Moja mata z ttrawy elektro...

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
Bujager
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:45
Lokalizacja: Zebrzydowice
Kontakt:

Moja mata z ttrawy elektro...

Post autor: Bujager »

Jak mówią: "potrzeba matką wynalazku"... nie mam elektrosadzarki, a trawa z maty nie daje takich efektów jak sadzona elektrostatycznie. Wypracowałem sobie pewien kompromis :mrgreen:

Trochę to to prymitywna metoda, ale skuteczna (przynajmniej dla mnie).

Potrzebne rzeczy:
-TTraffka 2mm lub 6mm albo i to i to... co kto lubi,
-wikol + woda w proporcji 1:1,
-sztywny kartonik (ja użyłem części okładki z zeszytu od matematyki w twardej oprawie :mrgreen: ),
-woreczek foliowy,
Obrazek

1) Kartonik włożyć do woreczka i folie naciągnąć tak żeby nie było żadnych fałd,
Obrazek

2) Wikol z wodą wylać na woreczek i pędzelkiem rozprowadzić tak żeby warstwa kleju była jak najcieńsza (trzeba po prostu "wyczuć" potrzebną ilość kleju),
Obrazek

3) Trawę krótką sypać na klej (będzie leżeć), jak kilka razy posypiemy to leżąca warstwa trawy utworzy taki swoisty "stelarz" dla reszty,
Obrazek

4) Do tej czynności zainspirowała mnie trawa na module modularza H0 o nicku "ciekma",więc nie jest to jakaś odkrywcza metoda. Kiedy już klej zniknie pod jeszcze leżącą trawą trzeba podnieść całość jedną ręką, a drugą zacząć postukiwać w spód kartonika tak żeby trawa zaczęła "skakać".
Obrazek

5) Po kilku uderzeniach trawa, która nie leży na kleju zacznie ładnie wstawać, uderzać dopóki trawa nie wstanie, co jakiś czas dosiewając po trochu w miejsca gdzie jej brakuje(w tym wypadku dosiałem trawy długiej - 6mm),
Obrazek

6) Jak już wszytko ładnie stoi, można delikatnie podmuchać i "ukierunkować" trawę.
Obrazek

7) Zostawić wszystko do wyschnięcia, jak już wyschnie, "mata" powinna odkleić się od foli bez większych problemów.

Jeśli zastosuje się odpowiednią ilość kleju to mata będzie giętka i elastyczna (jak ta na papierze).
Przy sianiu trawy 6mm radziłbym pod stelarz sypać trawę krótką ;).

Efekty chyba widać na fotkach poniżej :>
Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że choć jedna osoba skorzysta z tej prymitywnej metody... :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości