Montowanie napędu conrad

Czyszczenie, konserwacja, naprawy, budowa itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Kilkujadek »

Skała pisze:Rozjazdy były fabrycznie składane
Nie rozśmieszaj mnie :lol:
Przez Helgę która po pracy wali tłuczkiem kotlety schabowe ??
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Skała »

Rozjazdy były fabrycznie składane
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Kilkujadek »

W przypadku źle złożonych rozjazdów mogą wystąpić dodatkowe opory spowodowane:
a) źle wykonanym podcięciem stopy szyny w miejscu gdzie powinna wykazywać sprężystość
b) zbyt długimi szynami iglicowymi powodującymi ocieranie wodzika iglic o podkłady
c) źle podgiętymi (na zewnątrz) zaczepami iglic do wodzika powodującymi odstawanie iglic przy pełnych wychyleniach napędu.

Duże opory i zbyt gruby drut może spowodować szybkie zużycie lub uszkodzenie napędu, problemy z polaryzacją dzioba.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2014, 22:46 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Skała »

Kilkujadek pisze:
Skała pisze:Mam problem z ustawieniem skoku napędu w rozjazdach EW2. Jak prawa iglica dochodzi do szyny, to lewa odstaje i na odwrót. Zastosowałem igły krawieckie zamiast fabrycznych drutów i nadal to samo. Próbowałem również uformować iglice płaskimi szczypcami, ale nie otrzymałem 100% rozwiązania. Co zrobić ??
Iglic się szczypcami nie formuje.
1) Nagiąć szyny iglic tak aby bez napędu iglice znajdowały się w położeniu pośrednim.
2) Sprawdzić dokręcenie drutu sprężystego (do EW2 ten grubszy) W skrajnych sytuacjach pozostaje użycie kleju cyjanoakrylowego.
3) Sprawdzić skok napędu bez przykręcenia do makiety (powinien wynosić około 7mm)
4) Sprawdzić otwór w pod rozjazdem pod kątem ewentualnego ocierania drutu o brzegi płyty.
5) Wstępnie zamontować napęd tak aby drut w położeniu środkowym nie prężył na cięgno iglic.
Sprawdzę położenie iglic według pkt. 1.
Reszta warunków jest spełniona/sprawdzona.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Kilkujadek »

Skała pisze:Mam problem z ustawieniem skoku napędu w rozjazdach EW2. Jak prawa iglica dochodzi do szyny, to lewa odstaje i na odwrót. Zastosowałem igły krawieckie zamiast fabrycznych drutów i nadal to samo. Próbowałem również uformować iglice płaskimi szczypcami, ale nie otrzymałem 100% rozwiązania. Co zrobić ??
Iglic się szczypcami nie formuje.
1) Nagiąć szyny iglic tak aby bez napędu iglice znajdowały się w położeniu pośrednim.
2) Sprawdzić dokręcenie drutu sprężystego (do EW2 ten grubszy) W skrajnych sytuacjach pozostaje użycie kleju cyjanoakrylowego.
3) Sprawdzić skok napędu bez przykręcenia do makiety (powinien wynosić około 7mm)
4) Sprawdzić otwór w pod rozjazdem pod kątem ewentualnego ocierania drutu o brzegi płyty.
5) Wstępnie zamontować napęd tak aby drut w położeniu środkowym nie prężył na cięgno iglic.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2014, 22:08 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Skała »

womo pisze:Źle przykręciłeś napęd. ...
Środkowe położenie iglic jest w jednej osi z środkowym ustawieniem ramienia napędu. Próbowałem również przesunąć napęd od osi toru. W sumie to mam problemy aż z trzema rozjazdami.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: womo »

Źle przykręciłeś napęd. Najlepiej jak są do tego 2 osoby, bo czasami potem jest tak jak piszesz. Wyginasz drut a tu trzeba ustawić tak te ramie aby chodziło w tej samej osi co ten plastik do którego są umocowane iglice. I musi być na środku idealnie . Babrania z tym jest ...
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Skała »

Mam problem z ustawieniem skoku napędu w rozjazdach EW2. Jak prawa iglica dochodzi do szyny, to lewa odstaje i na odwrót. Zastosowałem igły krawieckie zamiast fabrycznych drutów i nadal to samo. Próbowałem również uformować iglice płaskimi szczypcami, ale nie otrzymałem 100% rozwiązania. Co zrobić ??
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: womo »

Dzięki za podpowiedz. zastosowałem igły, faktycznie lepsze niż te druty.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Misiek »

ŁukaszTT pisze:Zanim dojdą do mnie conrady (...) (czas realizacji na conrady to ok. miesiąc :/)
Tak było dwa lata temu :D Te powyżej ciut drogo?


Ja używałem jeszcze do Conradów drucika z wygiętego spinacza - ale z tym jest kupa radości jak się krzywo wygnie. Ale to inszy temat...
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2012, 20:20 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: PiotrT »

Co do czekania miesiąc tutaj są od ręki. W piątek 3 do mnie dotarły.

Alledrogo
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Marcin »

Drut stalowy fi 0,8 lub 1 mm , i po temacie, jest na aledrogo w odcinkach do metra włącznie, pokopać troche.
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Jerzyr »

Zdecydowanie igły krawieckie są lepsze i bardziej dostępne.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: Paweł Basiński »

Zastosuj igłę lekarską 0.8mm

pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Montowanie napędu conrad

Post autor: womo »

Mam pytanie co można zastosować zamiast tych drucików?
Mały wyciągnął jedną ze starych makiet ze strychu u babci. Nie widziała ludzi z 4 lata.
Po odkurzeniu, przetarciu torów postawiliśmy lokę i jazda do pierwszego rozjazdu, a tu niespodzianka. Wszystkie conrady działają ale niestety wszystkie druciki się odkształciły. I 3 godziny odkręcania, poprawiania ...
Z ciekawości sprawdziłem inną dechę którą tam mam. Napędy są zrobione ze starych napędów BTTB i drucików, i siedzą też od spodem. I tam nie ma problemu wszystko chodzi. Czy winą może być to że conrady mają taki duży skok drutu?
Nie mamy problemu przy makiecie używanej na co dzień, ale jak widać postawienie jej do lamusa robi swoje.
Czytałem kiedyś o igłach i jakichś włóknach polistyrenowych, próbował ktoś może coś z tego?
Czy próbować ograniczyć ten skok?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tory, rozjazdy, sieć trak., sygnalizacja itp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości