji Sławka, zajefajny projekt polecam :lol:
Akurat ta suwnica nie należy do łatwych w sklejanie, zanim opanowałem w jaki najlepszy wygodny sposób ją skleić zniszczyłem 3 szt.
Proszę opisz czy miałeś jakieś problemy z sklejeniem górnej kratownicy ? właśnie z nią trzeba uważać.
Przy sklejaniu takich konstrukcji trzeba stosować jak najmniej kleju by nie powyginały się segmenty.
Dobra robota !!!!! miło popatrzeć na posklejany gotowy produkt przez kupującego.
Poprawiłeś mi dziś humor tym zdjęciem :)


@uszaty00666
Mam pytanie czy mógłbym twoje zdjęcie umieścić na stronie sklepu ? z informacją czyja to praca ?
Jeśli odmówisz nie pogniewam się !!
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: piotrek092 »

Racja część twojej produkcji to typowo polskie konstrukcje,i może być problem ze sprzedażą na ich rynku ,ale budynki z cegły podpasują im ,jak więcej takich poniemieckich chałupek będziesz miał w ofercie - sukces na rynku de gwarantowany :lol: A ceny za ichnie kartony kosmiczne !! ,przymierzałem się do zakupu nastawni i wiat peronowych jak podliczyłem - odpuściłem sobie zakup :oops:

Added in 2 minutes 23 seconds:
I jeszcze jedno strasznie zwracają uwagę na jakość ,co jest atutem twoich wyrobów :)
uszaty00666
Posty: 75
Rejestracja: 01 paź 2011, 19:20
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: uszaty00666 »

suwnica 001.jpg
tak wygląda gotowa suwnica kontenerowa produkcji Sławka, zajefajny projekt polecam :lol:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Przeliczając ceny w euro to są śmieszne pieniądze za te modele jak dla Niemców, łatwo to porównać wystarczy jak bym dał ceny 12 zł za suwnice 33 zł za budynek z cegły , chlewiki po 5 zł itd...
Lecz może być tak że zbyt będzie mały, a to dlatego że to są Polskie maszyny czy budowle.
Niebawem jadę na giełdę do nich, więc zobaczę jaka jest ich reakcja na dany model.
Sprzedaż przez sklep na Niemcy jest wstrzymana do póki nie załatwię konta między narodowego.
Koszt wysyłki do Niemiec to 15 euro więc tu może być niechęć do zrobienia zakupów.
Co do jakości produktów, nie nadaremno ślęczę po xx godzin na danym projekcie, dlatego efekt końcowy jest taki a nie inny.
Nie jeden projekt dałoby się narysować w 2/3 godziny lecz nie tędy drga, każdy element musi być dopracowany w 99,9% inaczej klapa totalna przy sklejaniu.
Największy problem sprawia sama tekturka, bo jedna ma 1mm a niektóre mają 1,02 mm lub 0,98 czy 0.96.
Przy sklejaniu te 0,2mm jest odczuwalne, dlatego też musi być opracowany sposób sklejania, który element jak sklejać.
Dlatego przypominam !!! sklejać zgodnie z instrukcją JPG a gwarantuję że model po sklejeniu będzie perfekcyjny, takie jak moje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Borczy »

Piotrze, ja tylko złożyłem i pomalowałem chlewiki reszta to robota naszego "Magika" :) ,ale dziękuję bardzo za słowa uznania ;)

p.s przyłączam się do kibicowania i też mam nadzieję ,że sąsiedzi docenią prace Sławka ;)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: piotrek092 »

Wreście widzałem twoje prace na żywo i jestem pozytywnie zaskoczony jakością chałupek/na giełdzie w warszawce profesjonalnie wykonane przez kol Borczego/Wysoki poziom twoich prac gwarantuje sukces na rynkach UE :D .Życze powodzenia PW

Added in 5 minutes 46 seconds:
Zdecydowanie lepsze niz kartony produkcji niemców i czechów ,no i tańsze !!
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Raczej to to jest zły pomysł, bo wtedy dany model kosztowałby jeszcze raz tyle, dlatego wolę zrobić barierki z kartonu.
Kartonowe barierki nie wyglądają aż tak źle by dopłacać do barierek foto trawionych.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Wojtek_Kraków »

Budka dróżnika super.
A co do mostka ti fajnie by było wejść w kooperację z kimś od trawienia żeby barierki były cyc!
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Borczy pisze:.....podbić? Chyba nauczyć jak to się robi w Polsce :mrgreen:
Pierwsze posty były na temat nie dowierzania że to z kartonu, lecz ich uświadomiłem że to 100% karton.
No i chyba po lubili moje prace bo utworzyli odpowiedni temat, bo nie wiedziałem gdzie się wbić z produktami. i napisałem w czyimś temacie.
Temat o nazwie Basteleien aus gelaserter Pappe von Slawek aus Polen


No i po drodze do domu mam fajny mały most kolejowy, lecz nie tylko ten.
https://www.google.pl/maps/@50.2458778, ... 312!8i6656

Tu jest też fajny most filarowy z łukami, tylko teraz jest tam zarośnięte i nie widać.
Też go zrobię bo jest naprawdę ładny.
https://www.google.pl/maps/@50.2511383, ... 312!8i6656
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Borczy »

.....podbić? Chyba nauczyć jak to się robi w Polsce :mrgreen:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

daraśekp pisze:
Slawek77 pisze: -model łatwy w montażu, nie wymaga większych zdolności manualnych. Polecam nie zdecydowanym ;)
No to poproszę o recenzję na sklepie ;) zakładka recenzja przy produkcie

Panowie zdecydował się podbić zachód moimi produktami.
http://www.tt-board.de/forum/showthread.php?t=51642

Added in 5 minutes 25 seconds:
Fantomas pisze:Kapliczki i krzyże - praktycznie na każdym skrzyżowaniu we wsiach, a często i w lesie można spotkać. @sławek nie musisz jechać 20 km - w praktyce jedziesz aż spotkasz :) ... mierzysz/focisz i lecisz dalej. Co do krzyży to są zwykłe drewniane, ale ciekawsze są te murowane, chociażby tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.1221435, ... 312!8i6656 albo tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.1123203, ... 312!8i6656

Na tej samej drodze gdzie jest kapliczka jest pod drugiej stronie krzyż, więc jadąc z powrotem do domu pomierzę i to.
https://www.google.pl/maps/@50.1878988, ... 312!8i6656

Oraz po drodze mijam przejazd kolejowy z małą budką dróżnika, więc i ją pomierzę ;)
https://www.google.pl/maps/@50.1973912, ... 312!8i6656
Ostatnio zmieniony 09 paź 2016, 19:40 przez Slawek77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Fantomas »

Kapliczki i krzyże - praktycznie na każdym skrzyżowaniu we wsiach, a często i w lesie można spotkać. @sławek nie musisz jechać 20 km - w praktyce jedziesz aż spotkasz :) ... mierzysz/focisz i lecisz dalej. Co do krzyży to są zwykłe drewniane, ale ciekawsze są te murowane, chociażby tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.1221435, ... 312!8i6656 albo tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.1123203, ... 312!8i6656
ODPOWIEDZ

Wróć do „A&S PROJEKT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości