Moja elektrosadzarka za 15PLN

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: solar »

Albo trochę droższa wersja jaką sobie zrobiłem
viewtopic.php?f=65&t=536&p=93648&hilit= ... rka#p93648

Do tej pory mi służy i widzę, że Shoker jest nadal w sprzedaży:
https://sklep.avt.pl/avt738.html
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: womo »

Nie koniecznie. Probowałem u siebie i spaliło kondensator. Chińczycy wszystko wyliczyli co do grosza :mrgreen:
Ogolnie zależy jaki powielacz i kondensator tam siedzi. W jednych sie da w innnych nie. To totolotek jaką łapkę kupiłeś i z jakich podzespołów się składa.

Na modelarstwo.info są patenty na elektrosadzarki tam poszukaj np:
http://forum.modelarstwo.info/threads/s ... 13/page-18

O Jarek był szybszy :D
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: JarUs »

Leszek55 pisze:Witam kolegów. Też zrobilem taką sadzarkę i rzeczywiście sieje dobrze do 4mm. Czy któryś z kolegów próbował może podniesienie napięcia zasilania np. z ładowarki do telefonu (5V). Elektronikiem nie jestem ale rozumiem, że chodzi o wytworzenie pola elektrycznego a zwiększenie napięcia powiększy siłę tego pola (a może się mylę ???)
Przeczytaj to może będzie pomocne.
Leszek55
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: Leszek55 »

Witam kolegów. Też zrobilem taką sadzarkę i rzeczywiście sieje dobrze do 4mm. Czy któryś z kolegów próbował może podniesienie napięcia zasilania np. z ładowarki do telefonu (5V). Elektronikiem nie jestem ale rozumiem, że chodzi o wytworzenie pola elektrycznego a zwiększenie napięcia powiększy siłę tego pola (a może się mylę ???)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: womo »

Może być wina podzespołów z których jest zbudowana łapka. Moja pierwsza działała dobrze, ale przy 6mm było słabo. Natomiast druga tylko innego producenta (inne podzespoły) 6mm stawia bez problemu i stoi trawa jak drut. Może też być wina trawy. Raz mi się trafiła taka 3mm co nie działała.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: JarUs »

.... 8 mm zdecydowanie za wysoka do tego ustrojstwa ... ale jak masz możliwość to co posiałeś odwróć o 180 st. To co złapało klej - to się będzie trzymać (reszta odpadnie, to później dosiejesz), a jak wyschnie - to trawa będzie stała. 8)
Awatar użytkownika
gl0dny
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:42
Lokalizacja: Katowice / Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: gl0dny »

Tak, panowie, tyle teorii - napisałem że zmontowałem wg filmiku, jednak efekt jest po prostu lipny - czy to efekt za długiej trawki? Cy gdzie indziej szukać przyczyny?
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: piotrek092 »

Dokładnie tak działa ten patent jak opisałeś / kol Jarus/,jak mi zepsuła się elektrosadzarka Rubikusa i poszła do naprawy gwarancyjnej , zmajstrowałem coś takiego z chińskiej pacłapki na muchy i o dziwo zadziałała ,wcale nie gorzej niż inne elektrosadzarki ,a i jest całkiem bezpieczna ,leży teraz w zapasie .Elektrosadzarka za jedyne 20 zł :mrgreen:
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: JarUs »

gl0dny pisze:Zrobiłem dzisiaj elektrosadzarkę wg tego filmiku - posmarowałem testową sklejkę wikolem, wbiłem gwoździk, przyczepiłem krokodylka , zasypałem trawką i ... spada normalnie, nie staje na sztorc. Co robię źle? Trawka Polak 8535 8mm
Włóż nowe baterie lub akumulatorki naładuj i .... "Przy sadzeniu trawki wbijamy w posmarowane klejem miejsce (Wikol lub inne kleje na bazie wody, przewodzące prąd elektryczny) szpilkę lub mały gwoździk i podłączamy do niego kabel ujemny czyli czarny zakończony zaciskiem elektrycznym w postaci tzw. krokodylka. Zaś do sitka wsypujemy trawkę elektrostatyczną, wciskamy przycisk w rączce elektrycznej łapki na muchy i lekko potrząsamy elektrosadzarką nad mokrym klejem. Trawka naelektryzowana w sitku wbija się w klej i stoi pionowo."
Moja działa jak na filmie. 8)
Awatar użytkownika
gl0dny
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:42
Lokalizacja: Katowice / Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: gl0dny »

Zrobiłem dzisiaj elektrosadzarkę wg tego filmiku - posmarowałem testową sklejkę wikolem, wbiłem gwoździk, przyczepiłem krokodylka , zasypałem trawką i ... spada normalnie, nie staje na sztorc. Co robię źle? Trawka Polak 8535 8mm
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: JarUs »

Jak zrobić elektrosadzarkę z łapki na owady?
Tu
Niestety, zdjęcia "wyparowały"....
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: agrest12 »

Moc niech będzie z Tobą Wojtku.... :mrgreen:
Druga łapka powędrowała do znajomych w celu wykonywania swego pierwotnego przeznaczenia :P
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: womo »

Już myślałem że zwiększyła się moc jak połączyłeś dwie łapki :mrgreen:
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: agrest12 »

Kupiłem swego czasu gdzieś na angielskim ebayu 2 elektryczne łapki na owady ( koszt 2 funty była promocja, wysyłka free ) w markecie sitko za 3 PLN i mam elektrosadzarkę za 9 PLN. Rozładowuję to tak że przytykam szpilkę do sitka i gotowe :lol:
A to filmik na którym się wzorowałem. Może się komuś przyda.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja elektrosadzarka za 15PLN

Post autor: womo »

Gdzieś był schemat z żarówką czy diodą żeby spokojnie rozładować to ustrojstwo.
Wiecie może gdzie szukać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości