Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Czyszczenie, konserwacja, naprawy, budowa itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Furia
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:37
Lokalizacja: Dopiewo (E-20)
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Furia »

No cóż, głupota;) Jak to mawia mój kumpel, narkotyki nas zniszczą. 8)
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Kilkujadek »

Furia pisze:Twoja wypowiedź dała mi do myślenia i jednak się zorientowałem że iglice też się docina
:roll:
O tym wypróżniałem się na drugiej stronie tematu. Wszystkie szyny mają naddatek ponieważ umożliwiają zrobienie różnych rozjazdów w tym nawet rozjazdu łukowego. Oczywiście zmieniają się wtedy długości szyn i stąd te naddatki.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 09:13 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Furia
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:37
Lokalizacja: Dopiewo (E-20)
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Furia »

Kilkujadek pisze:Parametr producenta mówi o 207mm o ile dobrze pamiętam. Wystarczy zobaczyć na fabrycznym odcinku toru ile szyna wystają za podkłady i masz gotowy wzór.
Twoja wypowiedź dała mi do myślenia i jednak się zorientowałem że iglice też się docina :D Z EW1 i IBW nie miałem żadnych problemów, a tu takie jaja;) No cóż, trzeba to jakość prowizorycznie domontować do blatu roboczego, by nic się nie rozjeżdżało i wtedy poodcinać przynajmniej iglice.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 09:13 przez Furia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Marcin »

Kilkujadek pisze:Daj kilka kropel cyjanoakrylu to się szyny przestaną wysuwać ;)
Jako tymczasowe przytrzymanie, te kleje nie trzymają się tego tworzywa, sprawdziłem na Kropelce, Pattex'ie, i Uhu.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 09:12 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Kilkujadek »

Pazerność wylazła przy składaniu !! :mrgreen:

Parametr producenta mówi o 207mm o ile dobrze pamiętam. Wystarczy zobaczyć na fabrycznym odcinku toru ile szyna wystają za podkłady i masz gotowy wzór.

Daj kilka kropel cyjanoakrylu to się szyny przestaną wysuwać ;)
Furia
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:37
Lokalizacja: Dopiewo (E-20)
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Furia »

Panowie - mała prośba - czy ktoś może zeskanować cały EW3, najlepiej fabrycznie poskładany, a obok niego jakąś linijkę, bo obawiam się że mój EW3 do składania za bardzo się rozciągnął i iglice wysuwają mi się z podrozjazdnicy przy krzyżownicy i przydałby się dobry wzór;)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Marcin »

Gloow pisze:Moje doświadczenie podpowiada, aby nie polegać tylko na samych blaszkach i jeśli rozjazd ma być na makiecie, daruj je sobie i zrób połączenia elektryczne przylutowując gdzie trzeba drut (od spodu szyny). Co do trzpieni iglic, łatwo można je zaklepać płaskim śrubokrętem o średnicy takiej jak otwór w podkładzie. Przykładasz śrubokręt gdy rozjazd leży na stole (do góry nogami, solidnie unieruchomiony, z iglicą położoną tak aby trzpień był pionowo), i z wczuciem stukasz w śrubokręt młotkiem. Z trzpieniami od strony suwaka zwrotnicy jest więcej zabawy, ja ich nie rozklepywałem, bo łatwo wygiąć dziób iglicy, tylko przykleiłem na trzpienie (po nałożeniu suwaka, i przy zmontowanym rozjeździe), małe kawałki plastiku (ok 1mm x 1mm), tak, że suwak nie zsunie się z trzpienia.
Dokładnie, tak samo robię.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2013, 11:16 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicio
Posty: 209
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:33
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Wicio »

Można spokojnie użyć tych złaczek (metalowych w innych miejscach też). Po pomalowaniu szyn i zaszutrowaniu nie rzucają się w oczy a odpada precyzjne ustawianie szyn względem siebie.
Baala85
Posty: 58
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Baala85 »

Wracam do tematu,czy do EW 3,do dziobownic wkładacie plastikowe złączki izolujące,czy macie jakiś inny patent.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Gloow »

Moje doświadczenie podpowiada, aby nie polegać tylko na samych blaszkach i jeśli rozjazd ma być na makiecie, daruj je sobie i zrób połączenia elektryczne przylutowując gdzie trzeba drut (od spodu szyny). Co do trzpieni iglic, łatwo można je zaklepać płaskim śrubokrętem o średnicy takiej jak otwór w podkładzie. Przykładasz śrubokręt gdy rozjazd leży na stole (do góry nogami, solidnie unieruchomiony, z iglicą położoną tak aby trzpień był pionowo), i z wczuciem stukasz w śrubokręt młotkiem. Z trzpieniami od strony suwaka zwrotnicy jest więcej zabawy, ja ich nie rozklepywałem, bo łatwo wygiąć dziób iglicy, tylko przykleiłem na trzpienie (po nałożeniu suwaka, i przy zmontowanym rozjeździe), małe kawałki plastiku (ok 1mm x 1mm), tak, że suwak nie zsunie się z trzpienia.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Paweł Basiński »

No ok - coś takiego - a jak przebijesz się przez podkład to znowu go zakrzywiasz od góry podkładu i kładziesz wzdłuż szyny i na to nasuwasz szynę.
Tylko daj zapas aby ta blaszka pod szyną miała ze 2-3 podkłady.
Spoko - jak zepsujesz blaszkę to zrób drugą z puszki :)

Paweł
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: ŁukaszTT »

No to w takim razie po włożeniu mają kształt |_____| i jak się podniesie zwrotnicę to ten drucik wylatuje... jak to zamocować?
Może dać dla pewności w tą dziurkę cyny, żeby się zaklinowało ??
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: Paweł Basiński »

Te blaszki montujesz od spodu pod podkładem - mają na celu przenoszenie prądu na iglicę.
W sumie żadna filozofia - wystarczy je włożyć w ten sposób aby były połączone 2 szyny sąsiadujące ze sobą - muszą wystawać od góry i na to nasuwasz szynę.
Jest to na tyle sztywne że wystarczająco przewodzi prąd.
Dla pewności u siebie dodałem po jeszcze jednej parze takich blaszek wyciętych z puszki po napojach - blaszka aluminiowa :)
Niektórzy dla pewności zamiast tych blaszek lutują od spodu przewody.
Jeżeli ma być to stacjonarne i masz zamiar zamontować to na stałe to rozważ taką możliwość podłączenia elektrycznego.

Paweł
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: ŁukaszTT »

Kurde, ludziska, help! :D

Siedzę nad tymi EW1 i nie znając ni w ząb niemieckiego próbuję je złożyć... szyny sobie wsadziłem, iglice wiem jak wygiąć, rozklepanie nitów - mam pomysł, ale jak zamontować te malutkie blaszki od spodu to pojęcia ni mam.... pomoże ktoś? :>

P.S W ogóle to kupiłem oksydowane i niby wszystko fajnie, tylko tyle, że iglice są srebrne :?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozjazdy do montażu EW1, EW2 i EW3

Post autor: womo »

Zamawiałem je kiedyś na Madalińskiego 91 w hurtowni modelarskiej. .
Poza tym mieli kiedyś duży wybór balsy, wszelkiego rodzaju drutów, przeróżnych rurek i czego tylko dusza zapragnie do makiety :mrgreen:
Musze chyba wybrać się na wycieczkę po starych adresach i popatrzeć jak się firmy porozwijały lub czy się pozwijały :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tory, rozjazdy, sieć trak., sygnalizacja itp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości