Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: piotrek092 »

Ciekawe :lol:
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: JarUs »

... a może taki wypełniacz ?? 8)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: piotrek092 »

AMEN ,bez odbioru : ?? mrgreen:
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: tydzial »

Mocuj się dalej życzę powadzenia i sukcesów w twórczej pracy i nie oczekuj dobrych rad od kolegów z doświadczeniem w modelarstwie.Na tym kończę ten dyskusję w temacie strata czasu.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: piotrek092 »

Temat ŻYWICA EPIDIAN 53 UTWARDZACZ Z1 a o czym ja piszę o żywicy i jej moich potyczkach,czytaj ze zrozumieniem a w ogóle twoje posty i zjadliwe w nich uwagi są nie na miejscu /zastanów się co robisz -Shakin Dudi włącz sobie i wyluzuj . A Nobel bi mi się przydał a szczególnie jego kasa :mrgreen:
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: tydzial »

Kolega Piotrek092 celuje w nagrodę "Nobla" wyważa otwarte drzwi .Koledzy dają mu dobre rady a on swoje .Do kształtowania terenu stosujemy styropian (kiepski materiał) pianki gips modelarski itp.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: piotrek092 »

Na allegro żywice sprzedaje firma PROGMAR ,mają w ofercie barwniki i wypełniacze a także przy każdym prodtukcie jest tzw DTR.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: piotrek092 »

Lepiej strzel fotkę,co chcesz zrobić,trochę to skomplikowane Żywica epoksydowa długo schnie i trzeba dać siatkę,ogólnie leje się jak woda/ dziurami w podłożu/ ,barwić da się /barwniki do żywic /,możne stosować wypełniacze/w proszku/i jeszcze jedno pytanie czy przykleisz jakąś zieleń do takiego podłoża-tego nie wiem.Ćwiczyłem trochę ,ale dałem sobie spokój z tym paskudztwem.Nie lepiej dać styropian lub piankę i dalej bawić się jak koledzy pisali ??
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: kaine »

Możesz pokazać ten element gdzie chcesz wypełnić pod torami?
Mieszanie żywic składniki A + B robi się objętościowo lub wagowo jeżeli zachwiejesz proporcje to musisz liczyć na skutek uboczny. Moim największym skutkiem ubocznym w odlewach było auto z żywicy przezroczystej które na strukturę misia żelkowego :)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: JarUs »

Zbyszek Zajner pisze:.... ktoś polecał nakleić gruby karton i na niego wylać wikol ....
Odwrotnie, nie gruby karton tylko zwykła cienka gazeta np fakt lub zwykły papier toaletowy. Gazetę rwiesz na kawałeczki i przyklejasz, wysycha i to co przykleiłeś smarujesz wikolem i znów przyklejasz kawałeczki gazety, wysycha i następna warstwa - uformujesz jak zechcesz tylko jest to czasochłonne, bo trzeba zrobić kilka warstw (najmniej trzy), a jedna warstwa schnie około doby. In więcej tym lepiej i bardziej pancerne. Tak się kiedyś w podstawówce produkowało maski karnawałowe ;)
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: Zbyszek Zajner »

kaine pisze:Opłaca się wylewać żywice FC52 bo domyślam że o takiej piszesz + dodatkowe pigmenty na makietę? Nie lepiej użyć innego wypełniacza?
Masz coś konkretnego na myśli? Szpachlę do drewna zastosowałem ale niestety pęka i sie kruszy, samochodową mam też już za sobą - złe doświadczenie-trzeba bardzo dokładnie wagowo zmieszać żywicę z utwardzaczem i albo się potem utwardzacz wypaca albo krucha żywica pęka, szpachla w płynie Gunze wychodzi masakrycznie drogo choć jest dobra. Pozostaje balsa ale mi sie deformuje - może coś źle robię. Wyczytałem tu na forum, że ktoś polecał nakleić gruby karton i na niego wylać wikol. Pytanie czy nie dojdzie do deformacji przy wysychaniu? Nie wiem kaine, kombinuję albo wyważam otwarte drzwi, stąd wolałem was podpytać? Gips? W poradnikach niemieckich są jakieś szpachle Fallera (W Kolejach Dawniej i Dziś Pan Wiśniewski opisywał Fallera 602, 603 bodajże ale jej nie spotkałem na alledrogo.
Pozdrawiam,

Zbyszek
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: kaine »

Opłaca się wylewać żywice FC52 bo domyślam że o takiej piszesz + dodatkowe pigmenty na makiete? Nie lepiej użyć innego wypelniacza?
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: Zbyszek Zajner »

Dzięki Tadziu, już szukam....:)
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: tydzial »

Gdzieś na allegro widziałem nie farbę ale pigmęty do żywic
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Żywica Epidian 53 i utwardzacz Z1

Post autor: Zbyszek Zajner »

Witam Wszystkich,

szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na może proste pytanie. Wolę zapytać Was - czy mieszankę żywicy epoksydowej z utwardzaczem można mieszać z farbą akrylową? O co mi chodzi - chcę wypełnić pomiędzy torami teren a nie chcę wklejać papieru lub balsy ( boję się deformacji ). Stąd mój mózg wykombinował, bym wylał odlew z żywicy. Tylko jeśli wyleję bezbarwną to musżę ją potem pomalować. A chciałbym już wstępnie nadać barwę początkową wylanej mieszanki, by tylko w końcowej obróbce pomalować to tu i tam w róznych odcieniach. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Zbyszek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości